دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب ها از فضاهای مهم خانه های معاصر محسوب می شوند. برای دکوراسیون اتاق خواب می توان از سبک های مختلف کمک گرفت. اما باید دقت کرد که این سبک ها و رنگها تاثیر مثبتی در فضای داخلی این قسمت از خانه داشته باشند .

اتاق خواب هر فرد فضایی کاملا شخصی است. و سبک و نوع دکوراسیون اتاق خواب هر فرد تنها به سلیقه فردی او بستگی دارد. به همین دلیل باید منعکس کننده نیازهای روزانه، شخصیت و خواسته های او باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

دکور کردن اتاق خواب کمی متفاوت تر از دکور کردن سایر نقاط خانه است. برعکس آشپزخانه یا اتاق نشیمن، اتاق خواب فضایی خصوصی تر نسبت به سایر اتاق ها است. به همین دلیل نیاز به آرامش بیشتری در دکوراسیون خود دارد.

روشنایی اتاق خواب

اجازه دهید نور طبیعی و کافی در روز به اتاق وارد شود. در راستای این صحبت بهتر است از پرده های حریر و نازک تری استفاده کنید. از طرفی می توانید ازلامپ هایی که دارای سوییچ های تنظیم شدت نور هستند. یا از شمع هایی که دارای کیفیت بالا و فاقد مواد سمی می باشند، استفاده کنید.

انتخاب تخت خواب مناسب

تخت خواب مناسب، مطمئنا در راحتی خواب ما تاثیرگذار است به همین خاطر قبل از خرید تخت خواب باید مطمئن باشیم که چه نوعی از آن برای ما مناسب است. راحتی و مدل تخت، هر دو از فاکتورهایی است که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

در هنگام خرید تخت، توجه به نوع موادی نیز که تخت از آن ساخته شده است، اهمیت فراوانی دارد.

تخت خواب های فلزی

تخت های فلزی نسبت به انواع دیگر مقاومترند و امکان خراب شدن و ضربه دیدن آنها کمتر است، در ضمن نسبت به تخت های چوبی، ارزانترند.

تخت خواب های کاناپه ای

یکی دیگر از راه هایی که باعث صرفه جویی در فضای خانه و هزینه های مالی می شود، استفاده از کاناپه هایی است که به صورت تخت نیز درمی آیند.

این کاناپه ها را در هر قسمت از منزل که می خواهید می توانیدبگذارید، هر گاه که میهمان دارید و به فضای بیشتری نیاز دارید، قسمت تخت آن را در زیر کاناپه بگذارید و از آن به عنوان کاناپه استفاده کنید.

تخت خواب های چوبی

تخت‌های چوبی، متنوع هستند و با ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. می‌توانید ارتفاع و عرض و طول آن‌ها را تعیین کنید. بیشتر تخت‌های چوبی تاج تخت ندارند و طوری طراحی نشده‌اند که بتوان بعدا بر رو آن‌ها تاج نصب کرد. ولی می‌توانید تختتان را طوری سفارش دهید که این ویژگی را داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

تخت های چوبی از مواد و یراق آلاتی ساخته می‌شوند که بسیار متنوع و زیبا هستند. همچنین سر هم کردن تخت‌هایی با بدنه چوبی زمان بیشتری می‌برد و حمل و نقل آن‌ها سخت‌تر از تخت‌های فلزی است.

محل قرار گیری تخت خواب

معمولا بهترین جا برای قراردادن سرویس خواب همان جلوی بزرگ ترین دیوار اتاق است.اما اتاقهای مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب قرارگرفتن تخت خواب دارند.

استفاده از فضای موجود در دیوار ها

وقتی اتاق خواب کوچکی دارید نیاز نیست همه چیز را روی زمین بچینید، در این مواقع باید خلاق تر باشید و از فضای دیوارها کمک بگیرید.

دوست دارید کتابخانه داشته باشید؟ جای نگرانی نیست می توانید کتابخانه را روی دیوار نصب کنید، تابلوها را بالای تخت بیاویزید و حتی فضاهایی برای آویزان کردن گلدان ها در نظر بگیرید.

استفاده از آیینه در اتاق خواب ها

آینه با منعکس کردن فضای اتاق و دوبرابر نشان دادن آن باعث می شود، اتاق خواب کوچک شما بزرگ تر دیده شود. می توانید آینه های بزرگ به دیواره اتاق نصب کنید یا حتی روی درب اتاق یا درب کمدها آینه نصب کنید تا هم نور فضای اتاق خواب کوچک شما بیشتر شود هم این اتاق بزرگتر دیده شود.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.