تمیز کردن مبلمان

تمیز کردن مبلمان

تمیز کردن مبلمان و دیگر وسایل چوبی منزل از کارهای روزانه خانه دار ها است. برای آن ها مهم است که خانه و وسایلشان تمیز و آراسته به نظر برسد. همچنین نحوه تمیز کردن مبلمان نیز برای آن ها مهم است.

مبل ها و دیگر وسایل خانه شما تاثیر مستقیمی در زیبایی و آراستگی منزل شما دارند. همان طور که خرده های نان میان مبلمان، ذرات گرد و غبار روی میز ها، لکه های انواع غذا و نوشیدنی باعث می شوند تا فضای خانه شما بسیار کثیف به نظر برسد.

تمیز کردن مبلمان علاوه بر مرتب نشان دادن خانه باعث می شود عمر مبل ها نیز بیشتر شود. بازار مدرن دارای انواع متنوع شوینده و محلول های تمیز کننده است. از طرفی می توانید از محلول های خانگی که آسیب زا هم نیستند استفاده کنید.

مرحله اول :

خانم های خانه دار و اکثر آقایان مجرد کاملا اشراف دارند که هر گردگیری و تمیز کاری دارای مرحله ای مهم و اساسی است. آن هم جارو کشیدن است.

وقتی انواع خرده های نان، غذا و یا ذرات زیر و درشت روی مبل شما قرار دارد کاملا بدیهی است که ابتدا باید آن ها را با جارو برقی جمع کنید.

تمیز کردن مبلمان

توجه کنید که باید با قسمت گردگیر جارو برقی تمامی درزها و شیار های مبل را جارو بکشید. با این کار گرد و غبار آن ها نیز از بین خواهد رفت.

کوسن ها و بالشت های را بتکانید. اجازه دهید با این کار تکانی خورده و گرد و غبار از آن ها خارج شود. اگر می توانید آن ها به خشکشویی بدهید تا حسابی تمیز شوند.

توجه داشته باشید که کاملا خشک شوند. زیرا هر رطوبتی باعث ایجاد قارچ می شود.

مرحله دوم :

در این مرحله اگر لکه ای روی مبل باشد و یا چیزی به آن چسبیده شده باشد باید برطرف شود. پس سراغ برسی مخصوص برای این کار بروید.

در انتخاب برس دقت کنید که به اندازه کافی سفت برای برطرف کردن لکه و به اندازه کافی نرم جهت آسیب نزدن به پارچه و یا روکش مبل باشد.

به جای برس می توانید از دستمال مرطوب بچه استفاده کنید. این دستمال ها ترکیب خوبی از صابون و آب هستند با رطوبت کافی در خود هستند. دستمال مرطوب به طور شگفت آوری لکه ها را از بین می برد.

تمیز کردن مبلمان

توجه داشته باشید که هر چه زودتر یک را پاک کنید شانس بیشتری برای از بین بردن آن خواهید داشت. مثلا اگر مقداری چای روی مبل اتان ریخت می توانید به سرعت با دستمال مرطوب پاک کنید تا دیگر اثری از لکه باقی نماند.

در صورتی که اگر بعد از چند ساعت و چند روز دیگر بخواهید پاک کنید حتما اثری از لکه باقی خواهد ماند.

تمیز کردن مبلمان

مرحله سوم :

اگر از حیوان خانگی نگهداری می کنید، اگر خودتان ریزش مو دارید و موهای زیادی به مبل می چسبد به این مرحله توجه کنید.

برخی از جارو برقی ها دارای غلتک هایی مخصوص این کار هستند. اگر هم ندارید می توانید تهیه کنید. با استفاده از این غلتک ها و کشیدن آن ها روی مبل همه پرزها و موها جمع می شوند.

مرحله چهارم :

در این مرحله می خواهیم بگوییم تمیز کردن تنها مختص به سطح رویی مبل نمی شود. بلکه باید چوب و قسمت های فلزی آن نیز تمیز شود. زیرا این سطوح نیز در معرض گرد و خاک و آلودگی هستند.

اما باید توجه داشت که این قسمت ها حتما با مواد مخصوص به خود تمیز شوند. برای قسمت های چوبی باید از روغن های مخصوص چوب و برای فلز ها باید از تمیز کننده های فلزی استفاده کنید.

تمیز کردن مبلمان

کاملا مراقب باشید که این روغن ها و محلول ها روی پارچه و سطح اصلی مبل نریزد.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.