مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان در دکوراسیون منزل

مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان

اهمیت و مزایای رویه کوبی مبلمان

عمل  چسباندن پارچه به مبل و تعمیر کلاف مبل را رویه کوبی مبلمان می گویند. مبلمان یکی از مهمترین و پرکاربردترین وسایل خانه است که در زیبایی دکوراسیون منزل بسیار تاثیرگذار است. روکوبی مبلمان یکی از زیر مجموعه های تعمیر مبلمان است که در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است. مبلمان علاوه بر جنبه تزئیناتی در منزل،  در طراحی های داخلی هم بسیار کارآمد است. با توجه به استفاده زیاد از مبلمان، به مرور نیاز به تعمیر پیدا می کند، که روکوبی مبلمان یکی از روش های تعمیر مبلمان است. و در مقایسه با تعویض، بسیار به صرفه می باشد. در این محتوا به بررسی مزایای رویه کوبی، چگونه رویه کوبی، انواع رویه کوبی و   تاثیر آن در زیبایی دکوراسیون منزل می پردازیم. هر چند که در عصر حاضر، بسیاری از افراد خواهان و طرفدار شرکت در دوره های آموزشی مبل هستند.

رنگ و پارچه مبل با رویه کوبی مبلمان مدرن مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان در دکوراسیون منزل
رنگ و پارچه مبل با رویه کوبی مبلمان مدرن

 

مزایای استفاده از رویه کوبی مبلمان

از جمله مهمترین مزایایی که روکوبی مبلمان دارد این است که با برطرف کردن عیوب می تواند ساختار مبل را به خوبی حفظ کند. که این امر برای افرادی که خواستار حفظ شدن ساختار مبل های قدیمی هستند بسیار خوشایند می باشند.

در این روش با تعویض رویه و پارچه مبل باعث می شود. که از صرف هزینه اضافه جلوگیری شود و دیگر نیاز به تعویض یا خرید مجدد نباشد. بالا رفتن هزینه خرید مبل سبب شده که این حرفه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. و با این روش می توان رویه مبل را مطابق با دکوراسیون منزل تغییر داد. اما باید توجه داشت در صورتی رویه کوبی مبلمان به صرفه می باشد که دسته و پایه های مبل سالم و از استحکام لازم برخوردار باشند. در غیر این صورت روکوبی مبلمان زیاد موثر واقع نمی شود.

رویه کوبی جدید مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان در دکوراسیون منزل
رویه کوبی جدید

چه مبل هایی قابلیت رویه کوبی را دارند؟

یکی از مهمترین سوالاتی که توسط  بسیاری از مشتری ها مطرح می شود این است که آیا مبلمان ما قابلیت تعویض پارچه را دارد یا نه؟ با توجه به اینکه رویه کوبی مبلمان بیشتر با پارچه مبل سروکار دارد برای انواع مبل ها قابل انجام است.  که بستگی به نوع مدل و طرح مبلمان ممکن است برای برخی  نمونه ها سخت و زمان بر باشد.

 

فاکتورهای تاثیر گذار بر  هزینه رویه کوبی مبل

یکی از فاکتورهای بسیار  مهم در تعویض رویه مبلمان  نوع پارچه انتخابی است. و به همین دلیل نوع و کیفیت  پارچه انتخابی تاثیر بسیار زیادی در قیمت و هزینه روکوبی مبلمان دارد. نوع مبلمان هم از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه روکوبی است. زیرا مبل استیل به دلیل طراحی خاصی که دارد رویه آن سخت تر  و زمان بر از طرح مبل های دیگر است. از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه رویه کاری مبل می توان به: رنگ کاری مبل، دستمزد ،میزان مواد اولیه به کار رفته و نوسانات قیمت مواد اولیه  اشاره داشت.

رویه کوبی مبلمان 1 مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان در دکوراسیون منزل
رویه کوبی مبلمان به سبک جدید

نحوه روکوبی مبلمان و آموزش رویه کوبی مبلمان

بسیاری از افرادی که قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارند نام روکوبی مبلمان را بارها شنیده اند. با توجه به افزایش تنوع طلبی و افزایش  توجه بیشتر به سلامتی در هر منزلی شاهد. طرح هایی از مبلمان هستیم که بسته به زیبایی و راحتی آن انتخاب میشود. به دلیل تقاضای بسیار بالایی که افراد برای روکوبی مبل دارند بسیاری از افراد به دنبال یافتن روش هایی برای آموزش این حرفه هستند.

می توان با شرکت در دوره های آموزشی تعمیر و رویه مبل در این حرفه آموزش دید. و به فعالیت در این رشته پرداخت، که خوشبختانه بازار این حرفه همیشه پر رونق میباشد. زیرا با این کار هم از صرف هزینه های اضافی  جلوگیری می شود و هم اینکه مبلمان با طرح های جدید تولید می شود. بسیاری از افراد گمان دارند که روکوبی مبل فقط برای مبل های قدیمی و کارکرده صورت می گیرد. در حالی که روکوبی مبلمان جدید هم امکان پذیر می باشد.  هدف از شرکت کردن برخی از افراد در این دوره های آموزشی،  انجام رویه کوبی مبل  های  شخصی است در حالی که  برخی دیگر  برای کسب درآمد (منبع درآمد)  این دوره ها را آموزش می بینند.

 

انواع رویه کوبی

دو نوع رویه کوبی داریم که عبارتند از: بر روی کلاف مبل و بر روی مبل های کارکرده و قدیمی. در نوع بر روی کلاف خام با توجه به سالم بودن کلاف و تسلط بودن بر طرح کلی بسیار ساده تر می باشد.، در حالی که برای نوع بر روی مبلمان های کارکرده در این روش ابتدا باید تمامی اسفنج و فنر و پارچه و … خارج و در صورت شکستگی کلاف و پایه آن ها تعمیر شوند. و بعد دوباره روکوبی صورت گیرد که همین امر سبب زمانبر شدن روند می شود.

مبل های راحتی به دلیل ساده بودن طرح اولیه ریزه کاری کمتری دارد و سریعتر صورت می گیرد. در نتیجه در مقایسه با سایر مدل و طرح های مبلمان هزینه کمتری هم لازم دارد.

 

رویه کوبی جدید مبلمان مزایا و اهمیت رویه کوبی مبلمان در دکوراسیون منزل
رویه کوبی جدید مبلمان

سخن پایانی

با توجه به گرانقیمت بودن مبلمان بسیاری از افراد از نظر وسع مالی توانایی تعویض و خرید مجدد مبل ها را ندارند. و با توجه به اینکه مبل ها جزو کاربردی ترین لوازم خانه است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد به مرور دچار فرسودگی می شوند. تغییر در دکوراسیون منزل هر چند وقت یکبار علاوه بر اینکه در تغییر روحیه افراد تاثیر مثبت دارد. در زیبایی و تغییر دکوراسیون منزل هم بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل رویه کوبی مبلمان بیش از پیش مورد توجه افراد قرار میگیرد.

این نکته را  باید در نظر داشت که هر چند انواع مبل ها قابلیت رویه کوبی را دارند اما در رویه کوبی باید از استحکام و سلامت کلاف مبل هم اطمینان داشت و در صورتی رویه کوبی مبلمان اثر مثبتی دارد که کلاف هم سالم باشد. نوسانات بازار ارزی و افزایش قیمت چوب و پارچه و … سبب میشود که قیمت مبلمان در مقایسه با سال های گذشته با جهش قیمتی بسیار بالایی مواجه شود. و همین امر سبب میشود که رویه کوبی مبل بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و با این کار افراد هم صاحب مبلمان با طرح متفاوت شوند و هم اینکه از صرف هزینه اضافی جلوگیری کنند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *