تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد

مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد دو سبک متفاوت اما نزدیک به هم

انتخاب مبلمان برای محیط منزل با توجه به نوع دکوراسیون و سبک اجرایی و همچنین رنگ های به کار رفته در اتاق پذیرایی یا نشیمن انجام می‌شود. مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد از جمله سبک های پرکاربرد و پرطرفدار برای دیزاین اتاق نشیمن هستند.

شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد

مبلمان سلطنتی اگر چه از قدمت قابل توجهی برخوردار است. اما همچنان موقعیت خود را در میان سایر مبلمان کلاسیک و مدرن به خوبی حفظ کند. مبلمان آوانگارد نیز تلفیق خوبی از سبک کلاسیک و مدرن است. به همین خاطر به عنوان یک سبک متفاوت مطرح می شود. این مسئله نشان می دهد که مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد شباهت های زیادی به هم دارند.

مبلمان سلطنتی: باشکوه و مجلل

مبلمان سلطنتی با ویژگی های متفاوت و متمایز از دیگر مبلمان میباشد. اول اینکه این نوع مبلمان ها به گونه ای طراحی شده اند که نمودی از جلوه و شکوه هستند. طوری که می توانند تداعی کننده یک کاخ باشند. چرا که در طراحی مبلمان سلطنتی از تزیین و حکاکی زیادی استفاده شده است. در واقع تزیین بخش قابل توجهی از زیبایی مبلمان سلطنتی را به خود اختصاص می دهد. به همین خاطر در بیشتر موارد با رنگ های گرم و طلایی مورد استفاده قرار می گیرند. مبلمان با دسته های برجسته حکاکی شده نمایان می‌شود که این موضوع نیز به نحوی یادآور کاخ های شاهنشاهی می باشد.

تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد
تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد

برای پارچه یا رویه مبل های سلطنتی از موارد مختلفی همچون پارچه های مخمل و گران قیمت کمک گرفته می شود. این پارچه‌ها نیز بسیار مجلل و باشکوه هستند و معمولاً قیمت بالایی را به خود اختصاص می دهند. نکته قابل توجه در مورد چنین مبل هایی این است که آن ها باید با سایر عناصر دکوراسیون هماهنگی داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که دیزاین سلطنتی را در محیط اتاق پذیرایی یا نشیمن به کار می گیرند، می توانند از ایده هایی نظیر مبلمان سلطنتی نیز بهره مند شوند. در غیر این صورت چنین عنصری در محیط اتاق پذیرایی یا نشیمن بسیار ناهمگون و نامتناسب به نظر می رسد.

قیمت مبلمان سلطنتی

قیمت مبلمان سلطنتی نسبت به انواع مبلمان اعم از مبل مدرن و کلاسیک بیشتر است. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است. برای طراحی این نوع مبلمان ها وقت بسیاری گذاشته می شود. ضمن اینکه جنس مواد تولیدی آن ها نیز در نوع با کیفیت تهیه می شود. برجسته کاری، تزیین، استفاده از چوب با کیفیت و غیره از مواردی است که قیمت مبلمان سلطنتی را به شدت افزایش می دهد. البته این قیمت با توجه به طول عمری که مبل های سلطنتی دارند، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

آوانگارد چه سبکی است؟

واژه آوانگارد، که سال ها در ادبیات و هنر مورد استفاده است، اخیراً به عنوان یک روند نوآورانه در صنعت مد و مبلمان برجسته میباشد. حال باید دید آوانگارد دقیقا چیست و مبلمان آوانگارد دارای چه ویژگی هایی است؟

کلمه آوانگارد از زبان فرانسه سرچشمه و به معنای نوآورانه میباشد. این کلمه اولین بار به عنوان یک اصطلاح نظامی به معنای پیشرو در قلعه فرانسوی میباشد . امروزه از کلمه آوانگارد در زمینه های مختلف هنری اعم از ادبیات، موسیقی، فرهنگ برای صحبت در مورد موضوعات پیشرو، بدیع و نوآورانه استفاده می شود.

دیزاین خاص و شیک با مبلمان آوانگارد

مسلماً افرادی که قصد خرید مبلمان آوانگارد را دارند، تمایل دارند که ابتدا در رابطه با این مبلمان اطلاعات لازم را به دست آورند. در حالت کلی باید بگوییم که این مبلمان با جزئیات کمتر و سبک تری نسبت به مبلمان های کلاسیک طراحی و دارای رنگ های روشن تری است.

یکی از دلایلی که امروزه از مبلمان آوانگارد در دکوراسیون منزل استقبال می شود، ظاهر مدرن و متفاوت آن می باشد.

قیمت مبلمان آوانگارد تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد
قیمت مبلمان آوانگارد

تفاوت ملموس مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد که باید بدانید

قسمت‌های داخلی خانه که با مبلمان آوانگارد تزئین شده‌اند، قطعاً با رنگ‌های مدرن و شیکی نمایان می شوند. اگرچه مبلمان آوانگارد دارای ویژگی های مشابه با مبلمان کلاسیک است، اما مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد تفاوت های بسیاری با هم دارند. این ویژگی ها را می توان به صورت زیر عنوان کرد:

جزئیات در مقابل کلیات

1) اول از همه، باید بگویم که مبلمان آوانگارد نسبت به مبلمان کلاسیک یا سلطنتی دارای ویژگی های مدرن تری است. از طرفی ساده گرایی این نوع مبلمان آن را در جایگاه دکوراسیون های مینیمالیستی قرار می دهد.

2) این نوع مبلمان نیز مانند مبلمان سلطنتی در استفاده از حکاکی بسیار پیشتاز است. با این تفاوت که ویژگی مدرنیته به عنوان ویژگی قالب مبلمان آوانگارد معرفی می شود. حکاکی و کنده کاری هایی که بر روی مبلمان آوانگارد قرار دارد، نسبت به آنچه که در مبلمان کلاسیک حک می شود، ساده تر است. به همین دلیل به راحتی می توانیم متوجه شویم که این کنده کاری ها نسبت به مبلمان سلطنتی متفاوت است. چرا که این کنده کاری ها ظاهری مدرن به همراه دارند.

3)رنگ ها جز جدا نشدنی از دکوراسیون منزل هستند. زمانی که از سبک مبلمان خاصی همچون آوانگارد صحبت می شود، رنگ سفید و ته مایه های مشابه آن برای خرید مبلمان مد نظر قرار می‌گیرد. با این حال برخی از افراد نیز ترجیح می دهند رنگ های زنده تری همچون فوشیا و مشکی را به جای رنگ سفید انتخاب کنند. این مسئله نشان می دهد که دو سبک مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد از نظر رنگ نیز با هم تفاوت دارند.

4) مبلمان آوانگارد که با عناصر طراحی شیک، مدرن و نوآورانه خود جلب توجه می کند. عموماً از زیور آلات طلاکاری میباشد.

5) در طراحی مبلمان آوانگارد مانند مبل و سر تخت می توان متوجه شد که شامل الگوهای لحافی است. علاوه بر این، رنگ پارچه‌هایی که در مبل‌ها و سرتخت‌ها استفاده می‌شوند نیز دارای رنگ‌های زنده و بافت باکیفیتی هستند.

۶) دکوراسیون آوانگارد چشم را خسته نمی کند و همچنین درخشندگی چشم نوازی دارد.

 

خرید مبلمان آوانگارد با قیمت مناسب تفاوت و شباهت مبلمان سلطنتی و مبلمان آوانگارد
خرید مبلمان آوانگارد با قیمت مناسب

 

7) در نهایت باید تاکید کرد که استفاده از مبلمان دست دوم در دکوراسیون آوانگارد بسیار رایج است. مبلمان دست دوم که متناسب با روح و رنگ خانه باشد، در صورت استفاده هماهنگ با دکوراسیون عمومی، می تواند نتایج بسیار موفقی به همراه داشته باشد.

قیمت مبلمان آوانگارد

قیمت مبلمان آوانگارد از دیگر مواردی است که در هنگام خرید مورد توجه قرار می گیرد. این مبلمان ها از نظر ابعاد و طراحی تفاوت قابل توجهی با هم دارند. قیمت این نوع مبلمان نسبت به نمونه های سلطنتی و کلاسیک بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. ضمن اینکه در میان سایر مبل های مدرن نیز گزینه ای درخور و قابل توجهی به حساب می آید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *