دکوراسیون قرمز

دکوراسیون قرمز

در این مقاله به بررسی دکوراسیون قرمز خواهیم پرداخت: رنگ ها به چند دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم می شوند. رنگ های گرم آن دسته از رنگ هایی هستند که از طیف های قرمز، زرد، نارنجی، سبز و دیگر ترکیبات این رنگ های به دست می آیند.

رنگ های گرم ذاتا سطح آدرنالین و دمای بدن را بالا می برند. این رنگ ها تداعی کننده نور خورشید، آتش و حرارت هستند. از این همین جهت است که جذابیت خاصی به فضاهای بی روح می بخشند. همچنین بهترین گزینه برای ترکیب شدن با رنگ های خنثی هستند.

نکات رنگ های گرم

شایان به ذکر است که این رنگ ها در فضاهای بزرگ تر باعث می شوند فضا گرم تر و دنج تر به نظر بیاید. فراموش نکنید که رنگ های گرم کاملا مناسب اتاق های کم نور، شمالی و تاریک هستند. زیرا فضا را روشن و گرم می کنند.

رنگ های گرم به شما احساس گرمی می بخشند. و به همین دلیل هر چقدر که میزان رنگ آن ها پر رنگ تر باشد، شدت گرمایی که به شما می بخشند نیز بیشتر خواهد شد.

استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون بهتر است با ترکیب رنگ های سرد باشد. زیرا در این صورت تعادل ایجاد می شود. باید از رنگ های گرم به عنوان رنگ غالب دکوراسیون خود استفاده کنید. و از یکی یا دو رنگ سرد استفاده کنید تا تعادل و زیبایی را به خانه شما بیاورد.

یکی از این رنگ های گرم، رنگ قرمز است. رنگ قرمز عنصر آتش است. رنگی که هیجان، شور، حرارت و انرژی را به خانه می آورد. این رنگ علاوه بر اثرات مثبتی که ایجاد می کند، می تواند اثرات بدی هم داشته باشد.

رنگ قرمز از دسته رنگ های بسیاری قوی ای است که ضربان قبل را بالا می برد. بنا بر این از این رنگ در برخی قسمت های دکوراسیون می توان بهره برد و نه همه دیوارها و فضاها.

قرمز در آشپزخانه

از آن جایی که این رنگ حس بویایی و اشتها را تقویت میکند، بهتر است در آشپزخانه و یا فضایی نزدیک به آن به کار برده شود. مثلا می توانید روی میز نهار خوری خود یک رو میزی قرمز داشته باشید.

دکوراسیون قرمز

یا از این رنگ در حاشیه کابینت و درب ورودی استفاده کنید. همچنین می توان از اکسسوری و وسایل تزئینی قرمز رنگی در آشپزخانه بهره گرفت.

قرمز در اتاق خواب

رنگ قرمز در اتاق ها بسیار جذاب می تواند باشد. فقط باید توجه داشته باشید این رنگ را در وسایل دکوری استفاده کنید. نباید تمام دیوارهای اتاق به رنگ قرمز در بیاید. زیرا استفاده زیاد از این رنگ در اتاق روی خواب شما تاثیر خواهد گذاشت.

دکوراسیون قرمز

مثلا می توانید از کاغذ دیواری ای استفاده کنید که طرح یا راه های قرمز داشته باشد. همچنین می توان از پتو، بالشت، شمع، تابلو، قالیچه ای کوچک به رنگ قرمز استفاده کرد.

قرمز در راهرو

فضاهایی مانند راهرو یا درب ورودی با رنگ قرمز بر افروخته و بسیار جذاب می شود. این رنگ به عنوان رنگ دیوار در فضای کوچک توصیه نمی شود زیرا دلگیرتان خواهد کرد. می توانید از این رنگ در حاشیه های در ورودی، جا کفشی و یا آیینه آن استفاده کنید.

همچنین می توانید آویز، قالیچه و یا کاغذ دیواری طرح داری با رنگ قرمز به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید.

قرمز در سالن پذیرایی

این رنگ بهترین گزینه برای روزهای زمستانی است. زیرا کاملا فضا را گرم می کند، به خصوص در خانه هایی که آفتاب گیر نیستند. همان طور که می دانید باید توجه زیادی به تاثیر قوی این رنگ داشته باشد.

دکوراسیون قرمز

ابتدا چک کنید که سالن شما در غرب، شرق، جنوب شرقی و شمال غربی خانه قرار نگرفته باشد. سپس می توانید حتی یکی از دیوارها را به رنگ قرمز در بیاورید. در غیر این صورت بهتر از آیتم های قرمز رنگ استفاده کنید. مانند یک مبل تکی قرمز، کوسن قرمز رنگ، یا رومیزی و قالیچه قرمز.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.