چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟

مبلمان نئوکلاسیک پیروی از روح دوران مدرن با الگوگیری از طراحی های کلاسیک

چیدمان مبلمان نئوکلاسیک

مبلمان نئوکلاسیک نه در ایران بلکه در سراسر جهان و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی طرفداران بسیار زیادی دارد. سبک طراحی این نوع مبلمان با سبک طراحی سختگیرانه مبلمان کلاسیک متفاوت است. در حقیقت مبلمان نئوکلاسیک از نظر راحتی، کاربردی بودن، سطح تجملات، ظرافت و … با مبلمانی که طراحی میشود به سبک کلاسیک متفاوت است.

مبلمان نئوکلاسیک: پیروی از روح دوران مدرن با الگوگیری از طراحی های کلاسیک!

چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟ چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟
چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟

مبلمانی که طراحی میشود به سبک نئوکلاسیک را می توان مبلمانی در نظر گرفت که نه صرفا مدرن است و نه صرفا کلاسیک. در حقیقت این نوع سبک، به اندازه مبلمان کلاسیک پر از جزئیات و کار شده نیست. فریم چوبی ساده اما ظریفی دارد و پارچه های استفاده شده غالبا بدون نقش و نگار و تک رنگ هستند. البته در مواردی برای جلوه زیباتر مبلمان نئوکلاسیک از کوسن های دوخته شده با پارچه های طرح دار استفاده می کنند. این موضوع رعایت تعادل بین مدرنیته و الگوهای کلاسیک را در این نوع طراحی ممکن می سازد.

استفاده از مبلمان نئوکلاسیک برای تمام کسانی که به منزل خود، چه خانه ویلایی و چه آپارتمان، احترام می گذارند، مناسب است. کسانی که درک کرده اند که فضای داخلی کلاسیک می تواند مدرن و کاربردی نیز باشد!

نکاتی در مورد چیدمان مبلمان طراحی شده به سبک نئوکلاسیک

نکاتی در مورد چیدمان مبلمان طراحی شده به سبک نئوکلاسیک چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟
نکاتی در مورد چیدمان مبلمان طراحی شده به سبک نئوکلاسیک

پس از انتخاب و خرید مبلمان نئوکلاسیک، آنچه که جلوه زیبایی به این نوع مبلمان در منزل می بخشد، چیدمان اصولی آن است. نکات مهم در مورد چیدمان مبلمان هایی که به این سبک طراحی میشود را می توان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

  • دقت و ایجاد حس وسط (حفظ تعادل بین مدرنیته و کلاسیک!)

چیدمان مبلمان نئوکلاسیک، استفاده بیش از حد از لوازم جانبی، دکور، فراوانی گل در فضا و مسائلی از این دست را نمی پذیرد. در حقیقت مبلمان این سبک به شیک بودن در عین سادگی معروف است. بنابراین بایستی چیدمان آن نیز در فضا به همین صورت باشد.

  • وجود جزئیات کلاسیکی محدود در فضا

منزلی که قرار است مبلمان نئوکلاسیک خود را در آن بچینید، نیازی به داشتن جزئیات کلاسیک بیش از حد ندارد. این جزئیات اگر در دکوراسیون و فضا تنها به اندازه محدود وجود نداشته باشند، حس تعادل بین کلاسیک و مدرنیته را القا می کنند. بنابراین نیازی به قالب گیری های گچبری، قوس ها، آینه ها، ستون ها و سایر الگوهای کلاسیک در فضا وجود ندارد.

  • ظرافت منزل در عین تجمل و استحکام آن

مبلمان هایی که به سبک نئوکلاسیک طراحی میشود در خانه های با سقف های بلند، اتاق های بزرگ و پنجره های قدی بزرگ جلوه بهتری پیدا می کنند. در حقیقت این ویژگی ها باعث می شوند که آپارتمان یا منزل ویلایی شما برای ایجاد فضای داخلی نئوکلاسیک مناسب تر باشد. تاکید بر ظرافت در عین تجملاتی بودن و استحکام ساختمان به سبب ایجاد همان اصل اساسی در چیدمان مبلمان نئوکلاسیک، حفظ تعادل بین کلاسیک و مدرنیته، است.

