مبلمان مونتاژی چیست؟

مبلمان مونتاژی چیست؟

همه ما دوست داریم که یک خانه مدرن با دکوراسیون خاص و شیک داشته باشیم. مهم ترین وسایلی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند نقش بسیار موثری در دکوراسیون خانه و طراحی خانه داشته باشند، مبلمان ما هستند. پس برای طراحی داخلی خانه خودمان اول از همه باید به مبلمان خودمان توجه داشته باشیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید مبلمان از یک مغازه، نام مبلمان مونتاژی را شنیده باشید. و شاید سوال شما باشد که این نوع مبلمان چیست؟ اگر می خواهید با این نوع مبلمان و مزایای و معایب آن بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

 

مبلمان مونتاژی؛ جدیدترین مبلمان های موجود در کشور ایران

امروزه مدل های مختلفی از مبلمان اداری و خانگی تولید میشود. که هر کدام دارای ویژگی ها و مزیت ها و معایبی خاصی میباشند. این نوع مبلمان یکی از انواع مبلمان هایی هستند که به تازگی به صنعت مبل سازی کشور ایران وارد گردیده. اگر چه شاید تاریخچه طولانی مدت تری داشته باشند؛ اما این مبلمان چگونه هستند؟

به طور کلی به مبل هایی که بتوان قطعات آن را به هم مونتاژ و وصل کرد مبلمان مونتاژی میگویند. در واقع، بهتر است که بگوییم شما با خرید یک مبل مونتاژی، یک سری قطعات دریافت می کنید که باید با هنر مهندسی و یا طبق دستور العمل خاصی، این مبلمان را به هم مونتاژ کنید.

مزایا مبلمان مونتاژی چیست؟ مبلمان مونتاژی چیست؟

چرا مبل مونتاژی؟

طبق تعریفی که برای این نوع مبلمان ذکر شد، این مبلمان می توانند به راحتی قابل حمل باشند. امروزه نیز نوع خانه ها و زندگی افراد متفاوت از گذشته شده است و شاید رفت و آمد و حمل مبلمان از یک خانه به خانه دیگر به سادگی قابل انجام نباشد. به همین خاطر مبل های مونتاژی روی کار آمده اند. تا افراد بتوانند به راحتی این مبل های را حمل کنند و به هم دیگر وصل کنند.

البته یکی از موضوعات مهمی که می توان برای این موضوع ذکر کرد. این است که بعضی از فروشندگان مبل های مونتاژی را به عنوان مبل هایی تعریف می کنند. که اجزای هر یک از آن ها از مبل های قدیمی و یا مبل های دیگر وجود داشته اند. و حال این قطعات با هم مونتاژ و به عنوان یک مبل نو به فروش می رود.

مزایای مبلمان مونتاژی

این نوع مبلمان از جمله مبلمان هایی است که برای مصارف خانگی و حتی مصارف اداری مورد استفاده قرار می گیرد. این مبلمان دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • داشتن قابلیت حمل آسان:

  حتما برای شما هم پیش آمده است. که بخواهید مبلمان خود را از راه پله های تنگ خانه خود عبور دهید. و از طرفی هم به فکر در و دیوارهای راه و پله ها باشید! به هر حال امروزه مبل های بزرگ و سه نفره بیشتر از مبل های کوچک مد میباشد. که به راحتی از راه پله های کوچک عبور نمی کنند. مبل های مونتاژی به راحتی از راه پله ها عبور می کنند. و می توانند با خیال راحت و بدون آسیب رساندن به خانه شما، به منزلتان برسند.

 • سالم ماندن مبل به علت بسته بندی مناسب:

  مبل های مونتاژی معمولا سالم تر از مبل هایی هستند که قدیم وجود داشتند. این مبلمان ها میتوانند براحتی در یک جعبه مناسب قرار گیرند. و از راه و پله ها و هر جایی که شما می خواهید عبور کنند و هیچ آسیبی نبینند.

چرا مبلمان مونتاژی مبلمان مونتاژی چیست؟

معایب مبلمان مونتاژی

هر نوآوری جدیدی که بازار مبل سازی کشور ایران وارد می شود، عاری از عیب نیست. بنابراین، قبل از اینکه بخواهید به فکر خرید این نوع مبلمان باشید، باید اول از همه بدانید که معایب این مبلمان در کنار مزایای این مبلمان در چیست؟ از جمله معایبی که می توان برای این مبلمان ذکر کرد، شامل موارد زیر می باشند.

 • داشتن تجربه کافی برای مونتاژ کردن مبل:

  مونتاژ کردن مبل خیلی هم کار آسانی نیست و شاید همه افراد به راحتی نتوانند از پس آن بر بیایند. به همین خاطر شاید یکی از اصلی ترین معایب مبلمان مونتاژی این باشد که مونتاژ کردن مبل به سادگی قابل انجام نیست. پس بهتر است که بعد از خرید این مبلمان، حتما از شرکت هایی که خدمات وصل کردن مبل را انجام می دهند، کمک بگیرید.

 • احتمال خراب شدن مونتاژ مبل:

  یکی از معایبی که برای این نوع مبلمان وجود دارد این است که این مبل ها می توانند پس از مونتاژ شدن خراب شوند! اما نه در هر زمانی! زمانی که شما کار را به کاردان بسپارید و یا مونتاژ مبل را طبق اصول انجام دهید، قطعا مبلمان شما خراب نخواهد شد و با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

معایب مبلمان مونتاژی چیست مبلمان مونتاژی چیست؟

این نوع مبلمان برای من مناسب است؟

حال که با مزایا و معایب این نوع مبلمان آشنا شدید، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که واقعا این نوع مبل برای شما مناسب است؟ به هر حال این مبلمان هم دارای مزایا و معایبی است و می تواند برای برخی از افراد مناسب و برای برخی از افراد نامناسب باشد.

در صورتی که علاقه مند هستید مبلمان بزرگ خریداری کنید؛ اما شرایط خانه شما به گونه ای نیست که بتوانید یک مبلمان مناسب و بزرگ خریداری نمایید، پس بهتر است که به فکر خرید مبلمان باشید؛ اما اگر نیازی به وصل کردن مبل در خانه ندارید و حمل و نقل هر نوع مبلی در خانه شما راحت است، نیازی به خرید این نوع مبلمان ندارید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم توضیحات کلی در رابطه با این نوع مبلمان و مزایا و معایب آن ذکر کنیم تا در نهایت بتوانید با یک جمع بندی مناسب، این مبل را خریداری کنید. این نوع مبلمان بیشتر برای خانه های آپارتمانی مناسب هستند که امکان عبور مبل های بزرگ از آن ها وجود ندارد.

همچنین، در صورتی که علاقه مند هستید تمامی قطعات مبلتان را مشاهده کنید و از کیفیت فوق العاده مبل مطلع شوید، خرید مبلمان برای شما گزینه بسیار خوبی است. به هر حال باید بدانید که هدف شما برای خرید مبلمان چیست و شرایط حمل و نقل مبلمان شما چگونه خواهد بود؟ پس از آن تصمیم بگیرید که این نوع مبل را خریداری کنید یا نکنید!

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *