آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

تاثیرات آب و هوا بر مبلمان و مبل کلاسیک

آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

تاثیر آب و هوا بر مبلمان موضوعی است که احتمالا اطلاعات زیادی راجع به آن ندارید.

اقلیم و آب و هوا همواره بر جنبه های مختلف زندگی انسان تاثیرات زیادی را داشته است. ایران با گستردگی اقلیم و آب و هوای مختلف از شمال تا جنوب دارای انواع آب و هوا می باشد. بنابراین هر کدام از مردم این اقلیم ها که دارای آب و هوای متفاوتی هستند. باید نوع زندگی مختلفی را انتخاب نمایند و به این مسئله آگاه باشند. که وضعیت هوای موجود در شهر و مکان زندگی آن ها بر تمام جنبه های زندگی اثر می گذارد. تاثیر آب و هوا بر مبلمان نیز بسیار مهم می باشد.

مبل پاراسول آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

همانطور که بر اساس اطلاعات جغرافیایی خود می دانید، ایران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب، سرد و کوهستانی و گرم و خشک می باشد. حال سوال این است که آیا مبلمان مورد استفاده در مناطق گرم و خشک برای مناطق معتدل و مرطوب نیز مناسب است؟ قطعا جواب این سوال منفی است. متریال مبلمان برای هر منطقه ای باید مناسب همان منطقه باشد. در این مطلب تاثیرات و مشکلات آب و هوا بر روی مبلمان را بررسی می نماییم.

تاثیر آب و هوا بر مبلمان در مناطق مرطوب

رطوبت موردی است که می تواند اثر مخربی بر روی مبلمان داشته باشد.

به خصوص اگر مبلمان ساخته شده از فلزات و یا استیل باشد. همه ما می دانیم که تاثیرهای آب و هوا بر مبلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور مثال اگر در شمال ایران اقدام به خریداری مبلمان فلزی و استیل نماییم. حتما بعد از گذشت مدت اندک مبلمان از بین رفته و دچار خرابی می گردد. پس اگر در منطقه مرطوب و دارای آب و هوای مرطوب زندگی میکنید باید بدانید که نباید مبلمان فلزی بخرید.

در صورتی که دارای آب و هوای مرطوب می باشید بهتر است از مبلمان چوبی استفاده کنید. حتما شما نیز خانه های چوبی در شمال ایران را مشاهده نموده اید. چوب می تواند به راحتی در منطقه ی مرطوب دوام بیاورد. و سال های سال مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین این مورد را در نظر بگیرید که بهتر است قسمت پارچه و نشیمن گاه مبلمان از جنس های پلاستیکی و چرم مصنوعی نباشد. در صورت وجود چرم مصنوعی نشستن بر روی مبل سخت می شود. زیرا آب و هوای مرطوب و گرمای بدن سبب می شود. تا فرد عرق کرده و موقعیت راحتی بر روی مبل نداشته باشد. تاثیر آب و هوا بر مبلمان را باید به یاد داشت.

نهارخوری پاراسول آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

تاثیر آب و هوا بر مبلمان در مناطق سرد و خشک

ساخت کاور مبل سابقه طولانی دارد. اما رواج آن بر‌می‌گردد به آغاز قرن هجدهم میلادی

مناطق غرب و شمال غرب کشور ما دارای آب و هوای سرد و خشک است. این مناطق روزهای بیشتر سال را دارای هوایی سرد هستند. استفاده از انواع مبلمان فلزی، چوبی و یا انواع پلاستیک ها در این منطقه می تواند کاربردی باشد. تاثیرات آب و هوا بر روی مبلمان در این منطقه مخرب نبوده است. و به راحتی می توان از انواع متریال ها استفاده نمود. قطعا هر نوع مبلی را می توان در این منطقه خریداری نمود و بدون داشتن مشکل استفاده کرد.

