مطالب مفید

در هنگام خرید مبل به چه چیزهایی باید دقت کنیم

مبل تک بیولند

یکی از کلیدی ترین عناصر یک خانه، مبلمان مناسب آن می باشد که در هنگام طراحی و چیدمان دکوراسیون می بایست به آن توجه ویژه شود. در این مقاله سعی بر آن شده است که نکات مهم در انتخاب مبل مناسب مورد بررسی قرار گیرد.

مبلمان مبنباتور

مبلمان مبنباتور

مبل ها در قلب خانه قرار گرفته و بسیار به چشم می آیند. به همین دلیل می بایست برای خرید آن، وقت و انرژی کافی گذاشته شود. در خرید سرویس مبلمان می بایست علاوه بر سبک و مدل یک محصول به نکات دیگری نیز دقت شود.

مبلمان مناسب شما کدام است؟

معمولا مبل ها را به مبلمان مدرن و مبلمان کلاسیک تقسیم بندی می کنند که قطعا علاوه بر سلیقه شما می بایست به فضای خانه نیز توجه شود. در آپارتمان های کوچک معمولا از مبلمان راحتی استفاده می شود.

سرویس های راحتی فضای کمتری را اشغال می کنند و مناسب برای فضاهای کوچک تر می باشند.

مبلمان کلاسیک

اگر شما فضای کافی در سالن پذیرایی دارید استفاده از مبلمان کلاسیک می تواند گزینه ای عالی برای شما به حساب آید. در برخی از منازل استفاده از هر دو نوع سبک در کنار هم بر زیبایی خانه می افزاید.

پس در اولین گام بسته به سلیقه خود و همچنین در نظر گرفتن فضای منزلتان سبک مناسب خانه خود را انتخاب کنید. این گام کمک می کند خرید مبل با سهولت بیشتری انجام گیرد و در زمان کمتری به نتیجه برسید.

کاناپه آراد

کاناپه آراد

سایز مبل بسیار مهم است.

حتی اگر مبلی که انتخاب می کنید بسیار زیبا و شیک باشد، در صورتیکه که با اندازه منزل تان تطابق نداشته باشد زیبایی اش به چشم نمی آید.

 

در هنگام خرید مبل سایز دسته ها، پایه ها و فضای اشغال شده توسط مبل باید متناسب با سالن باشد.

در صورت نیاز مبل مورد نظرتان را متر کنید و با اندازه سالن و محل قرار گیری آن در منزل مقایسه کنید. این امر باعث می شود از انتخاب خود اطمینان حاصل نموده و دوباره کاری نشود.

این نکته را مد نظر داشته باشید سایز نامناسب مبل، هماهنگی وسایل خانه را بهم ریخته و اثر نامطلوبی بر دکوراسیون منزل شما خواهد داشت.

 

برای مثال، در خانه هایی با دیوارهای منحنی خرید مبلمان ال توصیه نمی شود.

مبلمان لینوس

مبلمان لینوس

یک محصول با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟

کیفیت یک مبل به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. در هنگام خرید یک محصول باید به کیفیت چوب، فوم، پارچه و چرم آن به اندازه کافی دقت شود.

 

بر خلاف تصور رایج مبل بسیار سنگین و یا بسیار سبک معمولا کیفیت مناسبی ندارند. مبلی که از مواد بسیار ارزان و چوب بی کیفیت تهیه شده باشد در مقایسه با سایر مبل ها وزن کمی داشته و بسیار سبک هستند.اگر قصد خرید مبل چوبی دارید دقت نمایید که گزینه انتخابی شما زدگی، خوردگی و یا فرورفتگی نداشته باشند .

استفاده از خمیر چوب

همچنین استفاده از برخی انواع خمیر چوب مانند نئوپان و کامپوزیت اگر چه باعث کاهش شدید قیمت می شود اما کاهش عمر محصول را نیز به همراه دارد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت شود پارچه یا چرم مورد استفاده در سرویس مبلمان می باشد.

حتما دقت نمایید روکش پارچه ای و چرم تا پشت صندلی ها کشیده شده باشد.

روکش مبل

در برخی از محصولات بی کیفیت فقط قسمت بیرونی مبل روکش می شود که در نتیجه آن روکش زودتر از انتظار پاره خواهد شد.

در هنگام خرید مبل در انتخاب خود حتما به شکل پایه های مبل توجه کنید. این پایه ها باید بتوانند وزن زیادی را تحمل نمایند لذا باید از استحکام لازم برخوردار باشند.

کنسول رادوین

کنسول رادوین

پایه مبل

همچنین دقت نمایید که پایه به بدنه اصلی مبل متصل باشند. استفاده از پایه هایی که جداگانه ساخته شده و سپس مونتاژ می گردد توصیه نمی شود.

در نهایت پس از انتخاب یک محصول حتما روی آن بنشینید. نشیمنگاه مبل نباید بیش از حد فرو رود و درعین حال نباید بسیار نرم باشد.

فنر

مطمئن شوید فنرهای به کار رفته در سرویس مبلمان به اندازه کافی منعطف هستند.

در صورتیکه می خواهید خریدی مطمئن داشته باشید. می توانید از محصولات ما در وبسایت مبل ویستا و یا اینستاگرام بازدید نمایید. همچنین اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مبلمان هستید می توانید سایر مقالات مبل ویستا را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *