انواع پرده های منزل

انواع پرده های منزل

پرده پارچه ای است که برای جلوگیری از ورود نور، آب، حشره و … در خانه و یا هر محل دیگری نصب می شود. انواع پرده های منزل برای رعایت حریم داخلی منزل یا محیط های دیگر استفاده می شود. البته که کار اصلی پرده ها برای زیبا ساختن دکوراسیون و منزل است.

سالن پذیرایی خانه ها از مهم ترین قسمت ها خانه است. این قسمت از خانه باید دارای جلوه بسیاری باشد. به همین دلیل یکی از موثرترین کارها می تواند انتخاب پرده صحیح و متناسب با دیزاین خانه باشد.

انواع پرده های منزل

هنگامی که به موضوع پرده ها می رسیم انتخاب ها و گزینه های فراوانی خواهیم داشت. این تنوع و فراوانی باعث گیج شدن بیشتر خریدار می شود. پرده ها در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی دارند. پرده از نقطه نظر طراحان داخلی پس از مبل از مهم ترین عناصر در چیدمان خانه است.

آن ها از عناصری هستند که در انتخاب اشان باید به عواملی متعددی توجه شود. این عوامل شامل طرح، رنگ، جنس و بافت می باشد. از معجزه پرده ها برای ساختن خانه گرم غافل نشوید.

قبل از انتخاب و سفارش پرده باید حتما سبک خود را مشخص کنید. این سبک کاملا نشات گرفته از سبک دکوراسیون منزل شما باید باشد. پرده ها نیز به دو دسته معمولی و رسمی تقسیم می شوند.

پرده های رسمی

پرده های رسمی همان پرده های سنگین هستند که اغلب والان دارند. این نوع پرده ها تا حدود زیادی جلوی ورود نور را می گیرند. از طرفی در زمستان باعث گرم ماندن فضا می شوند. ارتفاع چنین پرده هایی معمولا از سقف تا کف پذیرایی است. این نوع پرده به نسبت گران تر از دیگر پرده ها می باشد.

انواع پرده های منزل

پرده های معمولی

پرده های معمولی مناسب خانه هایی با سبک مدرن است. این پرده ها دارای جنس نخی و کتان می باشند. پرده های معمولی والان ندارند. اما در صورتی که بخواهید والان اضافه کنید بهتر است از پارچه ای کاملا ساده و ترجیحا بدون طرح استفاده کنید. قیمت این پرده ها ارزان تر می باشد. و همچنین برای نصب آن ها می توانید از چوب پرده های معمولی بهره ببرید.

انواع پرده های منزل

باید توجه داشته باشید که اگر سبک مبلمان شما کلاسیک و سلطنتی است باید سراغ پرده های والان دار بروید. پرده هایی رسمی با پارچه های تشریفاتی که مناسب سبک کلاسیک هستند.

نکاتی در باب پرده های منازل

می توانید قد پرده را یک متر از حد معمول بلند تر انتخاب کنید. سپس مقداری از پرده را بر روی زمین پهن کنید. با این کار فضای پذیرایی شما کلاسیک تر به نظر می رسید.

به صورت بر عکس، اگر هم دارای سبکی مدرن هستید طبیعتا باید به دنبال پرده های ساده با نقش و نگار کم و ترجیحا بدون والان باشید.

کاملا بدیهی است که رنگ و جنس پرده انتخابی نیز باید متناسب با دکوراسیون منزل باشد. اندازه پرده معمولا باید تا کف پذیرایی ادامه داشته باشد. پرده هایی با ارتفاع کم مناسب آشپزخانه و یا اتاق ها هستند.

انواع پرده های منزل

اگر پنجره پذیرایی شما تا نیمه است بهتر است که برای پذیرایی خود پرده قدی خریداری کنید. پرده های قدی ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر نشان می دهند. از طرفی فضای پذیرایی را رسمی تر می کنند.

در انتخاب جنس پارچه توجه داشته باشید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که گرم سیر است و یا خانه نور گیری دارید باید از پارچه های سبک و لطیف استفاده کنید. اما اگر در منطقه ای سرد سیر زندگی می کنید باید پارچه ای با جنس ضخیم، بافتی سنگین مانند مخمل استفاده کنید.

انتخاب پرده مناسب می تواند فضای خانه را بزرگ تر نشان دهد. اگر سقف خانه در نظرتان کوتاه است و می خواهید بلند تر به نظر برسید باید تا جایی که می توانید چوب پرده را بالاتر نصب کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.