معرفی انواع مبلمان

معرفی انواع مبلمان

با گذشت زمان و تغییر در تمامی جنبه های زندگی باید گفت خانه ها نیز دچار تغییر شده اند. در معرفی انواع مبلمان به این تحول خواهیم پرداخت. با مقایسه خانه خود و خانه پدر بزرگ، مادر بزرگ هایتان کاملا متوجه این تحول ها خواهید شد. به این صورت که امروزه هیچ خانه ای را بدون مبل، میز عسلی، میز تلویزیون و … نمی توانید تصور کنید.

وقتی صحبت از مبلمان می شود عموما منظور از ست یا مجموعه ای است. مجموعه ای که تنها و مهم ترین وسیله در خانه های ما برای نشستن به کار می رود. البته که جنبه ترئینی نیز خواهد داشت. همه ما از نقش عمده مبلمان در جلوه و زیبایی دیزاین داخلی خانه ها آگاه هستیم. مبلمان که محلی است که بیشتر زمان را روی آن می گذاریم. و همچنین بر زیبایی خانه و دکوراسیون آن تاثیر دارد باید کاملا حرفه ای انتخاب شود.

همچنین بر زیبایی خانه و دکوراسیون آن تاثیر دارد باید کاملا حرفه ای انتخاب شود.معرفی انواع مبلمان

به همین جهت در این مطلب قصد داریم شما را با انواع سبک و طرح های مختلف از مبلمان آشنا کنیم. همان طور که می دانید انواع مبلمان خانگی به سه دسته مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل تقسیم می شوند. حال هر کدام از دسته ها خود نیز دارای زیر شاخه های مرتبط می شود.

مبلمان راحتی

کاربرد این دسته از اسم آن ها نیز مشخص است. نوعی از مبلمان هستند که برای رفع خستگی روزانه مناسب می باشند. مبلمان راحتی از آن دسته از مبلمان است که با نشستن و تکیه دادن به آن می توانید حسی سرشار از راحتی پیدا کنید.

جالب توجه است که خود این دسته شامل دو زیر شاخه می شود. مبلمان کاملا راحتی و مبلمان نیمه راحتی. نوع کاملا راحتی دارای ظاهری تماما راحت و برای استفاده روزانه است. به همین دلیل بهتر است در سالن و یا فضایی استفاده شود که بیشتر زمان خود را آن جا خواهید گذراند. مثلا سالنی که قرار است تلویزیون تماشا کنید.

مبلمان نیمه راحتی حالتی نسبتا رسمی پیدا می کنند. یعنی اگر فقط قصد استفاده از یک دست مبل دارید. و از طرفداران سبک های مدرن هستید بهتر است سراغ این نوع مبل بروید. از ویژگی خوب این مبلمان همین بس که به راحتی با تمامی دکوراسیون ها هماهنگ می شوند. زیرا در انواع طرح ها، رنگ ها و جنس ها تولید می شوند.

مبلمان کلاسیک

این مبلمان همان طور که از اسم آن پیدا است حالتی اشرافی و سلطنتی دارد. این مبلمان مناسب سلیقه افرادی است که از طرفداران سبک کلاسیک هستند. زیرا دارای نقش و نگار های خاصی هستند که با دست طراحی شده است. همچنین در این سبک از مبلمان منبت کاری های ظریف، چوب های کار شده، طلا کوبی نیز دیده می شود.

این مبلمان همان طور که از اسم آن پیدا است حالتی اشرافی و سلطنتی دارد. معرفی انواع مبلمان

مبل های کلاسیک اصولا در طراحی داخلی کابرد بسیار فراوانی دارند. این سبک از قدیمی و اصیل ترین سبک ها شناخته شده است. این سبک زیبا و لوکس نقشی اساسی در میان دیگر مبلمان ایفا می کند. زیرا با ظاهری سلطنتی حس آرامشی همانند مبلمان راحتی ایجاد می کنند. در واقع نوعی تلفیق از مبلمان راحتی و استیل است. به این صورت که می توانید طراحی چوب، جنس و طرح پارچه را مطابق سلیقه خود و به سبک مدرن انتخاب کنید.

مبلمان استیل

این نوع از مبل دارای منبت کاری های بیشتری نسبت به نوع کلاسیک است. این نوع مبل مناسب خانه های بزرگ و پر زرق و برق است.

این نوع از مبل دارای منبت کاری های بیشتری نسبت به نوع کلاسیک است.معرفی انواع مبلمان

این نوع مبل بیشتر از چوب های گردو و راش ساخته می شود. به همین دلیل است که اکثر مبلمان استیل در رنگ های سفید، طلایی و قهوه ای است. همینطور دارای طلا کوبی های متفاوتی می تواند باشد. معمولا قاب دور این مبل در رنگ های طلایی و بژ است.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.