دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

نوع سبک دکوراسیون، رنگ انتخابی، وسایل، سبک نور پردازی از زیر شاخه های دکوراسیون داخلی هستند. دکوراسیون داخلی منزل این روزا تبدیل به یکی از مهم ترین مسائل برای افراد شده است.

بعضی مواقع هم نیز شما از دکوراسیون خانه خود خسته شده اید و به دنبال تغییر هستید. اما نمی دانید چگونه همه ایده ها را کنار هم بچینید؟ و حتی مردد هستید این ترکیب ها کنار هم خوب می شوند یا نه؟

اگر به تغییر دکوراسیون خود فکر می کنید. اگر برنامه ای برای طراحی داخلی منزل جدید خود دارید حتما طبق نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی پیش بروید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا از ایده های دکوراسیون حرفه ای مطلع شوید.

 سرامیک :

در فضاهای کوچک از سرامیک هایی با ابعاد بزرگ استفاده نکنید. همان طور که کاربرد سرامیک های کوچک برای فضاهای بزرگ مناسب نیست. باید بدانید که وسعت فضا با ابعاد سرامیک مورد نظر رابطه مستقیم دارد.

رنگ ها :

رنگ ها عامل مهمی در طراحی هستند. آن ها علاوه بر تغییر دکوراسیون اتاق، تاثیر مستقیمی نیز روی روان و حال افراد دارند. مثلا رنگ آبی چون اشتها را کم می کند مناسب اتاق نهارخوری و یا آشپزخانه نیست.

دکوراسیون داخلی منزل

کاربرد رنگ های تند برای فضایی که قرار است در آن حضوری طولانی مدت داشته باشید اصلا صحیح نیست. زیرا به لحاظ روحی و روانی تاثیر خوبی ندارد و باعث دل گرفتگی و خستگی می شود.

بنا بر این هنگام انتخاب رنگ ها مطمئن شوید که کاملا مناسب آن بخش باشند. علاوه بر این ها مکمل یک دیگر باشند.

استفاده از مبل :

بین یک اتاق با مبلمان شیک و منظم با اتاقی که پر از مبل است و عملا فضایی خالی باقی نمانده است بسیار تفاوت وجود دارد. مبلمان منزل باید زیبایی خاصی به دکوراسیون بدهند. اما زیاده از حد مبله کردن منزل و یا حتی استفاده از مبلمان بسیار بزرگ علاوه بر زیبا نکردن جلوه ای نامظم و شلوغ به خانه شما خواهند بخشید.

دکوراسیون داخلی منزل

همچنین باید فضای بین مبلمان به گونه انتخاب شود که رفت و آمد را ساده تر کند. وجود تناسب در چیدمان مبلمان از مشخصه های مهمی است که باید پیش از انتخاب مبلمان در نظر گرفته شود.

تعادل میان فرم و کاربرد :

هنگام خرید مبل یا دیزان خانه دقت داشته باشید که فرم و کاربرد به یک اندازه دارای اهمیت هستند. دکوراسیون خانه باید طوری طراحی شود که ضمن زیبایی امکان دسترسی راحت به وسایل نیز وجود داشته باشد.

پرده ها :

از پرده هایی که از لحاظ طرح و رنگ با محیط مورد نظر هماهنگ نیستند استفاده نکنید. اولین معیار برای پرده پذیرایی هماهنگی آن با سایر اجزای خانه است.

دکوراسیون داخلی منزل

باید در نظر داشته باشید که پرده های بلند برای فضاهای بزرگ مناسب هستند. متراژ پرده ها حدالاقل باید دو برابر عرض پنجره باشد. همچنین پرده ها باید به اندازه کافی بلند باشند تا زیبا و شیک جلوه کنند.

آویزها و اکسسوری های پرده هم نقش مهمی در زیبایی آن دارند. در تهیه چوب پرده سعی کنید خلاق باشد. میله های طلایی برای پرده های پذیرایی و رسمی استفاده می شوند اما کمی قدیمی شده اند.

استفاده از آیینه :

آیینه ها از عناصر جدا نشدنی در دکوراسیون همه خانه ها هستند. علاوه بر این که فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهند، همچنین باعث انعکاس بیشتر نور هم می شوند.

دکوراسیون داخلی منزل

آیینه ها را می توانید در انواع اقسام شکل ها و طرح ها استفاده کنید. همین طور می توانید آن ها در هر جایی از خانه به کار ببرید. مثلا اگر راهروی باریک و کم نوری دارید می توانید با قرار دادن یه آیینه قدی کمک کنید تا هم راهروی اتان بزرگ تر دیده شود هم این که نورانی شود.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.