چطور چیدمان و دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک زیبایی داشته باشیم ؟

خانه های ایرانی شیک

برای داشتن یک خانه‌ ایرانی به سبک کلاسیک انتخاب مبل ایرانی اولین و مهم‌ترین قدم است. اما چه اصولی برای انتخاب مبلمان در دکوراسیون کلاسیک باید رعایت شود؟

دکوراسیون منزل کلاسیک ایرانی در حقیقت نشأت گرفته از سبک‌های قدیم و سنتی در ایران است. به همین دلیل این سبک در دکوراسیون داخلی از پر زرق و برق‌ترین طرح‌ها محسوب می‌شود. از این رو سبک کلاسیک بیشتر در مکان‌های سلطنتی و لوکس کاربرد دارد. با این که امروزه سادگی و زیبایی به یک‌ترند در دکوراسیون تبدیل شده، اما همچنان کسانی هستند که خانه‌های کلاسیک ایرانی را ترجیح می‌دهند. زیرا این طراحی آرامش و راحتی بیشتری را برای افراد به وجود می‌آورد. با این حال سبک ‌کلاسیک نیز امروزه با طرح‌های غربی و مدرن ترکیب شده و سبک کلاسیک امروزی را به وجود آورده است. در این طرح استفاده از مبل کلاسیک یکی از بخش‌های مهم طراحی محسوب می‌شود که باید تمام لوازم خانه و دکوراسیون مطابق با آن تهیه و خریداری شوند.

تولیدی مبل ویستا قصد دارد به شما عزیزان برای داشتن یک دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک کمک کند. پس با ما همراه باشید تا با این سبک و انتخاب مبل ایرانی در دکوراسیون کلاسیک بیشتر آشنا شوید.

چیدمان منزل ایرانی با مبل ایرانی چطور چیدمان و دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک زیبایی داشته باشیم ؟
چیدمان منزل ایرانی با مبل ایرانی

ویژگی‌های خانه‌های کلاسیک ایرانی

همان‌طور که گفتیم سبک کلاسیک نشأت گرفته از طرح‌های قدیمی و سنتی است که امروزه با شیوه‌های جدید و مدرن ترکیب شده است. از این رو اکثر علاقه‌مندان به این سبک افراد بیشتری از جامعه هستند، زیرا احساس آرامش و راحتی بیشتری در خانه‌های کلاسیک ایرانی می‌کنند. اجزا و لوازمی که در این خانه‌ها به کار برده می‌شود، اصولاً هویت سبک‌ کلاسیک محسوب می‌شوند. استفاده از مبل کلاسیک در ایران که بر اساس طرح سلطنتی و چوب‌های منبت کاری شده تولید می‌شوند، پرده‌ های پرچی، طرح‌دار و بلند، لوستر های بزرگ فلزی یا برنزی، فرش‌های دست‌بافت ایرانی، ابریشمی و … همگی از اجزای اصلی خانه‌های کلاسیک ایرانی به حساب می‌آیند.  از این رو اگر به دنبال اجرای این طرح در منزلتان هستید، باید به جزئیات دقت کنید. البته امروزه دیگر سبک کلاسیک مانند قدیم نیست.

در قرن ۲۱ خانه‌های کلاسیک ایرانی ترکیبی از عناصر اصلی سنتی و قدیمی همراه با اکسسوری‌ های مدرن هستند. این ترکیب باعث شده تا احساس راحتی و زیبایی بیشتری در خانه‌های کلاسیک ایجاد شود. به همین دلیل علاوه بر جوانان برخی از افراد مسن نیز به این سبک گرایش دارند.

دکوراسیون منزل ایرانی چطور چیدمان و دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک زیبایی داشته باشیم ؟

انتخاب مبل ایرانی در دکوراسیون کلاسیک

عنصر اصلی در دکوراسیون کلاسیک انتخاب مبل ایرانی است. طرح‌های اشرافی و سلطنتی از ویژگی‌های بارز این سبک محسوب می‌شوند. اما امروزه مبل کلاسیک در ایران برای این طرح به وفور استفاده می‌شود. استفاده از مبلمان کلاسیک راحتی و سلطنتی در طراحی منزل به سبک کلاسیک زیبایی خانه را چندین برابر می‌کند. اما در کل انتخاب مبل ایرانی به سبک کلاسیک اصولی دارد که باید رعایت شود. به عنوان مثال اتاق نشیمن که محل استراحت و تماشای تلویزیون در کنار خانواده است، حتماً باید با مبل کلاسیک راحتی تزئین شود. کنار شومینه نیز باید از این مدل به کار برده شود. برای تزئین اطراف آن نیز می‌توان از آباژور و عسلی‌ها کمک گرفت.

اصول استفاده از مبل کلاسیک چطور چیدمان و دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک زیبایی داشته باشیم ؟
اصول استفاده از مبل کلاسیک

اصول استفاده از مبل کلاسیک

برای دکوراسیون منزل با مبل کلاسیک ایرانی اگر به دنبال ایجاد فضایی رسمی هستید، رنگ‌های تیره یا تم‌هایی با چوب تیره بهترین انتخاب هستند. اما اگر فضایی صمیمی و غیررسمی را می‌پسندید، باید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. از طرفی این سبک را از آن جا که برای همه‌ی دوره‌های زمانی به کار برده می‌شود و هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد، بهتر است از رنگ‌های مد سال انتخاب نکنید.

اصل دیگر در دکوراسیون کلاسیک، پوشش دیوارها است که باید متناسب با مبلمان باشد. برای مبل کلاسیک معمولاً طرح‌های راه راه، گل‌دار، شطرنجی، چهارخانه و دندانه‌ای مناسب هستند.

نکته‌ دیگر که باید در انتخاب مبل ایرانی به آن دقت شود، کوسن است. کوسن‌ها در واقع زینت مبل به حساب می‌آیند. بنابراین سعی کنید از کوسن‌های متنوع برای تزئین مبلمان استفاده کنید تا بتوانید در هر فصل آن را به راحتی تعویض کنید. رنگ‌های خنثی در انتخاب مبل ایرانی به سبک کلاسیک بهترین زمینه را برای جلوه‌دهی به کوسن‌های رنگی فراهم می‌کنند. این موضوع نکته‌ای ظریف و ساده در شیک‌تر شدن دکوراسیون خانه است. زیرا رنگ‌های خنثی را به راحتی می‌توان با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ترکیب کرد.

مبل ایرانی در دکوراسیون چطور چیدمان و دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک زیبایی داشته باشیم ؟
مبل ایرانی در دکوراسیون

استفاده از تزئینات و دکورهای سنتی در کنار مبل کلاسیک فضا را بسیار زیباتر می‌کند. مثلاً استفاده از یک تابلو، لوستر و آباژور سنتی کمک زیادی در داشتن یک خانه‌ی کلاسیک شیک می‌کند. با این حال نباید از دکوریجات زیاد استفاده و فضای خانه را شلوغ کرد. برای داشتن یک خانه‌ی کلاسیک و در عین حال شیک و مرتب باید از حداقل لوازم دکوری استفاده کرد.

مبل ویستا

همان‌طور که در این مقاله (دکوراسیون منزل ایرانی با مبل کلاسیک ) خواندید برای داشتن یک خانه‌ ایرانی به سبک کلاسیک، انتخاب مبل ایرانی اولین و مهم‌ترین قدم است. سپس توجه کردن به جزئیات برای اجرای طرح کلاسیک اهمیت بسیار زیادی دارد. تمامی لوازم و دکوری‌ها باید متناسب با مبلمان انتخاب شود. مبل ویستا یکی از تولیدکنندگان برتر مبل کلاسیک در ایران است که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کند. مبل ویستا تنوع زیادی از طرح‌ها و رنگ‌ها را برای مشتریان عزیز به نمایش گذاشته است. از این رو مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت http://moblevista.com و یا به شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام و آپارات و فیسبوک و توییتر با توجه به سلیقه‌شان بهترین‌ها را انتخاب کنند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *