دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

بعضی از دکوراسیون ها در تمام دنیا به صورت خاصی مورد توجه قرار می گیرند و معروف می شوند. یکی از این ها همان دکوراسیون سبک اسکاندیناوی است.

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی از سبک هایی است که دارای محبوبیت و ماندگاری زیادی در تمام کشورها شده است. علت این محبوبیت چیزی جز سادگی و کلاسیک بودن آن نیست.

اسکاندیناوی نام سبکی است که اگر از آن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید باعث ایجاد تحول در سبک خانه اتان خواهید شد.

تاریخ سبک اسکاندیناوی :

این سبک در سال ۱۹۵۰ و در شمال اروپا شکل گرفت. ابتدا در کشور های دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد گسترش یافت. سپس به مرور زمان جای خود را میان دیگر سبک ها باز کرد.

به طوری که امروزه دارای طرفداران زیادی در سراسر دنیا است. یکی از دلایلی که این سبک را روز به روز معروف تر کرد و باعث پیشرفت آن شد کاربردی بودن آن است.

سبک اسکاندیناوی :

سبک داخلی اسکاندیناوی در واقع از طراحی های معاصر است که بیشتر بر سادگی، مینیمال و کاربردی بودن وسایل تاکید دارد. به طور کلی دکوراسیون سبک اسکاندیناوی دارای ظاهری ظریف، پیچیده، خیره کننده و ملایم است.

سبک اسکاندیناوی باید بیشترین توجه خود را روی جنبه کاربردی فضا، استفاده حدالاقل از مبلمان و سادگی هر چه بیشتر محیط بگذارد. در این شرایط می تواند فضایی تمیز، باز و روشن ایجاد کند.

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

دقیقا همین سادگی در دیزاین باعث شده که این سبک یکی از محبوب ترین گزینه های انتخابی برای مردم باشد.

مبل های سبک اسکاندیناوی :

مبلمان از اصلی ترین آیتم ها در هر دکوراسیونی است و بخش بزرگی از طراحی را تشکیل می دهد. مبلمان در این سبک به صورت مدرن، براق، ساده و زیبا هستند. در مورد رنگ و متریال آن نیز باید گفت که بهتر است از رنگ های روشن و ملایم استفاده شود. تا به خوبی فضای هماهنگ و منسجمی بسازد.

اکسسوری سبک اسکاندیناوی :

معمولا اکسسوری و تزئینات در سبک اسکاندیناوی جایی ندارد. زیرا مانند سبک مینیمالیست دارای حدالاقل لوازم است. به همین دلیل بهتر است فضا را با ساده ترین وسایل تزئینی طراحی کنید تا از هر گونه شلوغی جلو گیری کرده باشید.

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

نور طبیعی در سبک اسکاندیناوی :

نور و روشن بودن فضا از مهم ترین آیتم ها در طراحی سبک اسکاندیناوی است. معمولا این سبک خانه ها دارای پنجره های قدی بلند با نور گیر بسیار عالی هستند.

در این حالت نور طبیعی وارد خانه شده و باعث روشن تر شدن فضا می شود. نور خورشید و انعکاس آن از طریق رنگ های ملایمی که در خانه به کار رفته فضای را آرام تر و بزرگ تر از حالت واقعی خود نشان خواهد داد.

چوب و فلز در سبک اسکاندیناوی :

در این دکوراسیون از کف پوش های چوبی، لمینت و پارکت برای کف خانه استفاده می شود. اما قرار نیست استفاده از چوب را فقط محدود به کف خانه کنید. به همین دلیل بهتر است از چوب و ترکیب آن با فلز در جلو مبلی ها، میز نهار خوری و دیگر قسمت ها استفاده کنید.

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

وسایلی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند اغلب از چوب ساج، کاج و چنار می باشند. همچنین از شیشه، کروم، استیل و انواع فلز ها نیز در ساخت انواع وسیله های این سبک استفاده می شود.

همچنین آویز و دیوار کوب هایی از جنس مس، برنج و فلز می تواند جلوه خاص و زیبایی به خانه شما بدهد.

گیاهان در سبک اسکاندیناوی :

یکی از ضروری ترین چیز ها در این سبک همان گل و گیاهی است که در سبک های دیگر نیز تاکید شده است. با کمک این عناصر زنده می توانید حس و حال طراوت و زیبایی را به خانه خود اضافه کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design
1 نظر
  1. حسین می گوید

    بسیار زیبا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.