کلاف مبلمان و اهمیت آن در زیبایی دکوراسیون منزل

کلاف مبلمان و اهمیت آن در زیبایی دکوراسیون

کلاف مبلمان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید مبلمان

کلاف مبلمان یا اسکلت مبل یکی از فاکتورهای بسیار مهم در استحکام و مقاومت مبل ها است. طول عمر مبل بستگی زیادی به نوع جنس و کیفیت کلاف دارد. نمی توان نقش مبل را در زیبایی خانه انکار کرد.  همیشه اولین نکته ای که برای تغییر دکوراسیون منزل میباشد، مبلمان است. و همین امر گویای نقش پررنگ این محصول در زیبایی و دکوراسیون منزل است. خوشبختانه کلاف مبل در طرح ها و جنس های مختلفی تولید می شود. و که افراد مطابق با علایق. و سلیقه خود مبل مورد نظر را انتخاب کنند. در این محتوا سعی کردیم به نقش کلاف مبلمان در زیبایی مبل، انواع آن و فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت کلاف مبل بپردازیم.

 

کلاف مبلمان و نقش آن در زیبایی دکوراسیون منزل کلاف مبلمان و اهمیت آن در زیبایی دکوراسیون منزل
کلاف مبلمان و نقش آن در زیبایی دکوراسیون منزل

معرفی مشخصه های یک کلاف مبل خوب

از آنجایی که مبل در زیبایی دکوراسیون منزل بسیار به چشم می آید و جزو لوازمی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.، ضروری است که در هنگام خرید علاوه بر طراحی و شیک بودن ظاهر آن، به کیفیت و استحکام  هم توجه شود. و خود یکسری ویژگی و مشخصه بارز دارد که در این محتوا سعی کردیم به مهمترین آن ها اشاره کنیم که عبارتند از:

  • عدم لق زدگی پایه مبل.

  • عدم وجود ناهمواری در سطح چوب یا هر نوع جنس دیگر برای کلاف.

  • هنگام نشستن بر روی مبل، صدای جیر جیر ندهد.

  • همخوانی طرح های مورد استفاده بر روی دسته، پایه و تاج مبل.

  • عدم شکستگی کلاف.

  • هم سطح و تراز بودن پایه ها.

  • استفاده از جنس با کیفیت در ساخت کلاف و .. از مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب مبلمان باید به آن توجه داشت و این موارد مهم را در نظر گرفت.

 

معرفی انواع کلاف های مبل 

از آنجایی که مبل ها بیش از سایر لوازم خانگی در زیبایی و دکوراسیون منزل به چشم می آیند. ، بازار خرید و فروش این لوازم بالا می باشد. و طراحان مبل هر روز طرح و مدل های جدیدی مطابق با سلیقه مشتری وارد بازار می کنند. از طرح های ساده تا کلاسیک و سلطنتی که در طرح، رنگ و جنس های مختلف تولید میشود. از مهمترین آن که حداقل یک مورد آن در هر خانه یافت می شود می توان به موارد زیر اشاره داشت.

کلاف مبلمان کلاسیک، این نوع در مقایسه با کلاف های دیگر از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است.  در ساخت کلاف مبلمان کلاسیک بیشتر از چوب های راش، گردو، نراد و چنار استفاده می شود. و علاوه بر کیفیت و ماندگاری از استحکام بالایی برخوردارند که طرح های مختلفی بر روی این کلاف ها نقش می بندد.

کلاف مبل راحتی، که کلاف در این مدل ها کمتر به چشم می خورد. و توسط رویه پارچه یا چرم پنهان میشود. یکی  دیگر از کلاف های مبلمان که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، استیل (سلطنتی) است. که اصلی ترین متریالی که در ساخت این کلاف به کار می رود، چوب می باشد. از دیگر کلاف ها می توان به کلاف های وارداتی چون ( فرانسوی، مصری، ایتالیایی، خلیجی و …) اشاره داشت. که در طرح های مختلفی تولید میشود.

کلاف خام مبل کلاف مبلمان و اهمیت آن در زیبایی دکوراسیون منزل
کلاف خام مبل

نکات مهم در خرید کلاف چوبی

شرکت های بسیار زیادی در کار تولید و فروش کلاف چوبی خام فعالیت دارند. که می توان با مراجعه به سایت این شرکت ها  نوع کلاف مورد نظر خود را انتخاب کرد. بسیاری از تولید کنندگان و عرضه کنندگان سرویس خواب، مبلمان و …. کلاف چوبی خام. را به از شرکت های مختلف تولید کننده این ملاف ها تهیه می کنند. و کار رنگ آمیزی و رویه دوزی و … را مطابق با نظر مشتری انجام می دهد. در خرید کلاف چوبی ضروری است که شرایط آب و هوایی منطقه سکونت در نظر باشد. که کلاف چوبی از چوب صنوبر برای مناطق خشک مناسب است. و استفاده از کلاف چوب از چوب روس و … برای مناطق مرطوب اهمیت دارد.

 

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کلاف مبلمان کلاسیک

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در قیمت کلاف مبلمان کلاسیک تاثیرگذار است. نوع چوب در ساخت کلاف است. هنر منبت کاری و حکاکی بر روی آن،  کیفیت و مقدار چوب، نوسانات بازار ارز و … از فاکتورهایی هستند که قیمت این لوازم خانگی را تحت تاثیر قرار می دهند. به عنوان مثال برخی از چوب ها همچون چوب روسی، راش و گردو مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارند. و در ساخت این مبل ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین کاربرد این نوع چوب ها به شرایط آب و هوایی در بسیاری از مناطق کشور بسیار پرمصرف می باشد. که باید در خرید مبلمان به نوع چوب هم توجه داشت.

خرید کلاف چوبی مبلمان کلاف مبلمان و اهمیت آن در زیبایی دکوراسیون منزل
خرید کلاف چوبی مبلمان

شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش ساخت کلاف

با توجه به تقاضای بسیار بالا در جهت خرید مبلمان، بازار خرید و فروش این لوازم خانگی همیشه پر رونق بوده است. و بسیاری از افرادی که به دنبال فعالیت در حرفه و عرصه ای هستند. که بازار آن دائمی باشند می توانند با شرکت در دوره های آموزش و فنی ساخت مبلمان و کلاف در مدت زمان کوتاهی در ساخت این لوازم تبحر کافی را پیدا کنند و شروع به کار کنند.

 

سخن پایانی

اهمیت و زیبایی مبلمان در دکوراسیون منزل بر هیچ کس پنهان نیست. و به همین دلیل مبلمان جزو لوازمی است که در خرید آن ضروری است دقت زیادی شود. از توجه به شکل ظاهری تا نوع چوب و کیفیت و استحکام کلاف مبل، زیرا مبل ها از لوازمی هستند که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین ضروری است که استحکام کافی را داشته باشند.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم تنوع مبلمان ها بسیار بالا است. اما ذکر این نکته ضروری است که در خرید مبلمان نباید فقط زیبایی و ظاهر را در نظر گرفت بلکه باید به کیفیت کلاف و استحکام بودن آن هم توجه داشت. زیرا طول عمر مبل رابطه مستقیمی با کیفیت کلاف دارد و از بخش های مختلفی همچون: تاج، پایه جلو و عقب و گوشواره تشکیل میشود.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *