نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

بله. کاملا درست است. نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب ! رنگ هایی هستند که نباید برای اتاق خواب خود از آن ها استفاده کنید.

اتاق خواب فضایی برای استراحت کردن و رسیدن به آرامش پس از یک روز طولانی و گاها خسته کننده است. به همین دلیل طبیعی است که دکوراسیون اتاق خواب از هر فضای دیگری در خانه مهم تر باشد.

در این مقاله به بررسی رنگ هایی می پردازیم که برای دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب مناسب نیستند. از آن جایی که اتاق خواب شما اولین جایی است که روزانه چشم های خود را آن جا باز می کنید بنا بر این باید در انتخاب رنگ و دکوراسیون آن نهایت دقت را به کار ببرید.

اتاق خوابی با رنگ قرمز

قرمز یکی از زیبا ترین و پر انرژی ترین رنگ ها است. اما باید بدانید که اصلا مناسب فضایی برای استراحت کردن و رسیدن به آرامش نیست. رنگ قرمز هیجانات قوی، عشق و حرارت را بر می انگیزد. اما در عین حال می توانید احساس خشم و عصبانیت را در فرد تحریک کند و فشار خون را بالا ببرد.

بنا بر این نباید کل دیوارها و یا اصلی ترین وسیله ها را با رنگ قرمز انتخاب کنید. می توانید کاغذ دیواری ای با طرح های قرمز نصب کنید. می توانید کوسن و بالشت هایی با رگه های قرمز استفاده کنید. یا حتی از اکسسوری های زیبا و تزئینی به این رنگ انتخاب کنید.

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

قابل توجه است که رنگ قرمز را به راحتی با دیگر رنگ ها مانند سفید، سورمه ای و … ترکیب کنید. با این روش زیبایی خاصی به اتاق خود می بخشید.

اتاق خوابی با رنگ سفید

رنگ سفید از سری رنگ های خنثی است که به راحتی با همه رنگ ها ترکیب می شود. افراد زیادی از طرفداران این رنگ زیبا هستند. اما باید در نظر گرفت که اگر همه وسایل ها به این رنگ انتخاب شود باعث می شود به سرعت احساس کسلی کنید.

در واقع قانونی برای استفاده از این رنگ در دکوراسیون وجود ندارد و می توانید آن را در هر جا استفاده کنید. اما از آن جایی که به تنهایی ممکن است بی روح و کسالت آور شود پس باید از رنگ هایی با طیف گرم تر در کنارش استفاده شود.

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

به جای رنگ سفید می توانید از رنگ شیری برای دیوارها استفاده کنید. در اتاق هایی با رنگ سفید می توان با به کار بردن آباژور، چراغ خواب و اکسسوری های شیشه ای و نقره ای کنتراست و جذابیت ایجاد کرد.

با به کار بردن رنگ سفید در اتاق های کوچک یا کم نور می توان فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان داد. اما بنا به سلیقه خود می توانید از رنگ های جذابی مانند فیروزه ای، قرمز، سیاه و … در کنار این رنگ استفاده کنید.

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

همچنین سرویس خواب چوبی انتخابی کاملا مناسب برای این گونه اتاق ها است. زیرا چوب ها دارای گرمای خاصی در خود هستند که فضا را جذاب تر می کنند.

اتاق خوابی با رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای از دیگر رنگ هایی که اگر به درستی استفاده نشود می تواند کاملا کسالت آور و خسته کننده باشد. اگر تمام وسایل و دیوارهای اتاق خود را قهوه ای انتخاب کنید مطمئن باشید بعد از چند روز دچار افسردگی خواهید شد.

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

شاید جالب باشد بدانید در اتاق هایی به رنگ قهوه ای بسیار از کم تر از شش ساعت می توانید بخوابید.

نباید ترین رنگ ها برای اتاق خواب

به همین دلیل بهتر است در کنار قهوه ای از رنگ های خنک تری مانند سبز روشن و آبی فیروزه ای استفاده کنید. این رنگ ها کنار هم کنتراست خوبی ایجاد می کنند که فضای اتاق را جذاب تر می کند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.