پارچه های مبلمان

پارچه های مبلمان

همان طور که می دانید انتخاب و خرید پارچه های مبلمان کار راحتی نیست. به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید تا بعد ها پشیمان نشوید.

در این مقاله درباره پارچه های مبلمان صحبت خواهیم کرد.

مبلمان از اصلی ترین وسایل هر خانه ای است. اکثر ما بیشترین ساعات حضور خود در خانه را روی مبل ها می گذرانیم. به مرور زمان دیگر مبل ها جزو وسایل تجملی به حساب نمی آیند بلکه به عنوان ضروری ترین آیتم در هر خانه ای شناخته شده اند.

به همین دلیل است که شما باید پارچه ای را انتخاب کنید که علاوه بر زیبا کردن خانه اتان، کیفیت بسیار خوبی هم داشته باشد. معمولا از عمده ترین مواردی که توجه بیننده را به خود جلب می کند پارچه به کار رفته در مبل است.

اما فوم و یا اسفنج به کار رفته نیز مهم می باشد. در صورتی که پارچه و یا فوم و دیگر مصالح با کیفیت نباشند به مرور زمان فرسوده می شوند و باید دوباره به فکر تهیه مبل جدید باشید.

مورد مصرف و محل مبل :

باید قبل از انتخاب و خرید مبل بدانید که قرار است از آن در کجا استفاده کنید. آیا مبل استیلی است که قرار است انتهای سالن قرار بگیرد و چند وقت یک بار استفاده شود؟ آیا مبل راحتی جلوی تلویزیون است که می خواهید به صورت مداوم از آن استفاده کنید؟

آیا نور گیر خانه اتان بسیار خوب است و مبل شما جلوی نور خورشید قرار خواهد گرفت؟ از حیوانات خانگی نگهداری می کنید و موهای آن ها می ریزید؟ و یا با پنجه های خود روی مبل خواهند کشید؟

پارچه های مبلی

تمامی این سوال ها و حتی بیشتر، سوال هایی هستند که قبل از انتخاب پارچه باید از خود بپرسید. بنا بر این اگر قرار است مبل شما در محلی آفتاب گیر، پر تردد باشد و استفاده روزانه از آن شود بهتر است پارچه انتخابی اتان مقاوم در برابر ساییدگی، لک و گرد و غبار باشد.

توجه به سبک دکوراسیون :

جدا از سلیقه باید به نوع سبک مبلمان و دکوراسیون اتان توجه کنید. قطعا که مبلمان راحتی با پارچه های مناسب مبل های سلطنتی زیبا نخواهد شد.

مبلمان سلطنتی و استیل به دلیل فرم و حجم زیادی که دارند مناسب فضاهای بزرگ هستند. به همین دلیل می توان از پارچه هایی با طرح های بزرگ در چنین فضاهایی به راحتی استفاده کرد.

پس بهتر است اگر فضایی بزرگی داریم و مبل کلاسیک پسندیده ایم سراغ پارچه های طرح دار برویم. البته باید در نظر داشت که بعضی طرح ها به دلیل زیادی شلوغ بودن فقط مناسب دو مبل تک نفره می باشند.

این را هم به خاطر بسپارید که رنگ های روشن معمولا برای مبلمان کلاسیک و رسمی استفاده می شوند.

از طرفی پارچه مبلی های ساده کاملا مناسب مبل های راحتی و فضاهای کوچک هستند. البته برای زیبا تر کردن فضا می توانید از کوسن هایی با پارچه های طرح دار استفاده کنید.

پارچه های مبلی

الیاف طبیعی یا مصنوعی :

پارچه های رو مبلی معمولا در تماس مستقیم با بدن نیستند. از طرفی الیاف طبیعی عموما دارای طول عمر و مقاومت بسیار کمتری نسبت به الیاف مصنوعی هستند. به همین دلیل بهتر است سراغ پارچه هایی بروید که از ترکیب هر دو الیاف ساخته شده است.

معمولا الیاف طبیعی مانند کتان، لنین، ابریشم، چرم، ویسکوز و … دارای مقاومت کمی در برابر ساییدگی، تغییر رنگ، لکه و خراشیدگی هستند. از طرفی هم زود چروک می شوند.

پارچه های مبلی

اما برخی از آن ها هم مانند ویسکوز ریون دارای مقاومت خوبی در برابر ساییدگی هستند. همچنین بعضی دیگر جذب رطوبت بالایی دارند.

الیاف مصنوعی نیز مانند آکریلیک، پلی استر، نایلون، ابرشیم مصنوعی و … است. این الیاف معمولا دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. معمولا برخی از آن ها نیز به تنهایی استفاده نمی شوند، بلکه با الیاف طبیعی ترکیب شده تا بهترین کیفیت را ارائه دهند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.