می‌خواهید دکوراسیون خانه‌تان را تغییر دهید؟

چه نوع مبلی مناسب چه نوع خانه‌ای است؟ با مبلمان کهنه‌ام چه کار کنم؟ و … این سوال‌ها ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. ما برای سوال های شما جواب‌های کارشناسانه داده‌ایم

چه رنگ‌هایی کنار هم خانه‌ام را زیباتر می‌کند؟ چطور پرده‌ها، مبل‌ها و کابینت‌هایم را با هم ست کنم؟ چه نوع مبلی مناسب چه نوع خانه‌ای است؟ با مبلمان کهنه‌ام چه کار کنم؟ این سوال‌ها ممکن است در وقتی که خانه‌تان را برانداز می‌کنید برای شما هم پیش آمده باشد. این بار هم به چند سوال از بین چندین سوالی که برای ما فرستاده بودید، جواب‌های کارشناسانه داده‌ایم.

برای فضای هال یک آپارتمان ۵۰ متری با پرده و کابینت آشپزخانه کرم قهوه‌ای چه رنگ مبلمانی بهتر است؟

دکوراسیون-دخلی-(1)

چون فضای شما خیلی کوچک است هرقدر تعداد رنگ‌هایی که در خانه‌تان به کار می‌برید کمتر باشد، خانه بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. پس بهتر است رنگ مبلمان شما با رنگ کابینت‌تان هماهنگ باشد بنابراین بهترین انتخاب می‌تواند یکی از رنگ‌های تونالیته قهوه‌ای مثل کرم، نسکافه‌ای، قهوه‌ای خاکی یا شکلاتی باشد.


چیدمان منزلم به سبک کلاسیک است؛ مبلمان پذیرایی‌ام طلایی نسبتا پرکار و کاغذدیواری‌ام نقره‌ای بسیار روشن. می‌خواهم یک جفت ویترین تک در بلند تهیه کنم. نمی‌دانم چه رنگی بخرم. آیا صدفی روشن مناسب است؟

دکوراسیون-دخلی-(2)

با رنگ صدفی روشن به دلیل زیاد شدن رنگ‌ها موافق نیستم. با تکراری از طلایی مبل‌ها یا نقره‌ای دیوارها منزل‌تان خیلی شکیل‌تر خواهد شد.


برای پرده از چه رنگی استفاده کنم که با فرش مشکی و دیوار طوسی و همچنین مبلمان با چوب کرم و پارچه صورتی هماهنگ باشد. درضمن تعداد پنجره‌های پذیرایی‌ام چهار تا و سالن آن ال‌شکل است.

دکوراسیون-دخلی-(3)

برای رنگ پرده بهتر است از همان رنگ پارچه مبلمان استفاده کنید؛ رنگی که با مبلمان هارمونی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم رنگ دیگری را به مجموعه رنگ‌های خانه‌تان اضافه نکنید.


سالن پذیرایی منزلم مستطیل شکل است با پرده توری به رنگ کره‌ای و والان بنفش. دیوار خانه هم استخوانی و مبل استیلم نقره‌ای با پارچه گلدار زمینه سفید و گل‌های بنفش است. همچنین مبل راحتی‌ام بنفش با گل‌های نقره‌ای است و فرشم با ترکیب رنگی بنفش تیره، روشن و سفید. می‌خواستم در کنار مبل استیل میز ناهارخوری بخرم. لطفا راهنمایی بفرمایید چه طرح و رنگی تهیه کنم که ست شود.

دکوراسیون-دخلی-(4)

با توصیفات شما معلوم است رنگ قالب خانه‌تان بنفش است که در کنار رنگ‌های روشنی مثل سفید و کرم خودنمایی می‌کند. خب، همین روند را ادامه دهید و رنگ پارچه صندلی‌های میز ناهارخوری‌تان را بنفش ساده شبیه رنگ بنفش مبلمان‌تان انتخاب کنید. بهتر است رنگ میز ناهارخوری و دسته‌های صندلی آن استخوانی باشد.


راهرویی دارم که در سرویس‌های بهداشتی، دو اتاق خواب و ورودی خانه به آن باز می‌شود. برای روشنایی دو لوستر چوبی و یک آینه با قاب چوبی به ارتفاع یک متر در آن نصب شده. برای تزیین آن کمک می‌خواهم.

دکوراسیون-خانه-(1)

جواب: با توجه به راهروی طولانی که دارید برای اینکه طولانی بودن آن به چشم نیاید، بهتر است در قسمتی که در ورودی در آنجا قرار دارد، از پوشش کاذبی استفاده کنید که از سقف شروع شود و تا دیوار‌ها هم پایین بیاید و پشت آن نور مخفی کار شود. راهرو را به این شکل از یکنواختی درآورید. آینه‌تان را عوض کرده و از آینه‌های شکسته با فرم‌های مختلف مطابق سلیقه‌تان استفاده کنید.


خانه‌ام ۹۷ متری است. اصلا هیچ فکری برای چیدمان درست و انتخاب راحتی و رنگ مبل و… طوری که فضای دلنشینی داشته باشم و کوچک به نظر نرسد، ندارم. لطفا کمکم کنید. در حال حاضر فقط یک فرش فیلی‌رنگ ۱۲ متری توی هال هست. قرار است برای خرید وسایل اقدام کنم ولی هیچ ایده‌ای ندارم.

دکوراسیون-خانه-(2)

جواب: با توجه به سرد بودن رنگ فیلی بهتر است برای رنگ مبلمان راحتی و پرده از رنگ‌های گرم مثل بادنجانی و. . . استفاده کنید؛ مثلا برای رنگ مبل از همان تونالیته رنگی اما روشن با چوب روشن نزدیک به سفید استفاده کنید. چون متراژ خانه زیاد است، قدرت مانور شما برای تفکیک فضاها بیشتر است.


پذیرایی خونه ما مربع شکله و مبلمان من راحتی کرم قهوه‌ای است. کل پذیرایی خونه ۵۰ متری می‌شود. می‌خواهم اپن رو بردارم و جایش میز ناهارخوری شش نفره بگذارم. شما موافقید؟

دکوراسیون-خانه-(3)

جواب: بله این حرکت در چیدمان خوب است به شرطی که میز ناهارخوری را زیاد به آشپزخانه نزدیک نکنید.


منزل ما مستطیل‌شکل است و دراز. واقعا در چیدمان دچار مشکل شده‌ام. چه پیشنهادی برای این نوع منازل دارید.

دکوراسیون-خانه-(4)

جواب: با توجه به فرم منزل شما بهترین حالت چیدمان، استفاده از مبلمان ال‌شکل (مبلمانی که کمترین فضا را اشغال کند) است. در صورت وجود فضای اضافی در پشت مبلمان می‌توانید از میز ناهارخوری کوچکی نیز استفاده کرده و از این طریق فضا را حیطه‌بندی کنید.

 

 

 

منبع: mobledesign.ir

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.