سبک فرانسوی

سبک فرانسوی

تا کنون سبک های متعدد و متنوعی از دکوراسیون را مود بررسی قرار داده ایم. در این مقاله نیز درباره طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی صحبت خواهیم کرد.

سبک فرانسوی در طراحی داخلی از قرن هیجدم پدیدار شد. نه تنها که قلب فرانسوی ها را تسخیر کرد بلکه در بخش های دیگری از جهان محبوبیت پیدا کرد. در واقع می توان گفت این سبک ترکیبی از سبک هایی اصیل مانند باروک، امپراطوری و روکوکو است.

سبک فرانسوی

طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی اغلب با دیگر سبک ها اشتباه گرفته می شود. برای رسیدن به این نوع سبک باید از دکوراسیون شابی چیک و فرنچ پروینسیال بگذرید.

رنگ در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

سبک فرانسوی دارای رنگ مخصوص به خود است. این رنگ می تواند صورتی روشن، بنفش یاسی، سبز روشن و یا نقره ای باشد. در حالی که پوشش کف با استفاده از متریال های متنوع و منحصر به فرد می باشد.

به عبارتی فضای داخلی در این سبک با استفاده از رنگ های پاستلی طراحی می شود. سفید، بژ، صورتی کم رنگ، یاسی، کاراملی، آبی نیلی، سبز روشن و …. از رنگ های پر استفاده در این سبک است.

سبک فرانسوی

البته از رنگ های تیره مانند قهوه ای، خاکستری، طلایی، برنز و گاهی قرمز و نارنجی نیز برای ایجاد کنتراست استفاده می شود.

اکسسوری در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

با کمی تحقیق به سرعت متوجه خواهید شد که قطعات سفید رنگ، اشیای عتیقه، شمع و فانوس های دریایی، لوستر های کریستالی، تورهای سفید، سینی های نقره از آیتم ها ضروری در این سبک است.

فرقی نمی کند دکوراسیون شما شلوغ و پر از وسیله باشد یا خلوت و ساده. استفاده از عناصر درخشان و براق در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی کاملا ضروری است.

سبک فرانسوی

بنا بر این بهتر است از شمعدان های کریستالی، آینه های تراش کاری شده، دیوار کوب های براق و هر اکسسوری تزئینی طلایی و نقره ای استفاده کنید.

همین طور می توانید از وسایل عتیقه و قدیمی به راحتی استفاده کنید. به همین دلیل یک قاب عکس قدیمی به راحتی می تواند فضای شما را زیبا تر کند.

کف در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

در طراحی داخلی سبک فرانسوی فضایی پر زرق و برق می سازیم. گرانیت سرامیکی براق، سنگ طبیعی جلا داده شده، پارکت و لیمنت هایی با رنگ روشن در این سبک به وفور استفاده می شوند.

برای سطح زمین بهترین روش استفاده از پارکت هایی به رنگ کهربایی روشن است. یا حتی می توانید از کاشی های براق با رگه های طلایی و یا رنگ های غیر معمول استفاده کنید.

دیوار در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

دیوارهای سبک فرانسوی معمولا رنگی مات و یا نیمه مات دارند. البته که استفاده از کاغذ دیواری های مجلل و با شکوه هم در این سبک مرسوم است.

دو نکته اساسی در دیوارهای این سبک دارای اهمیت است. یکی صاف بودن و دیگری بافت آن. صافی دیوارها با زدن رنگی در توناژهای پاستلی به دست می آید. اما بافت از کاغذ دیواری های منبت کاری شده، پارچه ای و یا بافت دارد به دست می آید.

سبک فرانسوی

در این نوع سبک دیوار ها نقش مهمی دارند و هنوز جای خود را به پلان های باز نداده اند. می توان از گچ بری های پیچیده با رنگ های مات و زیبا استفاده کرد.

مبلمان در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

برای ایجاد تعادل بین دکور معاصر و کلاسیک حدالاقل چیزی عتیقه پیدا کنید و در این سبک به کار ببرید. مبلمان کلاسیک، پر زرق و برق دارای کنده کاری و منبت های زیبا از بارزترین ویژگی های مبلمان این سبک است.

پارچه ها در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

از پارچه های مجلل استفاده کنید. پرده هایی با بافت و طرح های خاصی که بلندی آن ها از زیر سقف شروع می شود و تا روی زمین ادامه دارد از بهترین انتخاب ها برای این سبک است. پارچه های مخمل، لمسه کوبی شده، برجسته و یا ساتن دوشس از مرسوم ترین پارچه ها در این سبک هستند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.