دکوراسیون سبک روستیک

دکوراسیون سبک روستیک

دکوراسیون و طراحی داخلی دارای انواع و سبک های متفاوتی می باشد. در این مقاله به بررسی دکوراسیون سبک روستیک خواهیم پرداخت.هر سبک و دکوراسیونی نشان دهنده سلیقه، فرهنگ و آداب و رسوم خاص آن منطقه می باشد. سبک ها و دکوراسیون های مختلف دارای المان های متفاوتی و خاصی نیز می باشند.

خانه هایی با وسایل، لوازم نامرتب و عملا هر کدام از سبکی متفاوت باعث می شوند نمای خانه به بدترین شکل ممکن تبدیل شود.

بنا بر این مهم نیست متراژ خانه شما چقدر است؟ مهم نیست چقدر فضا دارید؟ بلکه باید فقط سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید. و نهایتا طبق اصول فضای خود را طراحی کنید.

مثلا اگر دکوراسیون سبک کلاسیک دوست دارید نباید دیگر از وسایل های سبک مدرن استفاده کنید.

سبک روستیک

سبک روستیک از انواع سبک هایی است که از طبیعت الهام می گیرد. دیزاینر ها بر این باور هستند که خانه ها باید دارای شخصیت باشند.

دکوراسیون روستیک یا به عبارتی این سبک همان طراحی به روش قدیم بر پایه طبیعت است. استفاده از مواد خام و طبیعی در این سبک تلاش دارد احساسی از طبیعت را زنده کند.

دکوراسیون سبک روستیک

سبک روستیک تلاش دارد با استفاده از متریال های طبیعی به گونه ای به طبیعت اصلی نزدیک شود. در واقع با این چیدمان به نوعی دوری انسان امروزی از طبیعت را جبران می کند.

رنگ و طرح در سبک روستیک

انتخاب رنگ در این سبک کاملا بر این اساس رنگ هایی صورت می گیرد که در طبیعت موجود است. این رنگ ها شامل سبز، قهوه ای، نارنجی و خاکستری است.

معمولا در خانه های روستیک برای طراحی کف خانه از پارکت، لمینت و کف های چوبی استفاده می شود. استفاده از سنگ و سرامیک در این سبک کاملا اشتباه است.

برای طراحی پرده ها نیز از طرحی کاملا ساده و یا دارای نقش و نگار برگ ها، گل ها و مواد موجود در طبیعت استفاده می شود. همچنین هم است بدانید که جنس پرده های این سبک معمولا از کتان می باشد.

متریال در سبک روستیک

همین طور جنس لوازمی که در این سبک استفاده می شود عموما از پارچه های کتان، کنف، چرم و یا خز است. که ترکیب این ها با چوب می تواند سبکی کاملا روستایی برای شما به ارمغان بیاورد.

البته باید گفت که چوب از اساسی ترین مواد در این سبک است. چوب درخت کاج بهترین انتخاب ممکن است. زیرا به دلیل داشتن گره های فراوان در خود، حالتی کاملا طبیعی و زیبا به خانه می بخشد.

دکوراسیون سبک روستیک

سنگ از دیگر متریال اصلی است که به دلیل داشتن ساختار و بافت ناهموار و غیر یک دست کاملا مناسب برای ساخت شومینه یا سقف است.

فلز هم در این سبک استفاده می شود. اما به شرطی که براق و مدرن نباشد. مثلا در سبک روستیک از چراغ های قدیمی با فلزهای غیر براق استفاده می شود.

مبل در سبک روستیک

معمولا مبل های استفاده شده در این سبک مبل های چرمی یا مبل هایی با پارچه های نرم و کتان است. انداختن یک پارچه یا روکش از جنس خز روی مبل می تواند بهترین گزینه برای تزئین سالن شما باشد.

دکوراسیون سبک روستیک

کاملا واضح است که میز های انتخاب شده نباید فلزی و استیل باشند. بلکه باید چوبی باشد که می توانید آن را با شیشه نیز ترکیب کنید.

استفاده از گیاهان در سبک روستیک

سبک روستیک بدون استفاده از رنگ سبز هیچ معنا و مفهومی ندارد. استفاده از گیاهان به خصوص بامبوها بهترین انتخاب برای ایجاد سبک روستیک هستند.

می توانید با استفاده از تعدادی گلدان که از گیاهان بزرگی پر شده است فضایی کاملا طبیعی و زیبا ایجاد کنید.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.