همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی

اتاق شیروانی چوبی

اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی

اتاق های شیروانی، اتاق هایی با سقف های شیب دار کوتاه و بلند و با اندازه های مختلف میباشند. که عموما در بالای خانه ها قرار گرفته اند و از آنها به عنوان انباری استفاده می کنند. اما ما در این مقاله سعی داریم با تغییر دکوراسیون این اتاق ها، آنها را به اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی تبدیل کنیم.

افراد خلاق با تغییر دکوراسیون و چیدمان این اتاق ها آنها را از حالت یک انباری کثیف و بلااستفاده به یک اتاق خواب و یا استراحتگاه بسیار لوکس و زیبا تبدیل می کنند.

در این میان نباید به راحتی از کنار این موضوع گذشت که افراد هنرمند باید ابتدا از استحکام دیوارها، سقف، پله ها و کفپوش این اتاق ها اطمینان داشته باشند. و سپس به تغییر دکوراسیون آنها بپردازند.

بهترین چیدمان شیروانی همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی
بهترین چیدمان شیروانی

توجه به نکات مهم برای ایجاد اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی

برخی از افراد از این اتاق ها به عنوان اتاق خواب کودکان و برخی به عنوان استراحتگاه، محل کار و یا اتاق خواب بزرگسالان استفاده می کنند. که باید با توجه به هر گروه سنی، این اتاق ها را با استفاده از ایده های مختلف و سرویس خواب و … تزئین کنیم. تا به مکانی آرامش بخش تبدیل شوند.

دیزاین اتاق شیروانی همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی
دیزاین اتاق شیروانی

به طور مثال:

برای کودکان باید از رنگ های متنوع دخترانه و پسرانه در طراحی و دکوراسیون این اتاق ها استفاده کرد. در صورتی که شاید بسیاری از بزرگسالان از این اتاق های رنگارنگ لذتی نبرند.

البته نباید از این موضوع بگذریم که برخی از افراد از طرح های سنتی و برخی از طرح های مدرن لذت می برند. و باید با توجه به سلیقه آنها این اتاق خواب ها را ایجاد کرد.

دیزاین کردن اتاق شیروانی همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی
دیزاین کردن اتاق شیروانی

نورپردازی اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی

باید دقت کنند که مهم ترین نکته در دکوراسیون اتاق های شیروانی میزان نور آن می باشد. زیرا این اتاق ها عموما کم نور و تاریک می باشند. برخی از این اتاق ها طوری ساخته شده اند که دارای پنجره هستند. و می توان از همان پنجره نوری طبیعی را وارد اتاق کرد.

این پنجره ها ممکن است یک ضلع دیوار و یا قسمتی از سقف اتاق شیروانی را تصاحب کرده باشند. در صورتی که این پنجره ها در سقف اتاق شیروانی قرار گرفته باشند، می توان با نگریستن به آسمان، خوابی بسیار آرامش بخش داشت.

اما در برخی از این اتاق ها هیچ پنجره ای وجود ندارد. باید نسبت به ایجاد یک پنجره در آن اقدام کرد تا از نور طبیعی در روز استفاده کرد.

در این میان بسیاری از افراد از طرح های نوین نورپردازی و استفاده از لوسترهای زیبایی که با شاخ های گوزن و یا شاخه های درخت ساخته شده اند، به تنظیم نور اتاق خواب می پردازند. افراد باید دقت کنند که در صورت ایجاد لوستر، آنها را دور از پنجره ها نصب کنند تا جلو ورود نور طبیعی به اتاق خواب گرفته نشود.

گفتنی است استفاده از نور زرد نیز هم می تواند سبب بزرگتر شدن اتاق خواب و هم ایجاد روشنایی در آن شود.

نحوه دیزاین اتاق شیروانی همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی
نحوه دیزاین اتاق شیروانی

رنگ اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی

  • بسیاری از این اتاق ها عموما دارای رنگ خاصی نمی باشند، اما برای ایجاد زیبایی و لذت از این اتاق خواب ها باید با استفاده از رنگ های خاصی آنها را رنگ آمیزی کرد.
  • باید دقت کنند که رنگ های تیره سبب کوچکتر شدن و غمگین شدن فضای اتاق خواب می شوند. در صورتی که استفاده از رنگ های روشن مانند سفید، خاکستری روشن و… می توانند هم فضا را روشن و شاد نشان دهند و هم سبب می شوند تا نور به خوبی در اتاق خواب منعکس گردد.
  • قابل ذکر است با وجود اینکه استفاده از نور سفید می تواند برای اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی مناسب باشد، برخی از افراد ترجیح می دهند از رنگ های طوسی و خاکستری نیز برای ملحفه ها، پرده ها و روکش تخت های خود استفاده کنند تا این تنوع رنگی هماهنگ، جذابیت دکوراسیون اتاق خواب را بیشتر کند.
  • البته در این میان برخی از افراد وقتی که سقف اتاق شیروانی بلند است. و از شیب تندی برخوردار است، دیوار و سقف را همرنگ می کنند. اما دیوارها و سقف اتاق های شیروانی با ارتفاع بسیار کم را با استفاده از رنگهای متمایز رنگ آمیزی میکنند.
  • بسیاری از افرادی از پارکت های مناسب و همرنگ با دیوارهای اتاق خواب، برای کفپوش اتاق ها نیز استفاده کنند.
دیزاین اتاق خواب شیروانی همه چیز درباره اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی
دیزاین اتاق خواب شیروانی

ایجاد فضاهای مختلف در اتاق های شیروانی

  1. در بعضی از مواقع اتاق های شیروانی آنقدر بزرگ می باشند. که با استفاده از ایده های شگفت انگیز در کنار اتاق خواب از فضای آشپزخانه نیز بهره مند شوند.
  2. عموما این افراد اقدام به ساخت یک دیوار جدا کننده در میان آشپزخانه و اتاق خواب نمی کنند. بلکه با استفاده از چینش درست وسایلی مانند میز نهارخوری، مبلمان، فرش های رنگارنگ و … این فضاها را از یکدیگر جدا می کنند.
  3. باید دقت کنند که این اتاق ها هر چه دارای وسایل کمتری باشند و از شلوغی آنها کاسته شود. اتاق خواب هایی راحت تر و با آرامش بیشتری می باشند.
  4. در هنگام قرار دادن تخت خواب باید دقت کنند که آن را در قسمتی از اتاق خواب که دارای سقف کوتاهی است، قرار ندهند. تا سبب اذیت آنها نشود و کمی آن را از دیوار فاصله دهند.

نحوه بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق خواب های شیروانی

بسیاری از افراد در هنگام چیدمان این اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی سعی می کنند از تخت خواب ها و دیگر وسایل تاشو استفاده کنند. تا در هنگام روز فضای اتاق شیروانی دلبازتر و بزرگتر جلوه داده شود.

برای بزرگتر جلوه دادن اتاق از آینه ها در دکوراسیون اتاق و وسایل آن مانند کمد لباس استفاده می کنند.

قابل ذکر است که برخی از افراد خوش ذوق برای زیباتر شدن فضای اتاق خواب های شگفت انگیز شیروانی سعی می کنند از گیاهان و گل های سبز رنگ نیز استفاده کنند. و طراوت خاصی را به اتاق های خود بیاورند.

ما را در شبکه های اجتماعی (اینستاگرام و تلگرام و آپارات ) همراهی کنید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *