مبل استیل یا راحتی؟ کدام برای من بهتر است؟

مبل استیل یا راحتی کدام بهتره ؟

به نظر شما مبل استیل بخرم یا مبل راحتی؟

در چند سال اخیر درصد بیشتری از مردم، نسبت به خرید مبل برای منازل خود رغبت بیشتری نشان داده و در این راستا به خرید مبل اقدام کرده‌اند. در این میان احتمال دارد برایشان این سؤال پیش آید که خرید مبل راحتی یا استیل؛ کدام یک برای فضای خانه من بهتر است؟ کدام مبل متناسب با شرایط من است؟

اگر شما نیز به دنبال خرید مبل برای زیباسازی فضای خانه خود هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با استفاده از مطالب ذکر شده بین مبل کلاسیک یا راحتی بهترین مورد را انتخاب کنید.

از مبل استیل در چه فضایی استفاده می‌شود؟

اگر می‌خواهید مبل استیل یا کلاسیک و سلطنتی خریداری کنید، در این بخش ما به شما خواهیم گفت که این دسته از مبل‌ها در چه فضایی باید چیده شوند.

مبلمان استیل حالتی رسمی دارند و باید در فضاهایی رسمی از آنها استفاده شود. به عبارت ساده‌تر باید این دسته از مبل‌ها در اتاق‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر استفاده شوند. همچنین اگر پذیرایی منزلتان حالتی لوکس و رسمی دارد بهترین گزینه، مبل استیل است.

پیشنهاد ما این است که از مبل استیل یا سلطنتی به رنگ پارچه بنفش تیره با کوسن‌های طلایی‌رنگ در پذیرایی لوکس با پرده‌های به رنگ بنفش استفاده کنید. این ترکیب منزل شما را پرزرق‌وبرق نشان خواهد داد.

مبل استیل یا راحتی مبل استیل یا راحتی؟ کدام برای من بهتر است؟
مبل استیل یا راحتی؟ کدام برای من بهتر است

بررسی ویژگی و تفاوت‌های مبلمان استیل و راحتی

مبل استیل یا راحتی؟ اگر می‌خواهید به این سؤال پاسخ دهید، با این بخش از این نوشته همراه شوید تا اطلاعات کامل درمورد ویژگی‌های هرکدام به دست آورید و بین مبل کلاسیک یا راحتی، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 • نوع طراحی و ساخت مبلمان
 • متریال استفاده در هر یک از انواع مبلمان
 • قیمت نهایی مبلمان
 • تعداد و اندازه‌ مبلمان
 • نوع طراحی و ساخت مبلمان

در کشور ما مبل‌های استیل عموماً به نام‌های مبل کلاسیک و سلطنتی شناخته شده‌اند. همان‌طور که از نام آن قابل‌فهم است، این دسته از مبلمان بیشتر جنبه تشریفاتی دارند. به عبارت ساده‌تر اگر می‌خواهید منازلتان فضایی کلاسیک و سلطنتی داشته باشد، در میان مبل استیل یا راحتی، بهترین گزینه برای شما مبل استیل خواهد بود.

مبل‌های راحتی عموماً به حالت مدرن و ساده طراحی می‌شوند. اگر دوست دارید منزلتان فضایی امروزی و مدرن به خود بگیرد، بین مبل کلاسیک یا راحتی، پیشنهاد ما انتخاب مبل راحتی است.

نوع طراحی و ساخت مبلمان

مبل راحتی حالتی مدرن و امروزی دارد. و بیشتر برای محیطی میباشد که حالتی مدرن و خودمانی دارد. ازاین‌رو اگر می‌خواهید سبک خانه و اتاق نشیمن به مدرن‌ترین حالت ممکن ببینیم، بهتر است از میان دو گزینه مبل استیل یا راحتی، انتخابتان مبل راحتی باشد.

متریال به‌کار رفته در هر نوع از مبلمان

متریال استفاده در مبلمان استیل و راحتی متفاوت است که در ادامه اطلاعات موردنیاز را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

1-متریال مبلمان استیل: در مبل‌های استیل یا سلطنتی و کلاسیک از کنف، پارچه‌های باکیفیت و گران‌قیمت با طرح‌های گل‌دار و دسته و پایه بژ و طلایی‌رنگ و همچنین چوب باکیفیت استفاده می‌شود.

2-متریال مبلمان راحتی: اگر شک دارید که بین مبل‌های کلاسیک یا راحتی کدام یک را انتخاب کنید. در این بخش با متریال استفاده در مبل‌های راحتی آشنا شوید تا توانایی انتخاب بهترین نوع مبل را برای منزل خود داشته باشید.

مبلمان راحتی عموماً از پارچه های با کیفیت تهیه می‌شوند تا راحتی لازم را برای کاربر به ارمغان آورند. اگر بیشتر به دنبال راحتی هستید تا داشتن چیدمانی رسمی، مبل راحتی بهترین گزینه برای خرید است.

قیمت نهایی مبلمان

به‌طورقطع نمی‌توان گفت که مبلمان راحتی چون بیشتر از پارچه میباشد پس قیمت آنها ارزان‌تر از مبل‌های استیل است. چرا که احتمال دارد پارچه و مواد استفاده در آن از مرغوب‌ترین موارد و همین امر باعث قیمت نهایی بیشتر باشد.

به‌طورکلی مبل‌های استیل به دلیل برخورداری از چوب و منبت‌کاری در بازارها گران‌تر از برخی از مبل‌های راحتی به فروش می‌رسند.

تعداد و اندازه‌های مبلمان‌‎‍

مبل‌های استیل یا سلطنتی و کلاسیک عموماً در یک ست نه‌نفره شامل یک عدد کاناپه سه‌نفره، چهار عدد مبل تک‌نفره و دو عدد صندلی میزبان به فروش می‌رسد. مبل‌های راحتی نیز در یک ست هفت‌نفره عموماً به حالت دو عدد کاناپه دونفره و سه عدد مبل تک‌نفره در بازارها برای خرید عرضه می‌شوند.

تنها نکته‌ای که برای انتخاب مبل استیل یا راحتی وجود دارد این است که خریدار می‌تواند مبل دلخواه خود در تعداد و اندازه‌های مدنظر به تولیدکننده سفارش دهد و محصول نهایی مورد تأیید خود را دریافت کند.

استفاده از مبل استیل یا راحتی مبل استیل یا راحتی؟ کدام برای من بهتر است؟
استفاده از مبل استیل یا راحتی

مبل کلاسیک یا استیل برای چه نوع منازلی مناسب هستند؟

طبق مواردی که در این نوشته آوردیم، دانستیم که مبلمان استیل در اندازه و ابعاد بزرگ‌تری نسبت به مبلمان راحتی طراحی و تولید می‌شوند. ازاین‌رو این دسته از مبلمان باتوجه‌به سبک تجملاتی که دارند در فضاهایی بزرگ‌تر و منازل لوکس‌ مورداستفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است مبلمان استیل ارتفاع بلندتری دارند و در آپارتمان‌هایی با ابعاد کوچک و ارتفاع کم چندان مناسب نیستند.

درمورد مبلمان راحتی باید بگوییم که اگر در آپارتمان‌هایی با مساحت کوچک‌تر و ارتفاع کوتاه‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین اگر به دنبال راحتی هستید، بهترین گزینه انتخابی شما بین مبلمان کلاسیک و راحتی، مبلمان راحتی است.

راهنمای خرید مبل راحتی و استیل

تا به این قسمت دررابطه‌با ویژگی‌های مبلمان استیل و راحتی اطلاعات را کسب کردیم. حال نوبت آن است که به بررسی راهنمای خرید مبل بپردازیم. در ادامه به موارد توجه کنید.

توجه به نوع استفاده از مبل پیش از خرید

 • مبل‌های راحتی بیشتر مناسب نشستن طولانی‌مدت، درازکشیدن و استراحت کردن هستند.
 • مبل‌های استیل بیشتر جنبه زینتی دارند و در میهمانی‌های رسمی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب متناسب با دکوراسیون

 • مبل استیل برای دکوراسیون‌ کلاسیک و مجلل استفاده می‌شود.
 • از مبل راحتی برای دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود.

توجه به قیمت مبل

 • مبلمان استیل باتوجه‌به موارد در بالا قیمت بالاتری دارد.
 • مبلمان راحتی عموماً ارزان‌تر از مبلمان استیل هستند.

بررسی متراژ منزل

 • در آپارتمان‌های نقلی و خانه‌های کوچک بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید.
 • برای منازلی با متراژ بزرگ خرید مبلمان استیل پیشنهاد می‌شود.

بررسی دوام مبل

 • مبلمان راحتی به دلیل استفاده زیاد نسبت به مبلمان استیل طول عمر کمتری دارند.
 • طبق موارد بالا مبلمان استیل برای میهمانی‌های رسمی استفاده و طول عمر بیشتری دارند.
خرید مبلمان راحتی فروشگاه مبل ویستا 1 مبل استیل یا راحتی؟ کدام برای من بهتر است؟
خرید مبلمان راحتی فروشگاه مبل ویستا

کلام آخر

برای ساخت و تولید تمامی مبلمان اعم از استیل یا راحتی از مواد و متریال‌های متفاوت استفاده می‌شود. در این نوشته به بررسی ویژگی‌های آنها و سوال مبل کلاسیک یا راحتی پرداختیم. پس از مطالعه این مطلب می‌توانید بهترین مبلمان را برای منازل خود انتخاب و سپس خریداری کنید.

همچنین مجموعه مبل ویستا با محصولات متنوع این امکان را برای شما فراهم می‌کند که متناسب با سلایق خود بهترین مبل را انتخاب کرده و فضای منزلتان را تغییر دهید.

مطالب بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *