بوفه و ویترین

بوفه و ویترین

بوفه و ویترین از جمله وسایل منزل هستند که در اکثر خانه ها دیده می شوند. بوفه و ویترین از وسایل دکوری برای به نمایش گذاشتن ظروف خاص و زیبا است که از قدیم استفاده می شده است.

از قدیم الایام بوفه ها و ویترین ها از ضروری ترین وسایل بودند. که برای قرار دادن ظروف تزئینی گران قیمت و خاص استفاده می شده است.

به همین دلیل بوفه و ویترین ها باید در بهترین جای ممکن خانه قرار بگیرند. اما شایان به ذکر است که با گذشت زمان و با کوچک تر شدن خانه ها دیگر از ملزومات اصلی به شمار نمی روند.

بوفه و ویترین

بوفه ها با کم شدن فضای داخلی اپارتمان ها دیگر به عنوان یک اکسسوری دیده می شوند.

انواع بوفه

همان گونه که برای خرید و ست کردن مبلمان خود وقت و انرژی صرف کرده اید. برای خرید و ست کردن ویترین ها نیز باید زمان صرف کرد.

بوفه و ویترین ها در انواع طرح های کلاسیک و مدرن موجود هستند. این شما هستید که باید بنا به سبک دکوراسیون خانه خود حالا بوفه مناسب را انتخاب کنید.

پس از انتخاب سبک باید رنگ و طرح ویترین یا بوفه را متناسب با طرح و رنگ مبلمان، فرش، پرده و … انتخاب کنید.

اگر سبکی مدرن دارید باید سراغ ویترین و بوفه های ساده تر باشید. ویترین هایی که دارای اندک تزئینات هستند. همچنین دارای خط و خطوط ساده و منظمی هستند.

در این نمونه از بوفه ها باید تمرکز روی ظروف دکوری باشد. در این سبک هر چه ویترین ساده تر باشد، مدرن تر است.

اما ویترین های مناسب سبک کلاسیک دارای کنده کاری، منبت کاری و طراحی های خاص و زیاد است. این ویترین ها از چوب ساخته شده است و دارای منحنی بسیاری است.

ویترین و بوفه های سبک کلاسیک دارای شکوه و زیبایی خاصی هستند. به همین دلیل باید ظروف داخل آن را تا حد امکان از ظروف ساده و کوچکی انتخاب کرد.

بوفه و ویترین

قابل ذکر است که معمولا بوفه های مدرن به صورت چهار گوش و مستطیلی هستند. اما بوفه های کلاسیک به صورت گرد و دارای منحنی هستند.

البته همانند مبل، کابینت و میز انواع و اقسام فراوانی از ویترین در بازار موجود می باشد. به همین دلیل انتخاب نهایی شما بسته به سبک، دکوراسیون خانه اتان و نیاز شما تعیین خواهد شد.

چیدمان بوفه

چیدمان بوفه در منزل اگر به صورت صحیح انجام شود می تواند تا حد زیادی چهره دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهد. همچنین جلوه و زیبایی خاصی به منزل شما به خصوص خانه های سبک کلاسیک ببخشد.

یکی از عمده ترین کاربردهای بوفه ها قرار دادن ظروف پذیرایی و نسبتا با ارزش است. به همین جهت بهتر است ویترین را در فضایی نزدیک به میز نهارخوری و مبلمان مهمان قرار دهید.

زیرا در این حالت دسترسی به آن راحت تر و کاربردی تر خواهد شد.

همچنین می توانید ویترین ها را در سالن پذیرایی و در میان مبل ها قرار دهید. به این صورت که باید ما بین یک مبل تک نفره و یک مبل سه نفره قرار بگیرد.

بوفه و ویترین

البته توجه داشته باشید این قرار گیری مناسب فضاهای نسبتا بزرگ است. و برای فضاهای کوچک چندان زیبا نمی شود.

اگر می خواهید از بوفه خود برای نگهداری ظروف پذیرایی استفاده کنید باید سراغ ویترین های کوتاهی بروید که حالتی شبیه کابیت دارند. اگر هم قرار است بوفه را از کریستال و چینی پر کنید باید سراغ ویترین های بروید که درب شیشه ای دارند.

در نظر داشته باشید که استفاده از ویترین و بوفه در فضاهای کوچک چندان مناسب نیست. بهتر است به جای بوفه و ویترین از طبقه های دیواری و یا شلف استفاده کنید.

همچنین ویترین هایی که پشت آن ها آیینه نصب می شود از بهترین گزینه ها برای بزرگ تر نشان فضا است.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.