تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

استفاده از رنگ ها در طراحی دکوراسیون و دیزاین داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله به بررسی تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون میان مردم می پردازیم.

حتما برای شما نیز پیش آمده که چیدمان خانه خود را تغییر می دهید اما باز هم نتیجه چیزی نشود که می خواستید.

دلیل این که تفاوتی چشمگیر صورت نمی گیرد این است که گرفتار باورهایی تکراری و اشتباه در دکوراسیون هستید. با تغییر این باورها می توانید دکوراسیونی جدید خلق کنید.

سایز مبل ها

مبلمانی که بزرگ، دارای دسته و پشتی های پهن هستید دیگر مناسب این زمان نیستند. به خصوص با کوچک تر شدن و نداشتن فضای بزرگ در آپارتمان ها بهتر است از مبل هایی کوچک و متناسب استفاده کنید.

بزرگ نمایی اتاق با رنگ سفید

تا به امروز همه بر این باور بودند که برای بزرگ به نظر رسیدن فضا باید از رنگ سفید و یا رنگ های روشن استفاده کنید. اما باید گفت رنگ دیوار تاثیر بسیاری کمی در بزرگ تر به نظر رسیدن دارد.

قابل توجه است که رنگ های گرم و نحوه چیدمان تاثیر بسیاری مستقیمی در نمای اتاق و فضا دارد.

تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

همچنین برخی بر این باور هستند که رنگ های تیره باعث دل گرفتگی و افسردگی می شود. اما باید گفت که بهترین رنگ ها برای اتاق خواب ها همان رنگ های تیره هستند. زیرا آرامشی که رنگ های تیره در اتاق خواب به وجود می آورند به اندازه رنگ های سرد نمی تواند باشد.

قرینه سازی رنگ ها

تقریبا همه افراد سابق بر این بر این باور بودند که رنگ همه دیوار ها باید یک دست باشد. اما استفاده از رنگ های مکمل یا متضاد کنار هم در دیوارهای مختلف دکوراسیونی جدید خلق می کند. مثلا استفاده از سیاه و سفید یا خاکستری و بژ و …. از ترکیب های بسیار زیبا می تواند باشد.تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

استفاده از مبلمان ست

طبق تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون بیشتر مردم از همان زمان قدیم طبق عادت از مبلمان، میز نهارخوری، پرده، ست آشپزخانه یک رنگ و ترجیحا یک شکل استفاده می کنند. اما این اصل دیگر کاربردی ندارد.

تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

بهتر است از مبلمان یا کاناپه در رنگ های مکمل و یا متضاد استفاده کنید. ترجیحا پرده خود را هم طرح با مبل انتخاب نکنید.

تلاش کنید جزئی از هر قسمت با طرح و رنگ کلی دکوراسیون هماهنگ باشد.

چیدمان مبل در فضاهای بزرگ

همیشه اولین انتخاب برای چیدمان مبلمان قرار دادن آن ها جلوی دیوار ها است. اما اگر فضایی بزرگ دارید، دیگر مبل های خود را به دیوار تکیه ندهید. بلکه بهتر است آن ها در وسط سالن و به دور میز عسلی قرار دهید.

به پنجره و پرده ها بیشتر توجه کنید

در نظر داشته باشید که خیلی بیشتر از گذشته باید به پنجره و پرده ها توجه کنید. فراموش نکنید که نباید پنجره خود را با هر مدل و طرح پرده ای که دوست دارید بپوشانید. در واقع به همان اندازه که دکوراسیون سالن مهم است، دیزاین پرده نیز مهم است.

بنا بر این باید پرده انتخابی دارای جلوه خاصی بنا به نوع سبک و طرح دکوراسیون خانه اتان باشد. توجه داشته باشید که پرده ها باید پنج سانتی متر بالا تر از طاق پنجره نصب شود.

تصورهایی نادرست درباره دکوراسیون

اگر هم خانه شما دارای سقف های بلند است پس باید پرده ها در نزدیکی سقف نصب کنید. این کار باعث میشود خانه بزرگ تر از حد اندازه به نظر برسد.

در نور پردازی خانه خلاق باشید

برای همه قسمت های خانه از یک نوع لوستر یا آباژور استفاده نکنید. روشنایی هر قسمت از خانه باید متناسب با آن فضا باشد. مثلا می توانید برای سالن لوستری هماهنگ با سبک آن جا انتخاب کنید.

یا برای آشپزخانه خلاقیت به خرج داده و از هالوژن زیر سقف اپن استفاده کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.