الیافی که داخل مبلمان از آن  استفاده می گردد نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. انواع پشم شیشه و یا الیاف دیگر در داخل تشک مبلمان قرار داده می شود. مخصوصا در مبلمان راحتی که نرم و راحت هستند استفاده از این الیاف بیشتر صورت می گردد. توصیه می شود در این آب و هوا از الیاف طبیعی و پنبه ای داخل تشک ها استفاده شود. و جنس پارچه مبلمان نیز کتان و یا پنبه باشد. همه ی افراد روزانه ساعت ها بر روی مبلمان نشسته و از آن برای کارهای مختلف استفاده می کنند. پس بهتر است مبلی را انتخاب نماییم که برای سلامتی کمترین آسیب را داشته باشد. تاثیر آب و هوا بر مبلمان نیز اهمیت بسیاری دارد.

مبل تک فرانسوی آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

تاثیر آب و هوا بر مبلمان در مناطق گرم و خشک

اگر از لحاظ جغرافیایی نگاه با دقت تری داشته باشیم خواهیم دید که بیشتر منطقه ایران دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. شمال شرق، شرق، مرکز و جنوب ایران آب و هوای گرمی را دارا هستند. تاثیرات آب و هوا بر مبلمان در این منطقه چنان مخرب و آسیب زا نمی باشد. زیرا آب و هوای خشک و گرم نمی تواند تاثیرات مخربی بر انواع متریال های مبلمان داشته باشد، البته تاثیرهای آب و هوا بر مبلمان منزل نیز اهمیت زیادی دارد.

استفاده از انواع مبلمان فلزی، چوبی و یا غیره در این منطقه امکان دارد. می توان از سایر مبلمان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد. حتما به نوع الیاف و پارچه مبلمان نیز دقت داشته باشید. استفاده از الیاف مصنوعی و چرم ها توصیه نمی شود، قطعا در هوای گرم هر کسی به دنبال راحتی و آسایش خود می گردد. در صورتی که الیاف مصنوعی در مبلمان شما به کار رفته باشد و یا جنس پارچه مبلمان طبیعی نباشد. قطعا نشستن بر روی آن در گرما دلپذیر نخواهد بود. تاثیر آب و هوا بر مبلمان در این مناطق را نباید فراموش کرد.

غذاخوری آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

راحتی ، سلامتی و تاثیر آب و هوا بر مبلمان اصل مهم در انتخاب مبلمان

در هر منطقه و آب و هوایی که قرار دارید باید به سلامتی بدنی و آرامش و راحتی خودتان بیندیشید. افراد انواع مبلمان را بر اساس سلیقه و میل خود انتخاب می نمایند. قطعا شیک بودن و مدرن بودن دکوراسیون خانه مهم است و انتخاب مبلمان می تواند نقش بسیاری را در آن ایفا نماید. اما بهتر است قبل از دکوراسیون، راحتی خودتان را در نظر بگیرید و اولویت خود برای انتخاب مبل قرار دهید. تاثیرات آب و هوا بر مبل نیز نقش بسیاری را در دوام و ماندگاری آن دارد.

چوب یکی از سازگارترین نوع متریال در ساخت مبلمان به حساب می آید و بیشتر مواقع می توان آن را انتخاب نمود. تاثیرات آب و هوا بر مبلمان کم و ناچیز نیست. بنابراین حتما باید به این مورد توجه بسیاری نمود. الیاف های طبیعی و پارچه های کتان و پنبه می توانند راحتی و سلامت شما را به ارمغان بیاورند.

گذراندن روزانه ساعات طولانی بر روی مبلمان ساخته شده از الیاف شیمیایی و مصنوعی می تواند برای سلامتی بدن شما بسیار آسیب زا باشد. پس در انتخاب مبل خود حتما راحت بودن، نداشتن ضرر برای سلامتی و تاثیر آب و هوا بر مبلمان را در مناطق خودتان در نظر بگیرید. بهتر است از یک کارشناس حرفه ای در این زمینه کمک گرفته و بعد اقدام به خرید کنید. که در این زمینه کارکنان شرکت مبل ویستا آماده کمک رسانی به همه اقشار جامعه با هر نوع گرایش و سلیقه ای می باشد.


instagram vista آیا تاثیر آب و هوا بر مبلمان را می دانید؟

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *