بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401

چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی مطابق با رنگ سال 1401

چیدمان مبلمان با توجه به رنگ های برتر سال 1401 چگونه می تواند انجام شود؟ رنگ های معرفی به عنوان رنگ سال برای سال پیشرو کدامند؟ برای چیدمان مبلمان مطابق با رنگ سال، حتما باید مبلمان به همان رنگ را خریداری کرد؟ نکات کارشناسی طراحی دکوراسیون داخلی مطابق با رنگ سال جدید کدامند؟

 

رنگ های پاستیلی و خنثی آرامش بخش به عنوان داغ ترین ترندهای رنگی در سال جدید میباشد. قطعا همه افراد علاقمند به استفاده از رنگ سال در ترکیب دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان منزل خود هستند. اگر قصد آشنایی با نکات مهم و کارشناسی طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های خیره کننده سال 1401 را دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

رنگ سال 1401 چه رنگی میباشد؟

بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401 بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401
بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401

در حالی که رنگ زرد روشن برای سال 1400 در کانون توجه افراد زیادی قرار گرفت. برای رنگ سال 1401 رنگ آبی پری وینک میباشد. این رنگ همه کاره به راحتی می تواند با طرح های مختلف دکوراسیون داخلی سازگار شود. البته با استفاده از طرح های رنگی دیگر و هارمونی های مکمل نیز می توان گام های بیشتری را در جهت به روز بودن طراحی دکوراسیون داخلی برداشت.

چیدمان مبلمان و توجه به اصول روانشناسی رنگ

شما در چیدمان مبلمان خود مطابق با رنگ سال جدید بایستی به تاثیر رنگ بر روحیه خود و سایر اعضای خانواده نیز توجه نمایید. آشنایی با روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که تشخیص بهتری از هماهنگی رنگ ها با یکدیگر و با فضا را داشته باشید. برای توضیح بیشتر این موضوع به برخی از نکات مهم در رابطه با روانشناسی رنگ و ارتباط آن با دکوراسیون داخلی اشاره می کنیم.

در چیدمان مبلمان منزل خود مطابق با رنگ سال 1401، قانون تعادل را رعایت کنید!

رنگ سال 1401 به گونه ای تعیین میباشد که گویا به ترکیبی از رنگ های سرد و گرم اشاره دارد. این تاکید و حفظ تعادل بایستی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما نیز مورد توجه قرار گیرد. آبی مایل به بنفش به گونه ای حس سرزندگی را به روح خانه تزریق می کند. اما اگر این رنگ کمی به سمت آبی تر بودن متمایل شود سرد میشود و اگر کمی بیشتر به بنفش گرایش داشته باشد گرم تر می شود.

شما از تعادلی که در رنگ دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان خود ایجاد خواهید کرد می توانید برای انتخاب بهترین گزینه ها الهام بگیرید. اگر فکر می کنید که رنگ استفاده به عنوان مثال در بخشی از دیوار شما سرد است آن را با رنگ های مکمل گرم متعادل کنید. این تعادل را نه تنها در بخش پذیرایی یا نشیمن بلکه در تمام قسمت های منزل خود رعایت نمایید. هارمونی رنگ ها از اتاق نشیمن تا اتاق خواب می تواند فضای آرامش بخش و دنجی را فراهم کند.

رنگ سال 1401 چه رنگی تعیین شده است؟ بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401

برای رعایت تعادل رنگ به جزئیات توجه کنید

برای استفاده از رنگ سال در ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان خود نیازی به هزینه زیاد نیست. شما می توانید با دقت به جزئیات طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را با رنگ سال جدید هماهنگ کنید. به عنوان مثال اگر رنگ مبل هایی که خریداری کردید روشن یا سفید است. می توانید با کوسن های به رنگ آبی متمایل به بنفش تغییر شگفت انگیزی در آنها ایجاد کنید. برای هماهنگی رنگ کوسن ها با سایر اجزای منزل نیز می توانید یک کنسول مدرن یا پایه به همین رنگ یا در طیف آن تهیه کنید. همچنین می توانید به هنر رنگ دیوار نیز در این باره اعتماد نمایید.

 

هیچ قانون در این مورد وجود ندارد. تنها مسئله مهم این است که چه حسی از ترکیب رنگ می گیرید. چیدمان مبلمان زمانی بهترین جلوه را خواهد داشت که هماهنگ با سایر اجزای منزل شما باشد. خرید مبلمان مطابق با رنگ سال می تواند از نظر اقتصادی برای شما مطلوب نباشد. چرا که رنگ سال در آغاز هر سال رنگی متفاوت از سال های قبل تعیین می شود. اما می توانید بعد از خرید مبلمان، آن را برای هماهنگی با رنگ سال جدید با توجه به سایر اجزا دیزاین کنید.

برای شروع کار ترکیب رنگی را انتخاب کنید که آرامش بیشتری به شما بدهد!

در میان رنگ های مختلف رنگ سفید به آرامش بخش بودن معروف میباشد. اما فضایی را در نظر بگیرید که تماما با رنگ سفید دیزاین باشد. قطعا این گونه فضا نه تنها آرامش بخش نخواهد بود بلکه می تواند آزار دهنده نیز باشد. پس زمانی که رنگ مبلمان، دیوار، سقف و کف منزل شما سفید است به فکر استفاده از رنگ های دیگر در سایر بخش ها باشید. شما می توانید با استفاده از سایر رنگ ها در کنار رنگ سفید  کنتراست جذابی ایجاد کنید.

یک تک صندلی یا تک مبل به رنگ آبی متمایل به بنفش برای استفاده در چیدمان مبلمان سفید پذیرایی خود در نظر بگیرید. از چند تابلو تک رنگ جذاب در طیف رنگ سال بر روی دیوار استفاده کنید. برای اتاق خواب در کنار تخت خود، یک عسلی پارچه مخمل به رنگ سال قرار دهید. می توانید یک تک مبل در همان طیف رنگ در کنار پنجره یا در گوشه ای از اتاق خواب بگذارید.

دکوراسیون داخلی مطابق با رنگ سال برای شروع کار ترکیب رنگی را انتخاب کنید که آرامش بیشتری به شما بدهد بهترین چیدمان مبلمان با رنگ سال در 1401
دکوراسیون داخلی مطابق با رنگ سال- برای شروع کار ترکیب رنگی را انتخاب کنید که آرامش بیشتری به شما بدهد!

چیدمان مبلمان به رنگ سال توجه به رنگ فرش

برای چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی به رنگ سال، از توجه به رنگ فرش غافل نشوید. اگر نمی دانید تابلوهای دیواری یا کوسن های به رنگ سال روی مبل ها را با چه چیزی هماهنگ کنید، یک فرش کوچک مدرن به رنگ سال می تواند بهترین گزینه باشد. از گل های مدرن شاخه ای به رنگ بنفش یا آبی برای ایجاد هارمونی رنگ استفاده کنید. رنگ سال در بخشی از کف، دیوار و اجزای تزیینی منزل شما می تواند به زیباترین شکل ممکن خودنمایی کند.

اگر قصد خرید مبل برای سال جدید را دارید. اگر نمی دانید کدام طرح و رنگ ها با رنگ سال 1401 به خوبی هماهنگ می شوند، به مجموعه ما در مبل ویستا اعتماد کنید. محصولات مجموعه ما تنوع بالایی دارند. قطعا شما بهترین انتخاب ها را خواهید داشت و چیدمان مبلمان خود مطابق با رنگ سال را تنها با کمی دقت به جزئیات، به بهترین نحو انجام می دهید.

مطالب بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *