دکوراسیون سبک مدیترانه ای

دکوراسیون سبک مدیترانه ای

در این مقاله به بررسی دکوراسیون سبک مدیترانه ای از انواع دکوراسیون منزل می پردازیم.

همان طور که می دانید در دکوارسیون داخلی سبک های متفاوتی وجود دارد. و هر کدام از این سبک ها دارای معنا و مفهوم، المان و طراحی های خاص خود هستند. به عبارتی می توان گفت درون هر یک از این سبک ها رازی نهفته است.

عبارت “مدیترانه ای” در معماری و دکوراسیون اغلب برای سبک های معماری مختلف در منطقه مدیترانه به کار می رود. حال این سوال پیش می آید که سبک های منطقه مدیترانه ای به چه صورت است؟

منطقه مدیترانه

منطقه مدیترانه شامل سرزمین های مختلفی در امتداد ساحل مدیترانه می شود. این منطقه به قدری وسیع است که در طول سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار می گیرد.

دقیقا صحبت راجع به این سبک نیز به همان اندازه وسیع است. این منطقه از روزگاران دور یک ساحل دریایی بوده است. که به عبارتی کاملا با طبیعت و دریا گره خورده است.

سبک مدیترانه ای

این سبک به معنای واقعی کلمه آرامش بخش، خیال انگیز و رویایی است. زیرا جلوه گر ساحل، آب های فیروزه ای، روزهای آفتابی، سنگ های نمکی و شن های سفید است.

 دکوراسیون سبک مدیترانه ای

با استفاده از این سبک به عبارتی ساحل دریایی را به خانه خود می آورید. این دکوراسیون با حال و هوای دریایی آرامش خاصی به شما خواهد داد.

مبلمان سبک مدیترانه ای

معمولا در این سبک از مبل های بزرگ استفاده می شود. مبل هایی که دارای پایه های پهن و کوتاه باشند. مثلا چستر های بزرگ از بهترین انتخاب ها می توانند باشند.

نکته مهم این است که مبلمان این سبک معمولا دارای تزئینات دستی زیادی می باشند. مثلا مبلمان چرمی که دارای نقش و نگارهای روی آن چرم هستند.

همین طور انتخاب مبلمانی با چوب های تیره از بهترین انتخاب ها است. اگر هم دنبال تنوع هستید می توانید سراغ مبلمانی بروید که با فلز نیز تزئین شده. اما فلزهایی مانند مس، آهن نرم شده و یا برنز کاملا مناسب این سبک هستند.

رنگ در سبک مدیترانه ای

رنگ های در این دکوراسیون به دو دسته رنگ های تیره و یا ملایم خاکی تقسیم می شود.

 دکوراسیون سبک مدیترانه ای

رنگ های تیره منظور همان رنگ های تند موجود مانند سبز زمردی، قرمز یاقوتی، آبی لاجوردی و یا بادمجانی است.

اما رنگ های ملایم شامل رنگ های موجود در ساحل و دریا است. که به نوعی بازتابی از رنگ های خنثی هستند.

تزئینات در سبک مدیترانه ای

دیوارهای خانه باید دارای گچ بری باشند. همچنین طراحی های صاف و ظریف مانند گچ بری ونیزی و تا حد امکان از طرح های درشت استفاده نشود.

اکثر کف خانه های کلاسیک مدیترانه ای دارای کاشی و سرامیک است. زیرا علاوه بره نگهداری راحت و آسان، همچنین مقاوم هستند و کاملا خنک می شوند.

 دکوراسیون سبک مدیترانه ای

معمولا هم سرامیک های عرصه بندی یا مرز بندی شده در این فضاها استفاده می شود. همچنین شایان به ذکر است که از کاشی های نقاشی و یا رنگ آمیزی شده نیز در اطراف آن ها استفاده می شود.

دیوارهای پنهان شده در موزاییک، کاشی های طراحی شده، سرامیک های طرح دار نیز در هر جای خانه استفاده می شود. به خصوص برای دیزاین آشپزخانه و باعث خلق فضایی شاد و آرام می شود.

به کار گیری گلدان های بزرگ با گل و گیاه های سبز نیز از اصلی ترین موارد این سبک است.

نور در سبک مدیترانه

خانه هایی که به سبک مدیترانه ای دکور بندی می شوند همیشه سرشار از نور طبیعی فراوان هستند. به همین دلیل از پرده های حریر و ساده به جای پرده های سنگین و تجملی استفاده کنید.

 دکوراسیون سبک مدیترانه ای

از رنگ های روشن و آینه های متنوع برای انعکاس نور در خانه بهره بگیرید. با انجام این کارها بیشترین مقدار نور را به خانه وارد خواهید کرد.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.