چیدمان خانه های کوچک

چیدمان خانه های کوچک

در این مقاله درباره نحوه چیدمان خانه های کوچک صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان زیادی است که در کلان شهرها دیگر خبری از خانه های بزرگ، حیاط دار و دو طبقه نیست. بلکه آن ها جای خود را به آپارتمان های کوچک داده اند. به همین منظور این تیپ خانه ها نیز دکوراسیون خاص خود را می طلبند.

البته شایان به ذکر است که برای داشتن یه خانه دل باز و زیبا دیگر متراژ خانه مهم نیست. بلکه باید نهایت دقت و خلاقیت خود را روی انتخاب وسایل مناسب با آن فضا بگذارید. در آن صورت خواهید دید که همان فضای کوچک هم نمایی دل باز پیدا کرده است.

به عبارتی داشتن خانه ای کوچک باعث می شود فکر ما بیشتر از قبل خلاقیت به خرج دهد. یکی از مشکلات بزرگ ما در خانه های کوچک سعی در پیاده کردن همه ایده های طراحی در فضایی تنگ و کوچک است.

اتاق نشیمن قلب خانه در آپارتمان های کوچک است. بنا بر این وسایل آن باید کاملا هوشمندانه و طبق اصول طراحی و دکوراسیون انتخاب شود.

مبلمان :

اصلی و ابتدایی ترین آیتم در چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن همان مبل ها هستند. در فضاهای کوچک بهتر است تا می توانید از سبک مدرن، مینیمال و راحت انتخاب کنید. زیرا سبک کلاسیک و استیل دارای مبل هایی بزرگ با طراحی های زیاد هستند و اصلا مناسب فضاهای کوچک نیستند.

چیدمان خانه های کوچک

کاناپه ها، مبلمان ال شکل کوچک، مبل هایی جمع و جور از بهترین انتخاب ها برای چنین فضاهایی هستند. به همین دلیل بهتر است ترجیحا از کاناپه های بدون دسته استفاده کنید. یا می توانید مبلی را انتخاب کنید که دارای دسته های ظریف باشد.

همچنین می توانید از صندلی های راحتی با اندازه کوچک تر و باریک تر استفاده کنید. مدل هایی که طرح های مختلف دارند گزینه مناسبی برای چنین فضایی نیستند.

از دیگر نکته ها این است که باید به وزن مبل توجه کنید. انتخاب مدل هایی که وزن کمی دارند و سبک هستند باعث می شوند تا بعدها داخل خانه به راحتی آن ها را جا به جا کنید.

چیدمان خانه های کوچک

یکی از شایع ترین اشتباهات در خرید مبل این است که مبلمان خریداری شده برای اتاق نشیمن بزرگ می شوند. برای جلوگیری از این مشکل باید قبل از خرید به فضای موجود و اندازه ها توجه داشته باشید.

نور پردازی :

نور پردازی از اصلی ترین ارکان در هر فضایی است به خصوص فضاهای کوچک. چرا که باعث می شود خانه های کوچک و کم نور در چشم بیننده بزرگ تر و پر نور به نظر برسند.

چیدمان خانه های کوچک

با انتخاب پرده حریر باعث شوید تا نور طبیعی خورشید به داخل خانه سرک بکشد. اگر هم آفتاب گیر نیستید می توانید از لامپ، آباژور و نورهای مختلف استفاده کنید.

پرده ها :

برای دکوراسیون خانه های کوچک با سقف های کوتاه بهترین انتخاب استفاده از پرده های بلند است. پرده های بلند با رنگ های خنثی و جنس حریر و سبک سقف را بلندتر نشان می دهند. در نتیجه فضای خانه نیز بزرگ تر به نظر خواهد رسید.

فرش ها :

قابل توجه است که فرش های بزرگ با طرح های متنوع مناسب خانه های بزرگ است. با توجه به این که امروزه اکثر آپارتمان ها دارای کف پوش های مدرن هستند پس بهتر است از فرش های کوچک با کم ترین نقش و نگار استفاده کنید.

چیدمان خانه های کوچک

رنگ های پاستل یا خنثی :

بهترین رنگ ها برای چنین فضاهایی رنگ های ملایم و روشن است. چرا که استفاده از رنگ های پاستل و خنثی علاوه بر بزرگ تر و پر نور دیده شدن خانه باعث می شوند تا احساس آرامش بیشتری در خانه داشته باشید.

چیدمان خانه های کوچک

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.