انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

همان طور که صحبت کردیم امروزه میز نهار خوری از مهم ترین عناصر موجود در دکوراسیون هر خانه ای است. در این مقاله به انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها خواهیم پرداخت.

 استفاده از یک میز نهار خوری علاوه بر زیبا ساختن فضای خانه شما، آسایش و راحتی نیز برایتان فراهم می کند. پس بهتر است درباره چیدمان آن ها نیز بدانید.

انواع شکل های میز نهار خوری :

میز های گرد :

هرگز از یاد نبرید که میز گرد فضای پرت زیادی ایجاد خواهد کرد. خانه های جدید که کوچک هم هستند به گونه ای طراحی شده اند که باید از نقطه نقطه آن ها نهایت استفاده را کرد. بنا بر این میز های گرد اصلا گزینه مناسبی برای چنین فضا هایی نیستند.

میز نهار خوری های گرد دارای طراحی متفاوتی هستند که به همین دلیل محبوب شده اند.

انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

اما فضاهای بزرگ محدودیتی در انتخاب میز ندارند. در واقع همه چیز منوط به سلیقه شما می تواند باشد. از آن جایی که میز های گرد فضای زیادی اشغال می کنند بهتر است در قسمتی از خانه های بزرگ مورد استفاده قرار گیرند.

میز نهار خوری های گرد تنوع وسیعی دارند که معمول ترین آن ها پایه گلدانی ها هستند.میز غذا خوری های گرد انواع دیگری دارند که به میز های گردان معروف هستند.

این میز ها همان گرد ها هستند که یک طبقه کوچک گردان به آن ها اضافه شده است. این طبقه متحرک است و هنگام سرو غذا به افراد این امکان را می دهد تا به راحتی با چرخاندن میز از تمام محتویات روی آن استفاده کنند.

شایان به ذکر است که این نوع میز هم مانند میز های گرد فضای زیادی اشغال می کند. به همین دلیل مناسب خانه های آپارتمانی کوچک نیست.

میز های مستطیلی یا مربعی :

می توان گفت بالغ بر نود درصد انواع میز های نهار خوری به شکل مستطیلی است. یک میز مستطیلی یا مربعی با توجه به ابعاد و تعدا نفرات مورد نیاز شما می تواند جلوه خوبی به دکوراسیون خانه شما بدهد.

انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

علاوه بر این که می توان با قرار دادن این میز در کنار دیوار از نهایت فضا استفاده کرد.

انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

میز های مستطیلی و مربعی فضای کمتری اشغال می کنند. به همین دلیل می توان از آن ها در گوشه خالی سالن نشیمن یا کنار دیوار های اصلی استفاده کرد.

این میز ها همخوانی بیشتری با پلان خانه های مستطیلی و مربعی دارند. که اغلب امروزه در طراحی خانه ها استفاده شده است.

میز های بیضی شکل :

این میز ها از پر طرفدارترین میز هایی هستند که به لحاظ مدل جدید تری که دارند در هر فضایی قابل استفاده می باشند. آن ها ظاهر خاصی به دکوراسیون شما خواهند بخشید.

این میز ها غالبا برای تعداد نفرات چهار تا دوازه نفر ساخته می شوند که به خوبی می توانند نفرات بالایی را پشتیبانی کنند. در حالی که فضای چندانی هم اشغال نکنند.

انواع میز نهار خوری ها و چیدمان آن ها

این میز ها علاوه بر صندلی معمولا دارای یک نیمکت نیز می توانند باشند که به زیبایی آن ها در دکوراسیون اضافه می کند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.