میز نهار خوری ها

میز نهار خوری ها

با گشت زمان دیگر میز نهار خوری ها جزو کالای لوکس و دکوری خانه ها به حساب نمی آیند. در گذشته از میز نهار خوری ها به عنوان وسیله ای برای زیبا تر کردن دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه هایی استفاده می شد که فضای زیادی دارند.

اما امروزه دیگر مهم نیست خانه شما بزرگ باشد یا کوچک. به هر حال حتما جایی برای میز نهار خوری و صندلی های آن پیدا خواهید کرد. زیرا در عصر جدید همه به دنبال راحتی و آسایش هستند.

میز نهار خوری ها

در این مقاله با بررسی چند مورد شما را از پیاده روی و صرف زمان زیاد برای خرید میز نهار خوری راحت می کنیم.

اصول ابتدایی انتخاب میز نهار خوری :

اصول انتخاب میز نهار خوری در انواع خانه ها چه بزرگ و چه کوچک به این صورت است که نباید فضای زیادی را اشغال کند. هر چقدر هم اهل مهمانی دادن باشید باید بدانید یک میز نهار خوری دوازده نفره مناسب آپارتمان های کوچک نیست.

میز نهار خوری ها

نگران انتخاب میز مناسب هم نباشید. زیرا به راحتی می توانید انواع و اقسام میز و صندلی های متنوع ها را در بازار پیدا کنید.

مشخصات میز و صندلی استاندارد :

برای تشخیص یک میز نهار خوری استاندارد باید به این شکل عمل کنید. وقتی روی صندلی و پشت میز می نشینید بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باید. همچنین نباید فاصله آرنج تا بدن بیشتر از چهل سانتی متر شود. غیر از این حالت میز شما استاندارد نیست.

میز شما نباید آن قدر کوتاه باشد که هنگام غذا خوردن مجبور به خم کردن کمر خود شوید. یا آن قدر بلند نباشد که دستانتان درد بگیرد. همچنین زاویه تشک زیرین تا تکیه گاه آن باید نود درجه باشد. در این صورت هضم غذا به راحتی انجام می شود.

سبک ها و مدل های متنوع انواع میز نهار خوری :

تفاوت سبک ها و مدل ها انتخاب های زیادی در خرید به شما می دهد. انواع میز نهار خوری ها به صورت شیشه ای، چوبی، فلزی و در سبک های مدرن، کلاسیک و سنتی موجود است.

میز های چوبی :

اگر می خواهید میز شما تا سال های سال شما را همراهی کند بهتر است سراغ میزهایی از جنس چوب ماهون، گردو، افرا، بلوط و ساج بروید. البته که میز هایی از جنس ام دی اف، ملامینه و تخته چند لا نیز خوب هستند اما به اندازه این چوب ها مقاومت ندارند.

میز نهار خوری ها

مدل های چوبی از محبوب ترین مدل های میز نهار خوری هستند. بعضی از آن ها در سبک کلاسیک و سنتی دارای حاشیه های کنده کاری، منبت و معرق هستند

میز های شیشه ای :

میز های چوبی گزینه های بسیار مطمئن و مناسبی هستند اما شیشه ها را نیز دست کم نگیرید. از مزیت این میز ها می توان به این مورد اشاره کرد که به راحتی با هر نوع دکوراسیون و دیزاینی هماهنگ می شوند. با انواع مبلمان نیز ترکیب خوبی به دست خواهند آورد. همچنین از آن جایی که سطح براقی دارند باعث روشن تر شدن خانه می شوند.

دقت به پایه های میز :

بعضی از میز و صندلی های کم قیمت که دارای برند خاصی هم نیستند معمولا بدون دقت و کیفیت ساخته می شوند. به همین دلیل باید دقت بیشتری به خرج دهید. دقت کنید که دوخت پارچه، نصب میخ ها و استفاده از چسب به چه صورت انجام شده است.

میز نهار خوری ها

بهترین حالت استفاده از میخ و دوخت های فلزی، پرس کاری با درجه دمای بالا است. توجه داشته باشید که بین پایه ها و میز فاصله ای نباشد. اگر فاصله ها غیر هماهنگ، نا برابر و زیاد باشد حتما کیفیت خوبی ندارد و به مرور زمان از بین می روند و راحت خراب می شوند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.