انتخاب کتاب خانه مناسب

انتخاب کتاب خانه مناسب

در این مقاله به بررسی انتخاب کتاب خانه مناسب خواهیم پرداخت:

اگر شما هم اهل مطالعه باشید قطعا در خانه خود کتاب خانه ای برای نگهداری کتاب های خود خواهید داشت. دکوراسیون داخلی فضای مطالعه و طراحی کتاب خانه برای طرفداران کتاب بسیaار مهم است.

برای آن ها مهم است کتاب هایشان در جایی نگه داشته شود هم قابل رویت باشند هم باعث آشفتگی خانه نشوند. به همین دلیل طراحی فضایی برای نگه داشتن کتاب ها باید کاملا هوشمندانه صورت بگیرد.

انتخاب کتاب خانه مناسب

معمولا کتاب خانه ها از شلوغ و نامرتب ترین بخش های خانه بود. زیرا نسبت به اصول چیدمان و جنبه زیبایی آن بی توجه بودند. اما امروزه با رعایت نکات و در نظر گرفتن تاثیر آن ها در دیزاین خانه از بخش های بسیار کاربردی خانه ها شده است.

انواع کتاب خانه خانگی

کتاب خانه هایی که در فضای خانگی استفاده می شود عموما به دو صورت موجود است : قابل جا به جایی و غیر قابل جا به جایی.

از مزیت کتاب خانه های قابل جا به جایی باید گفت که به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرده و دکوراسیون جدیدی ایجاد کرد. از طرفی به هنگام تعویض منزل نیز بسیار راحت می توان آن را جمع کرده و به منزل جدید منتقل کنید.

از مزیت کتاب خانه های غیر قابل جا به جایی باید گفت که خیال اتان کاملا راحت است که با تکان خوردن یا ضربه های احتمال نیز سر جای خود باقی می مانند. زیرا به دیوار پیچ شده اند.

سبک و استایل کتاب خانه

در ابتدا لازم است سبک و استایل خانه خود را بدانید. سپس سراغ انتخاب سبک کتاب خانه خود بروید. در صورتی که دارای مبلمان سلطنتی و سبک کلاسیک هستید باید به دنبال کتاب خانه های بزرگ که از چوب ساخته شده باشید. کتاب خانه هایی که چوب آن ها دارای کنده کاری و طراحی دستی است.

اما اگر مبلمانی مدرن و سبکی راحت و امروزی دارید باید دنبال کتاب خانه هایی با همین سبک باشید. آن هایی که دارای کم ترین تزئینات هستند و نسبتا ساده اند.

در صورتی هم که دارای سبک مینیمالیست هستید و خانه ای با حدالاقل وسایل و ساده دارید می توانید از ساده ترین کتاب خانه ها استفاده کنید. همان طور که می دانید تاکید سبک مینیمالیست به استفاده از کم ترین وسایل و تزئینات ممکن است.

انتخاب کتاب خانه مناسب

بنا بر این شما حتی می توانید چند شلف روی دیوار نصب کنید. و با قرار دادن تعداد کمی کتاب از آن ها به عنوان کتاب خانه استفاده کنید.

همچنین اگر در سبک مینیمالیست خانه خود دارای فضای کمی هستید می توانید خلاقیت خود را به کار گرفته و حتی از کتاب خانه استفاده نکنید. کافی است کتاب های خود را به صورت عمودی روی زمین در گوشه ای از خانه خود بچینید.

ظرفیت کتاب خانه

ظرفیت کتاب خانه ها بنا به نیاز و تعداد کتاب های شما انتخاب می شود. در صورتی که قرار است کتاب های کمی در آن قرار دهید می توانید همان طور که گفته شد از انواع شلف های متنوع استفاده کنید. یا از ساده ترین کتاب خانه ها انتخاب کنید.

اما اگر دارای کتاب های فراوانی هستید و می خواهید همه آن ها را جا دهید بهتر است به دنبال جا دار بودن کتاب خانه ها بروید. به این صورت که دارای قفسه های بیشتری باشد.

انتخاب کتاب خانه مناسب

اگر هم قرار است کتاب ها، مدارک و یا دفاتری را قرار دهید که نیاز نیست دیده شوند بهتر است کتاب خانه ای انتخاب کنید که دارای کمد باشد.

چیدمان کتاب خانه

برای آن که کتاب خانه ای مرتب داشته باشیم و لطمه به دکوراسیون خود نزنیم. باید تعداد کتاب ها را متناسب با اندازه کتاب خانه در نظر بگیریم.

حتما نباید کتاب خانه را با کتاب پر کرد. بلکه شما می توانید از وسایل تزئینی مرتبط و کوچکی برای زیبا کردن آن استفاده کنید.

اگر مجله و یا کتاب های بزرگی دارید می توانید آن ها را به صورت افقی روی قفسه ها قرار دهید تا زیباتر و مرتب تر به نظر برسند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.