فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید

راهنمای-انتخاب-فرش-اتاق-خواب

وجود فرش در اتاق‌خواب بسیار مهم است؛ زیرا مانع سرد شدن پا در ابتدای روز شده و زیبایی خاصی به اتاق می‌بخشد. مثل همه موارد دیگر، مهم‌ترین عامل در انتخاب فرش اتاق ‌خواب، سلیقه شما است، اما برای این کار باید به برخی نکات اصولی هم توجه داشته باشید.

ابعاد فرش مناسب برای اتاق‌خواب چقدر است؟ کدام بافت، طرح و رنگ برای فرش مورداستفاده در اتاق‌خواب بیشتر توصیه می‌شود؟کدام فرش با سرویس خواب و وسایل اتاق ست میشود؟ این مطلب یک راهنمای خرید فرش اتاق ‌خواب خوب برای شما است که به همه پرسش‌های شما حول موضوع فرش مناسب برای اتاق‌خواب پاسخ می‌دهد.

راهنمای خرید فرش اتاق ‌خواب

همان‌طور که می‌دانید تنوع زیادی در ابعاد، چیدمان و شکل سرویس خواب و سایر لوازم مورداستفاده در اتاق‌خواب وجود دارد. این تنوع ممکن است باعث ایجاد سردرگمی شما هنگام انتخاب و خرید فرش برای اتاق‌خواب شود. به‌منظور اینکه در این راه بیشتر به شما کمک کنیم، ابتدا برخی قوانین مهم در چیدمان اتاق‌خواب را بیان کرده سپس فرش مناسب را معرفی می‌کنیم.

  • تخت خواب بهتر است در کانون اتاق‌خواب قرار بگیرد.

  • برای اتاق‌های کوچک از فرش بزرگ استفاده نکنید.

فرش مناسب اتاق‌خواب فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
فرش مناسب اتاق‌خواب

بهترین محل برای قرار گرفتن فرش در اتاق‌خواب

چهار مدل قرار گرفتن فرش در اتاق‌خواب بیشتر به افراد توصیه می‌شود که هرکدام بر اساس بررسی و مطالعات پیشنهاد شده‌اند. فرش مناسب اتاق‌خواب در چهار حالت زیر دسته‌بندی می‌شود:

  1. فرش تمام سطح اتاق را بپوشاند.

  2. فرش را زیر تخت پهن کنید به‌گونه‌ای که فقط یک سمت آن زیر پایه‌های تختخواب قرار بگیرد. توجه داشته باشید که فرش باید از چپ، راست و پایین حدودا 45 تا 60 سانتی‌متر از تخت فراتر برود. فراموش نکنید اگر در پایین تخت شما نیمکت وجود دارد، فرش باید نیمکت را در برگرفته و اطراف آن را هم بپوشاند.

  3. اگر نمی‌خواهید فرش شما زیر پایه‌های تختخواب قرار بگیرد، می‌توانید آن را کنار تخت پهن کنید. بهتر است با توجه به ابعاد فضای خالی، ابعاد فرش را انتخاب کنید.

  4. حالت چهارم زمانی رخ می‌دهد که اتاق شما فضای زیادی داشته باشد. در این صورت ابتدا می‌توانید طبق حالت‌های قبل فرش اتاق ‌خواب را انتخاب کنید. سپس برای سایر فضای باقی‌مانده از پادری (زیر صندلی میز آرایش و…) یا فرش بزرگ در کف اتاق استفاده کنید.

راهنمای انتخاب فرش اتاق خواب 1 فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
راهنمای-انتخاب-فرش-اتاق-خواب

1- در تمام اتاق‌خواب

برای اینکه همه اتاق‌خواب را فرش کنید به بودجه بیشتری نیاز دارید، اما اگر می‌خواهید حتما این کار را انجام دهید، باید به یک نکته مهم توجه کنید. درصورتی‌که تمایل دارید زیر پایه‌های پاتختی و میز آرایش هم فرش وجود داشته باشد، باید تمام پایه‌های آنها روی فرش قرار بگیرند. این کار ازلحاظ زیبایی‌شناختی توصیه‌شده و همچنین مانع کج شدن میز و افتادن وسایل روی آن می‌شود.

 فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
نکات مهم برای انتخاب فرش اتاق ‌خواب مناسب

2- زیر یک قسمت از تخت

اگر بودجه شما برای خرید فرش کم است، می‌توانید یک فرش کوچک‌تر خریداری کرده و آن را زیر قسمت دوسوم پایینی تختخواب پهن کنید. فراموش نکنید که فرش باید از تختخواب پهن‌تر باشد. چنین مدلی باعث بزرگ به ‌نظر رسیدن فضاهای کوچک می‌شود. توجه داشته باشید که پاتختی‌ها نباید روی فرش قرار بگیرند.

نکات مهم برای انتخاب فرش اتاق ‌خواب فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
نکات مهم برای انتخاب فرش اتاق ‌خواب

3- کناره در اتاق‌خواب

قرار گرفتن فرش کناره در موازات تختخواب یکی دیگر از گزینه‌ها برای فرش اتاق ‌خواب است. این روش نسبت به دو مدل قبل طرفدار کمتری دارد، اما بهترین گزینه برای اتاق‌خواب‌های کوچک است. اگر لازم است فرش را در یک‌گوشه از اتاق قرار دهید، این روش برای شما مناسب است. فقط این نکته را فراموش نکنید که بهتر است پهنای فرش کناره با پهنای پاتختی یکسان باشد.

 فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
نکات مهم در انتخاب فرش اتاق ‌خواب

سبک و طرح فرش مناسب اتاق‌خواب

به دلیل اینکه شما در پایان یک روز خسته‌کننده به اتاق‌خواب پناه می‌برید تا ساعاتی در آنجا استراحت کنید، فرش باید باسلیقه شما مطابقت کامل داشته و راحت باشد. ایجاد تضاد در فضا با استفاده از فرش، جذابیت بیشتری به اتاق‌خواب می‌بخشد. این تضاد می‌تواند ازلحاظ رنگ یا طرح هم ایجاد شود.

استفاده از فرش ساده کنار روتختی طرح دار یکی از روش‌های رایج برای افزایش زیبایی اتاق است. به شما توصیه می‌کنیم اگر برای اتاق‌خواب فرش بزرگ خریداری می‌کنید، یک رنگ خنثی انتخاب کنید تا به شما آرامش دهد و خواب بهتری داشته باشید.

راهنمای خرید فرش اتاق ‌خواب فرش اتاق خواب و نکاتی که به شما کمک می کند فرش مناسب اتاق خواب را تهیه کنید
راهنمای خرید فرش اتاق ‌خواب

جنس فرش اتاق ‌خواب

به دلیل اینکه تردد در اتاق‌خواب خیلی کم است، شما می‌توانید از فرش‌های خاص در آنجا استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال فرش‌های مخملی، پرزدار و دارای کرک باعث خاص و زیبا شدن فضای داخلی اتاق شما می‌شوند.

در هنگام خرید فرش مناسب اتاق‌خواب، باید به شست‌وشوی آن‌هم دقت داشته باشید. ازآنجایی‌که ساعاتی زیادی از روز را در این فضا سپری می‌کنید، فرش باید عاری از هرگونه باکتری مضر باشد. فرش‌های سبک نسبت فرش‌های سنگین و ضخیم راحت‌تر تمیز شده و شسته می‌شوند.

جنس‌های ابریشم و ویسکوز بسیار زیبا به نظر می‌رسند اما اگر حیوان خانگی دارید فرش مناسب اتاق‌خواب برای شما نیستند؛ زیرا پنجه‌ها حیوان خانگی شما آنها را به‌زودی خراب می‌کند. به دلیل اینکه فرش ابریشمی و پلی‌پروپیلن مقاومت بالایی دارند و نگهداری از آنها راحت‌تر است، برای افرادی که حیوان خانگی دارند مناسب‌تر هستند.

خرید پد فرش برای اتاق‌خواب

پد فرش یکی از ساده‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین لوازم است اما خرید آن در برخی مواقع ضروری می‌شود. هنگامی‌که فرش زیر پایه‌های تخت قرار می‌گیرد، وزن تخت تا حدودی از جابه‌جا شدن آن جلوگیری می‌کند. اگر از فرش کناره یا فرش کوچک در اتاق خود استفاده می‌کنید که زیر پایه‌های تخت قرار نمی‌گیرد، استفاده از پد فرش را فراموش نکنید. پد فرش مانع جابه‌جا شدن فرش می‌شود و از سرخوردن شما در اول صبح که خواب‌آلود هستید جلوگیری می‌کند.

سخن پایانی

استفاده از راهنمای خرید فرش اتاق ‌خواب به شما کمک می‌کند بهترین گزینه را برای اتاق خود انتخاب کنید. با مطالعه چنین راهنمایی نکات مهم در انتخاب فرش مناسب اتاق را یاد می‌گیرید و در آینده بیشتر از انتخاب خود لذت می‌برید. ما در این مطلب نکات مهم برای خرید فرش اتاق ‌خواب را توضیح دادیم که به شما در انتخاب فرش مناسب کمک می‌کند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *