تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک

تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک

در این مقاله به بررسی راه هایی برای راحت تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک می پردازیم. بدون آن که بخواهید از مواد شیمیایی استفاده کنید.

یکی از اصلی ترین دغدغه های همه خانم های خانه دار نحوه تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک ظرف شویی می باشد. شیر آلات استیل به دلیل زیبایی و دوامی که دارند از زمان قدیم مورد استفاده قرار گرفته اند.

اما رسوب های موجود در آب به مرور زمان لک هایی سفید رنگ روی آن ها به وجود می آورد. یا همان طور که حتما تا به حال دیده اید لکه های آب سریعا روی شیر آلات رد خود را باقی می گذارد.

لکه های روی شیر آلات و یا سیاه شدن آن ها قطعا منظره ای زیبا نخواهد ساخت و دکوراسیون آشپزخانه شما را به چالش خواهد کشید.

همچنین باید گفت اگر از مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و شوینده های خاص استفاده می کنید. به مرور زمان همین کار شیر آلات شما را سیاه خواهد کرد. و دیگر به هیچ عنوان این سیاهی بر طرف نخواهد شد.

برای تمیز شدن سینک و شیر آلات سرویس بهداشتی نیاز به دانستن چنین نکاتی دارید :

استفاده از حوله نرم و تمیز

یکی از اصلی ترین علت ها در ایجاد لکه همان مواد معدنی موجود در آب است. بنا بر این بهتر است پس از هر بار استفاده یا نهایتا هر شب با یک حوله نرم روی شیر آلات را خشک کنیم. و اجازه ندهیم مدت زمان زیادی خیس بمانند.

تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک

عدم استفاده از مواد شیمیایی

هرگز فراموش نکنید که شاید استفاده از شوینده های شیمیایی برای یکی یا دو روز شیر آلات شما را برق بیاندازد. اما با گذشت زمان آسیبی جدی به آن ها وارد می کند و باعث سیاه شدنشان می شود.

سفید کننده های قوی، جوهر نمک، وایتکس و کلا تمیز کننده های اسیدی بدترین آسیب را می رسانند. استفاده از جوهر نمک و سفید کننده ها مستقیما باعث سیاهی شیر آلات و سینک می شود.

محول مخصوص به جای شوینده ها

به جای شوینده ها می توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید. آب و صابون را مخلوط کنید. سپس با یک اسفنج نرم که آغشته به این محلول است روی شیر آلات را تمیز کنید.

تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک

با این روش نه منجر به سیاهی می شوید نه خط و خش روی آن به جا می ماند. البته باید حتما توجه داشته باشید از صابون های دارای گوگرد استفاده نکنید. زیرا آن ها نیز باعث کدری می شوند.

معجزه سرکه

به خاطر داشته باشید که سرکه سفید در تمیز کردن شیر آلات معجزه می کند. معمولا سرکه از بهترین مواد طبیعی در تمیز کردن انواع وسایل منزل است.

سطح یک دستمال نرم یا اسفنج را کاملا آغشته به سرکه کنید. سپس دور شیر آلات بپیچید و برای ده الی پانزده دقیقه اجازه دهید بماند. در نهایت سطح را خشک کنید و از برق زدن آن لذت ببرید.

تمیز کردن شیر آلات روشویی و سینک

توجه داشته باشید که به علت اسیدی بودن سرکه ممکن است باعث خورده شدن سطوح برنجی شود. اما استفاده از سرکه برای شیر آلات معمولی از بهترین انتخاب ها است.

الکل برای لکه های سخت

برای از بین بردن لکه های سخت و قدیمی نیز می توانید از الکل استفاده کنید. الکل را روی پنبه زده و سپس روی سطح شیر آلات یا سینک بکشید. و نهایتا پس از تمیز شدن با آب کاملا شستشو دهید و خشک کنید.

جوش شیرین و نمک

برای از بین بردن رسوب ها و جرم ها می توانید سه چهار قاشق جوش شیرین را با یک قاشق و کمی آب مخلوط کنید تا حالتی خمیری به دست آید.

این ترکیب به دست آمده بسیار مناسب پاک کردن سطوح است. حتی می توان لکه های روی گاز استیل را نیز با آن پاک کرد.

باید ترکیب به دست آمده را رو شیر آلات زده و اجازه دهید تا خشک شود. در نهایت با آب گرم بشویید و خشک کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

 

 

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.