رنگ طلایی و استفاده از آن

رنگ طلایی و استفاده از آن

در این مقاله به بررسی رنگ طلایی و استفاده از آن خواهیم پرداخت :

رنگ طلایی از انواع رنگ های زیبا و شیک برای دکوراسیون داخلی است. معمولا از این رنگ به عنوان رنگی در دکوراسیون لوکس و اشرافی استفاده می شود. زیرا جذابیت خاصی به خانه شما خواهد بخشید.

این رنگ بیشتر در سبک سطلنتی شاخته شده است. اما در هر جایی که به کار رود آن فضا را لوکس می کند. رنگ طلایی در سبک مدرن نیز دکوراسیون به سمت مجلل شدن می برد.

بنا بر این رنگ طلایی بهترین انتخاب برای افراد لوکس پسند است. از زمان قدیم نیز این رنگ در فضاهای شاهانه و اشرافی استفاده می شده است.

رنگ طلایی و استفاده از آن

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی نیاز به دانستن مهارت و ترفند های بیشتری است. در روزهایی که استفاده از این رنگ فراگیر شده باید جهت خلق چنین فضایی از نکات آن نیز مطلع بود.

اگر این رنگ به درستی در خانه به کار رود باعث ایجاد گرمای ملایم و صمیمیت می شود. اما در صورتی که به طور صحیح استفاده نشود دکوراسیونی نامرتب ایجاد خواهد کرد.

توجه به نور های اضافه

رنگ طلایی به خودی خود دارای درخشش خاصی است. به همین جهت احتیاج به استفاده از نور اضافه نیست. زیرا هم جلوه آن کم می شود. هم این که در صورتی که این رنگ در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد به دلیل درخشش ذاتی باعث آزار چشم می شود.

پس در دکوراسیون طلایی خود از نور های آفتابی کم تری استفاده کنید.

ترکیب با رنگ های دیگر

رنگ طلایی از رنگ هایی است که با تمامی رنگ ها ترکیب شده و جذاب به نظر می رسد. اما پر طرفدار ترین ترکیب در معماری برای طلایی همان رنگ های بنفش، مشکی و فیروزه ای است.

اما این رنگ را با انواع طیف های سرد و گرم نیز می توان استفاده کرد. که هر کدام از آن ها جلوه خاصی به خانه خواهند بخشید.

رنگ طلایی و استفاده از آن

رنگ سفید از سری رنگ های خنثی است. که باعث می شود خانه شما بسیار دلباز و روشن به نظر بیاید. مثلا برای طراحی دکوراسیون اتاق هایی که نور کمتری دارند بهتر است از طلایی و سفید استفاده شود.

همچنین رنگ طلایی با رنگ قرمز یا سیاه در سبک های کلاسیک و آسیایی ترکیب می شود. اما توجه داشته باشید که در دکوراسیون مدرن رنگ طلایی با رنگ های روشن ست می شود.

نحوه ترکیب این رنگ ها باید به صورتی باشد که رنگ طلایی در حدالاقل و رنگ های سرد در حداکثر استفاده شود. زیرا طلایی دارای گرما و درخشش بیشتری نسبت به رنگ های سرد است.

اکسسوری

همان طور که می دانید زرق و برق رنگ طلایی بسیار زیاد است. به همین جهت اگر می خواهید از این رنگ در اتاق خواب استفاده کنید، کاربرد آن را محدود به اکسسوری ها کنید.

اگر هم اتاقی با سرویس خواب و سبک مدرن دارید می توانید به استفاده از یک کاغذ دیواری طرح دار با رنگ های طلایی بسنده کنید.

پارچه های ابریشمی طلایی رنگ برای پرده و کوسن مناسب هستند. اما مراقب باشید، در صورتی که در حجم زیادی استفاده شوند بهتر است زمینه پرده رنگی به غیر از طلایی باشد. این نکته باعث می شود رنگ طلایی زیبا تر جلوه کند.

رنگ طلایی در مبلمان

در مبلمان کلاسیک یا سلطنتی، رنگ طلایی بیشتر در قسمت چوب مبل و یا منبت کاری های مبل استفاده می شود. رنگ طلایی برای مبل به دو دسته ی سرد و گرم تقسیم می شود.

رنگ طلایی گرم دارای مقداری تناژ مسی و کاراملی می باشد اما در رنگ طلایی سرد بیشتر تناژنقره ای به کار رفته که باعث می شود رنگ طلایی چوب مبل زردی کمتری داشته باشد.

رنگ قهوه ای با همه تنالیته های آن در کنار رنگ طلایی باعث ایجاد دکوراسیونی خیره کننده می شود. معمولا مبلمانی که چوب به رنگ قهوه ای و طلایی دارند,جلوه ی زیبایی در دکوراسیون منازل دارند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.