معرفی بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان

پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان

مقدمه در رابطه با بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ریختن جوهر بر روی مبل و روش های پاک کردن آن اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. برای هیچ کسی ریختن کثیفی بر روی مبل خوشایند نمی باشد. مخصوصا اگر این کثیفی به راحتی پاک نشود و ظاهر مبل را بسیار زشت و زننده کند. اگر جوهری بر روی مبل بریزد به راحتی پاک نمی شود و ظاهر مبلمان را بسیار زشت می کند. افراد زیادی با این مشکل روبرو شده اند که جوهر بر روی پارچه ریخته و پاک نشده است. حال اگر شما دوست دارید تا با بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان آشنا شوید بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر معرفی بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان
بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر

ریختن جوهر بر روی پارچه مبلمان

در این قسمت می خواهیم در رابطه با بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان صحبت کنیم. این روش ها می‌ توانند به افراد کمک کنند تا در صورت بروز مشکل، مبلمان خود را در سریعترین زمان ممکن و با راحت ترین روش از وجود جوهر پاک کرده و ظاهر آن را مثل روز اول در بیاورند. ریختن جوهر دردناک است، به خصوص اگر نوع جوهر دائمی باشد. با این حال، چند ماده آزمایش شده و واقعی وجود دارند که برای از بین بردن جوهر بسیار خوب عمل می کنند: الکل وسرکه‌ جزو مواد عالی برای رفع این مشکل می باشند. البته برای لکه های روشن تر، از آب و صابون نیز می توان استفاده کرد.

نکته مهم این است که باید این لکه ها را در اسرع وقت از بین ببرید، زیرا هر چه طولانی تر بمانند، پاک کردن آن سخت تر خواهد شد. فرقی ندارد جنس پارچه مبل شما چیست. با روش هایی که ما در این قسمت به شما ارائه می دهیم شما می توانید انواع پارچه های مبلمان را به وسیله این روش ها از وجود جوهر پاک نمایید. در ادامه قصد داریم به معرفی انواع این روش ها برای پاک کردن جوهر روی پارچه مبلمان شما بپردازیم.

بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان معرفی بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان
بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان

روش اول استفاده از الکل

بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان استفاده از الکل می باشد. البته در نظر داشته باشید سرعت العمل شما بسیار مهم می باشد. هر چه سریعتر لکه جوهر را از روی پارچه خود پاک کنید می توانید نتیجه بهتری نیز دریافت کنید. اگر لکه جوهر بر روی پارچه بماند به عمق تار و پود پارچه رفته و پاک کردن آن بسیار سخت می‌ شود. همچنین ممکن است نتوانید پارچه مبلمان خود را مثل روز اول در بیاورید. در نظر داشته باشید که ابتدا بهتر است لکه جوهر را از روی پارچه توسط یک دستمال مرطوب پاک کنید. پاک کردن لکه جوهر از روی پارچه مبل نیز اصولی دارد.

بهترین روش پاک کردن لکه های جوهر

بهتر است این این کار را به صورت ضربه ای انجام دهید و از عقب و جلو کردن پارچه بر روی لکه جوهر خودداری نمایید. زیرا این کار سبب پخش شدن لکه جوهر بر روی پارچه مبل شده و پارچه شما را بیشتر درگیر می‌ کند. باید این کار را از سمت بیرون به سمت داخل انجام دهید تا لکه جوهر به قسمت های دیگر پارچه نفوذ نکرده و پخش نشود. تا جایی که می‌ توانید با استفاده از یک دستمال نمدار لکه جوهر را جمع نمایید. حتی اگه جوهر شما بر روی پارچه مبلمان خشک شده باشد نیز باز این کار را انجام دهید.

نکته مهم

در نظر داشته باشید که ابتدا بهتر است الکل را بر روی قسمتی از پارچه مبل که قابل دیدن نیست تست کنید تا از آسیب نرسیدن به پارچه مبلمان خود مطمئن شوید. هر چه درصد الکل شما بیشتر باشد احتمال پاک شدن پارچه نیز بیشتر می شود. اما به طور کلی شما با الکل های درصد هفتاد نیز می توانید لکه های خود را پاک کنید.

به شرطی که در این کار سرعت عمل داشته باشید. بهتر است الکل را بر روی یک پارچه ریخته و آن را به صورت ضربه ای بر روی لکه بزنید. هیچگاه الکل را مستقیماً بر روی لکه نریزید. زیرا این کار ممکن است باعث بد شکل شدن پارچه مبلمان شما شود. ضربه زدن را تا جایی ادامه دهید تا جوهر به خوبی جذب پارچه شده و از روی پارچه مبلمان شما پاک شود.

اگر در حین کار پارچه الکلی شما کثیف شده بود بهتر است پارچه را عوض کرده و مجدد الکل را بر روی آن بریزید‌. این کار سبب می‌ شود که از ورود جوهر بر  روی قسمت های دیگر پارچه مبلی جلوگیری به عمل آید. بعد از پاک شدن کامل جوهر بهتر است پارچه مبلی را با استفاده از یک پارچه نم دار و تمیز به صورت کامل پاک کنید تا باز مانده جوهر نیز از روی پارچه مبلمان شما محو شود.

ریختن جوهر روی پارچه معرفی بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان
ریختن جوهر روی پارچه

بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان استفاده از سرکه

استفاده از سرکه نیز بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه مبلمان می‌ باشد. سرکه می‌ تواند در این کار بسیار عالی عمل کند. در این روش نیز مانند روش بالا بهتر است ابتدا با یک حوله کاغذی و یا یک پارچه نمدار جوهر را از روی پارچه مبل تمیز نمایید‌. در نظر داشته باشید این کار را نیز باید به صورت ضربه انجام دهید و از مالش پارچه خودداری نمایید. زیرا این کار سبب می‌ شود که جوهر به قسمت های دیگر پارچه مبلمان سرایت کند. خواص سرکه سبب می‌ شود تا جوهر و لکه هایی از این دست به راحتی از روی پارچه مبلمان محو گردند. از دیگر مزیت‌ های سرکه این است که محلول آن بی خطر بوده و حساسیت پوستی برای افراد به وجود نمی‌آورد.

بهتر است سرکه را مستقیماً بر روی پارچه مبلمان نریزید. 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید و 2 فنجان آب خنک را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید. به این صورت یک محلول بسیار عالی برای پاک کردن انواع لکه های جوهر به وجود می آورید. یک پارچه تمیز را درون این محلول گذاشته و آب آن را به صورت کامل بگیرید. سپس آن را به صورت ضربه ای بر روی لکه جوهر زده و تا جایی این کار را ادامه دهید تا لکه جوهر به صورت کامل محو گردد. در نظر داشته باشید که این کار را به صورت ضربه‌ ای انجام دهید و از مالش و کشیدن پارچه بر روی لکه جوهر خودداری نمایید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *