مبله کردن رستوران

مبله کردن رستوران

اطلاعاتی مهم درباره ی مبله کردن رستوران

دکوراسیون رستوران یکی از موضوعاتی است که افراد رستوران دار و یا کافی شاپ دار حتما باید با آن آشنا شوند.

انتخاب مبلمان و میز و صندلی برای یک رستوران و کافی شاپ باید بسیار حرفه ای و توسط افراد مجرب انجام گردد. در واقع دکوراسیون و نوع چیدن مبلمان در فضای یک رستوران تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد. حتما خودتان نیز این تجربه را داشته اید که مکانی را برای غذا خوردن انتخاب می نمایید. که دکوراسیون و فضای آن برای شما راحت و جذاب می باشد.

چیدمان مبله کردن رستوران 1 مبله کردن رستوران

برای کسب اطلاعات کافی در مورد چیدمان مبل پیشنهاد می شود که این مقاله را به دقت بخوانید. و در هنگام انجام دکور رستوران به تمامی موارد عمل کنید. قطعا فاکتورهای زیادی برای موفق شدن در اداره ی یک رستوران و کافی شاپ وجود دارد.

کیفیت غذا، نحوه ی برخورد پرسنل و گارسون ها از جمله مواردی هستند که باید برای موفق شدن در اداره یک رستوران در نظر داشته باشید. مبله کردن نیز یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین موارد در جذب مشتری و موفقیت در این شغل می باشد.

راحتی عاملی مهم در مبله کردن رستوران

در موضوع مبله کردن انتخاب مبلمان کلاسیک یا راحت و استاندارد حرف اول را می زند. فرض کنید شما بعد از یک روز کاری و خسته کننده، می خواهید وعده غذایی خود را در یک رستوران میل فرمایید. اولین اولویت شما در انتخاب رستوران چه چیزی می تواند باشد؟ بله راحتی و احساس امنیت اولین انتخاب شما خواهد بود. محیطی که دارای راحتی و آسایش لازم است، می تواند بهترین انتخاب برای میل کردن وعده غذایی شما باشد.

دکوراسیون و مبله کردن رستوران 1 مبله کردن رستوران

بنابراین در زمان انتخاب مبلمان برای رستوران حتما باید از صندلی ها و مبلمان استاندارد استفاده نمایید. تا مشتریان هنگام نشستن و میل کردن غذا اذیت نشده و به راحتی از آرامش فضا استفاده نمایند. وجود یک پشتی استاندارد همراه با یک میز به اندازه مناسب می تواند نقش بسیار مهمی را در جذب مشتری داشته باشد.

بهتر است درباره ی انواع صندلی های استاندارد تحقیقات لازم را انجام داده و سپس اقدام به خرید مبلمان نمایید. نمونه های داخلی و خارجی رستوران های موفق را دنبال کنید. برای مبله کردن می توانید از ایده های خلاقانه و جدیدی استفاده نمایید.

نظافت را در مبله کردن رستوران در نظر بگیرید

در انتخاب نوع پارچه مبلمان برای رستوران و کافی شاپ باید تمیز کردن و شستشوی آن ها را نیز در نظر بگیرید.

نظافت و تمیزی مبلمان یک رستوران درجه یک از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعا شما نیز هرگز هیچ رستوران عالی و قابل قبولی را ندیده اید که دارای میز و صندلی های کثیف و نامرتب باشد. برای داشتن مشتری های زیاد و دائمی حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید. انتخاب یک رستوران کثیف و دارای مبلمان نا مرتب آخرین چیزی است که مشتریان انجام می دهند.

مبله کردن رستوران 1 مبله کردن رستوران

در هنگام خرید مبلمان و صندلی برای رستوران خود باید نوعی از پارچه را انتخاب کنید. که به راحتی بتوانید آن ها را شستشو داده و تمیز نمایید. برخی از پارچه ها به سختی تمیز می شوند و صرفا با دستگاه های خاصی قابل شستشو می باشند. در صورتی هم که از انواع محلول های لکه بر استفاده کنید، ممکن است دچار رنگ پریدگی شوند. در مقابل برخی از پارچه ها قابلیت شستشوی بسیار راحت و آسانی را دارند. به طور مثال انواع چرم های مصنوعی را می توان به راحتی تمیز کرد.

جابه جایی راحت از موارد مهم مبله کردن رستوران

در تمامی رستوران ها میز و صندلی ها باید هر روز جابه جا شده و مکان آن ها تغییر یابد. فرض کنید تعداد مشتریان بر سر یک میز بیشتر از تعداد صندلی ها می باشد. و مشتریان نیاز دارند تا یک صندلی دیگر بر سر میز خود آورند.

Furnish the restaurant 1 مبله کردن رستوران

اگر مبلمان و صندلی های شما قابلیت جابجایی نداشته باشند قطعا مشتریان دچار مشکل خواهند شد. در انتهای هر روز کاری نیز تمام مبلمان و صندلی ها باید جمع شده و به طور کامل تمیز شود. جابجایی راحت مبلمان در این مورد بسیار مهم است. در صورتی که شما جابجایی راحت را در مبله کردن رستوران در نظر نگیرید قطعا هم خودتان و هم مشتریان شما دچار مشکلاتی خواهند شد.

بهتر است نوعی مبلمان را انتخاب نمایید که سبک بوده و قابلیت جابجایی آسانی را دارند. نوع متریال های استفاده شده در میز و صندلی های شما برای این مورد مهم است. مبلمان چوبی، پلیمری، فلزی و یا سایر متریال ها ممکن است در مبلمان شما به کار رفته باشد. حتما قبل از مبله کردن رستوران آزمایشی را در این مورد با مبلمان انجام دهید تا از راحت بودن جابجایی آن ها اطمینان حاصل نمایید.

رنگ و سبک دکوراسیون در مبله کردن رستوران

قطعا انتخاب سبک دکوراسیون رستوران باید بر اساس سلیقه و علاقه مشتریان باشد. به طور مثال اگر شما رستورانی کلاسیک دارید و انواع غذاهای سنتی و ایرانی را سرو می کنید حتما باید دکور و رنگ مناسب به همین سبک را انتخاب نمایید. سبک کلاسیک باید ساده بوده و از رنگ های روشن و باز در آن استفاده شود. طرح مبلمان شما نیز باید به کل مجموعه همخوانی داشته و به سبک مبلمان کلاسیک باشد. طرفداران غذاهای ایرانی طرح های سنتی و راحت را می پسندند.

Furnish the restaurant 4 مبله کردن رستوران

در صورتی که کافی شاپی دارید که اغلب مشتریان شما جوان ها و یا نوجوانان هستند قطعا نمی توانید از سبک کلاسیک و ساده برای مبله کردن استفاده کنید. سبک های گوتیک و خاص برای این رستوران ها پیشنهاد می گردد. بهتر است مبلمان خود را نیز از همین سبک انتخاب نمایید.

طرح های خاص مبلمان که بیشتر از رنگ های تیره در آن ها استفاده شده است، می تواند انتخاب مناسبی برای این کار باشد. رنگ و سبک مبلمان یک رستوران تاثیر بسیار زیادی را در درآمد و جذب مشتریان خواهد داشت. اگر اقدام به فعالیت در این حوزه کرده اید حتما باید اطلاعات و دانش کافی را در مورد کسب نمایید.

مبله کردن رستوران کاری حرفه ای است و پیشنهاد می شود که در انجام آن از طراحان متخصص کمک بگیرید.


instagram vista مبله کردن رستوران

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *