طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان و جوانان از سخت ترین و دشوار ترین کارها است. زیرا اغلب نوجوانان مشکل پسند هستند و باید طبق رضایت و سلیقه آنان پیش رفت.اتاق شخصی نوجوانان از نیازهای فردی برای انجام فعالیت های روزمره و سایر امور می باشد.

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

مبحث زیبایی و استفاده مناسب از فضا باید کنار هم قرار بگیرد تا طراحی داخلی به درستی صورت بگیرد. همین طور که نوجوانان طرف دار مد هستند و دوست دارند اتاقی مدرن و امروزی داشته باشند.

انتخاب دکوراسیون

انتخاب دکوراسیون مناسب در هر اتاقی باید بنا به امکانات موجود و سلیقه شخص صورت بگیرد. مثلا بعضی از نوجوانان خواهان رنگ های پر انرژی و گرم هستند و برخی دیگر خواهان رنگ های خنثی یا سرد.

دیزاین های خلاقانه

نوجوانان چندان طرفدار دکورهای ساده نیستند. به همین دلیل باید برای آن ها فضایی مهیج متناسب با روحیات و خلقیات آن ها ساخت. ساخت و ایجاد چنین فضاهایی کمک به شکوفا شدن استعدادهای آن ها می کند. به این دلیل که انگیزه های لازم برای بازی و سرگرم شدن را به آن ها می دهد.

دیوار های زیبا

کاغذ دیواری و پوشش هایی متناسب با نوع دکوراسیون برای اتاق انتخاب کنید. عموما بهتر است از رنگ ها و طرح هایی استفاده کنید که در دیزاین اتاق شما به کار رفته شده است.

همچنین توجه داشته باشید که رنگ های روشن سبب بزرگ تر دیده شدن فضا می شوند. از طرفی رنگ های تیره علاوه بر اینکه انرژی را می گیرند باعث می شوند اتاق شما کوچک تر دیده شوند.

دکوراسیون اتاق دخترانه

دکوراسیون اتاق دخترانه برای سنین نوجوان دارای طراوت، نظم و زیبایی ویژه ای است. برای طراحی اتاق آنان می توان از سبک ها و روش های متنوعی استفاده کرد. ترکیب سبک های مدرن با رنگ های شاد و به کار بردن شخصیت های کارتونی فضایی زیبا ایجاد میکند.

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

بهتر است در انتخاب رنگ وسایل برای اتاق خواب دخترانه حساسیت بیشتری به خرج دهید. برای بزرگ تر و دلباز تر به نظر رسیدن اتاق باید از رنگ های روشن استفاده کنید. همچنین سرویس خواب هایی با رنگ روشن به کار ببرید.

همچنین ایجاد نور پردازی مناسب از نکاتی است که باید توجه دو چندانی به آن کرد. به همین دلیل می توانید از پرده های نازک، حریر و یا کرکره ای استفاده کنید تا نور خورشید به فضای اتاق بتابد.

برای ایجاد فضایی شاد و در عین حال دخترانه باید به رنگ دیوارها و نحوه چیدمان وسایل توجه زیادی کنید. باید همه دکوراسیون بر اساس روحیه آنان طراحی شود و در ضمن از شلوغی و در هم ریختگی به دور باشد.

دکوراسیون اتاق پسرانه

بهتر است دکوراسیون اتاق پسرها با توجه به ویژگی های فکری و شخصیتی آن ها طراحی شود تا فضایی آرام و لذت بخش داشته باشند.

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

از آن جایی که پسران در دوارن نوجوانی و جوانی انرژی و فعالیت زیادی دارند باید اتاق آن ها متناسب با روحیه و سن آن ها باشد. بهتر است برای اتاق پسران نوجوان و جوان از رنگ های پر انرژی مانند نارنجی، آبی، سبز، قرمز و زرد استفاده کنید.

این رنگ ها باعث به وجود آمدن حسی خوشایند در فضای اتاق آن ها می شود.

طراحی و دیزاین داخلی اتاق نوجوانان

از آن جایی که پسرها علاقمند به فوتبال و شخصیت های فوتبالی هستند می توانید از وسایل دکوری که مرتبط با فوتبال است استفاده کنید. همچنین می توانید کاغذ دیواری های سه بعدی، پوستر و قاب عکس های ورزشی را در دکوراسیون خود به کار ببرید.

در نهایت نکته حائز اهمیت این است که در طراحی اتاق جوانان سن بلوغ فکری و رشد شخصیتی آنان را نیز در نظر بگیرید. زیرا با گذر از سن کودکی دیگر اتاق های کودکانه برای آنان جذاب نخواهد بود. پس بهتر است از دکوراسیون و تجهیزاتی استفاده کنید که در آینده بتوان با صرف هزینه کمتری آن ها را تغییر داد.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.