میز جلو مبلی و میز عسلی

میز جلو مبلی و میز عسلی

به صورت کلی در کنار هر مبلمانی یک میز جلو مبلی و میز عسلی متعددی دیده می شود. بدون این میزها دکوراسیون منزل شما قطعا ناقص است.

این میز ها علاوه بر تکمیل و زیبا کردن دکوراسیون، کاربردهای فراوانی خواهند داشت. میز جلو مبلی در کنار مبلمان قرار گرفته و می توان گفت جزئی جدایی ناپذیر و مهم در دکوراسیون خانه است.

میز جلو مبلی و میز عسلی

قطعا شما پس از خرید یک ست کاملا مبل به دنبال میز جلو مبلی مناسب و هماهنگ با سبک مبلمان خود می گردید. انتخاب میز جلو مبلی مناسبت تاثیر مهمی در دکوراسیون منزل شما دارد.

میز جلو مبلی :

نوعی میز مستطیلی شکل و کشیده با ارتفاع کم است و به نوعی طراحی می شود که رو به روی مبلمان قرار بگیرد. طراحی این میز به صورتی است که معمولا باید مقابل کاناپه سه نفره قرار بگیرد.

این نوع میز مناسب وسایلی است که هنگام نشستن و استراحت کردن روی مبل به آن نیاز داریم. همچنین از میز جلو مبلی برای قرار دادن ظروف دکوری، اکسسوری های متنوع و حتی قرار دادن گلدان های کوچک و زیبا، انواع مجله و روزنامه استفاده می شود.

میز جلو مبلی و میز عسلی

در واقع میز جلو مبلی برای راحتی فردی است که از مبل استفاده می کند. و به همین دلیل است که ارتفاع آن باید کم ولی چند سانت بالاتر از مبل اتان باشد. زیرا باید دسترسی فرد به میز راحت باشد.

میز عسلی :

به میزهای کوچکی که گفته می شود که یا کنار همدیگر در گوشه ای قرار می گیرند. و یا اینکه میان سرویس مبلمان گذاشته می شوند. البته که نوع محصول و چیدمان آن به سلیقه و ذائقه شما نیز بستگی دارد. این میز ها نسبت به زیبایی جنبه کاربردی بیشتری دارند.

ویژگی های میز جلو مبلی مناسب :

سبک :

قبل از هر چیزی باید سبک مبلمان و دکوراسیون خانه خود را بشناسید. متناسب با سبک کلاسیک، سنتی، مدرن، روستیک، استیل و … میز خود را انتخاب کنید. قطعا میزی کلاسیک با منبت کاری های حرفه ای مناسب خانه ای با سبک مدرن نیست.

فرم :

انتخاب فرم هماهنگ با فضای داخلی خانه اهمیت بسیار بالایی دارد. آیا فضای زیادی دارید؟ آیا قرار است میز شما در مسیر رفت و آمد قرار بگیرد؟ آیاد در خانه کودک دارید؟ و خیلی سوال های دیگر که باعث می شود میزی کاملا مناسب انتخاب کنید.

میز جلو مبلی و میز عسلی

بنا به پاسخ های خود می توانید میزی مستطیلی، بیضی، مربعی و یا دایره ای انتخب کنید. البته اگر مستطیلی انتخاب کردید حتما بین میز و تلویزیون حدالاقل هشتاد سانتی متر فاصله بگذارید.

کاربرد :

باید حتما بدانید که قرار است از میز خود برای تزئینات و زیبایی دکوراسیون استفاده کنید؟ یا به عنوان فضایی برای قرار دادن برخی وسایل استفاده خواهید کرد؟

میز جلو مبلی و میز عسلی

بنا به این سوالات حالا باید تصمیم بگیرید که میز انتخابی اتان کشو داشته باشد یا نه؟ دارای طبقه زیرین باشد یا نه؟ چقدر بزرگ و یا کوچک باشد و …. ؟

اندازه :

ارتفاع میز جلو مبلی مشخص است. سطح میز جلو مبلی باید پنج سانتی متر بالاتر از ارتفاع مبل باشد. که در حالت استاندارد و معمولی باید چهل الی چهل و پنج سانتی متر ارتفاع داشته باشد.

متریال و جنس :

میز جلو مبلی دارای متریال و جنس های متنوع و متفاوتی است. این جنس باید باز هم بنا به سبک انتخاب شود. اما معمول ترین جنس برای میز های جلو مبلی همان چوب است. اما می توانید از شیشه، استیل و فلز نیز انتخاب کنید.

میزهای چوبی عمدتا مناسب دکوراسیون های مدرن هستند. میزهای فلزی به دلیل ظاهر خشنی که دارند معمولا به همراه شیشه، چوب و یا سنگ استفاده می شوند. میزهای شیشه ای نیز به دلیل انعکاس و عبور نور از خود به اصطلاح یک حجم نامرئی از فضا را در بر می گیرند. 

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.