  • رعایت قوانین تقارن در حد تعادل

چیدمان مبلمان کلاسیک تاکید بسیار زیادی بر رعایت قانون تقارن دارد در حالی که چیدمان مبلمان مدرن تمامی این قوانین را به هم می زند. در چیدمان مدرن بیشتر سعی میشود که مبلمان و سایر اجزای دکوراسیون داخلی تابلوهای سنتی را میشکند و به شکل نامتقارنی قرار گیرد. در حالی که شما باید در مورد چیدمان مبلمان نئوکلاسیک چیزی میان این دو را در نظر بگیرید. یعنی تقارن در چیدمان را رعایت کنید اما نه در حدی که این تقارن بیش از حد به نظر برسد و جلب توجه کند.

در چیدمان مبلمان نئوکلاسیک همچنین دقت داشته باشید که دیوارها بهتر است دارای گچ سفید و ساده باشند. البته به صورت کاملا سلیقه ای می توانید از کاغذ دیواری نیز بر روی آنها استفاده کنید اما تمامی دیوارها را با یک طرح پوشش ندهید. اگر واقعا به کاغذ دیواری علاقه دارید می توانید یک یا دو دیوار را با طرح های ساده همچون گل های ریز، پوشش دهید. در هر حال برای جلوه زیبای مبلمان به سبک نئوکلاسیک شما، بهتر است سقف فضا سفید رنگ باشد.

توجه به کف نیز همچون توجه به سقف در چیدمان اصولی مبل نئوکلاسیک می تواند موثر باشد. گزینه ایده آل در این مورد کفپوش پارکت است. اما موارد دیگری را نیز که به گونه ای پارکت را شبیه سازی می کنند می توانید جایگزین کنید. لمینت چوب، کاشی و سرامیک، مواردی از این دست هستند. بهتر است برای خرید پارکت از گونه های با کیفیت چوب استفاده کنید تا کف منزل نیز به اندازه سایر اجزای دکوراسیون داخلی آن زیبا به نظر برسد.

مبلمان نئوکلاسیک، استفاده کاربردی از پذیرایی و اتاق نشیمن!

مبلمان نئوکلاسیک، استفاده کاربردی از پذیرایی و اتاق نشیمن چطور چیدمان بهتری از مبلمان نئوکلاسیک در منزل ایرانی داشته باشیم؟
مبلمان نئوکلاسیک، استفاده کاربردی از پذیرایی و اتاق نشیمن!

با خرید مبلمان نئوکلاسیک و استفاده از آن در فضای منزل خود در واقع پذیرایی و اتاق نشیمن منزل تان را کاربردی تر می کنید. مبلمان کلاسیک غالبا بافت سفت و محکمی دارند، پارچه های استفاده در آنها سفت و سخت هستند و شاید تنها چند دقیقه به هنگام نشستن بر روی آنها احساس راحتی کنید. در حالی که مبلمانی که طراحی میشود به سبک نئوکلاسیک غالبا بافت ظریف تری دارند و کاربردی تر هستند. پارچه های مورد استفاده در دوخت این نوع مبلمان نیز یا مخمل بوده و یا به اندازه کافی نرم هستند. این بدان معنا نیست که پارچه های مبل های نئوکلاسیک کیفیت یا دوام پایین تری دارند. بلکه منظور این است که مبلمانی که طراحی میشود به سبک نئوکلاسیک دارای پارچه های نرم تر و ظریف تری نسبت به پارچه های مبلمان کلاسیک هستند.

این ویژگی های فوق العاده و کاربردی باعث می شود که بتوانید با خیالی آسوده مبلمان نئوکلاسیک را هم برای دکوراسیون فضای اتاق نشیمن خود و هم برای دیزاین فضای پذیرایی منزل خود خریداری نمایید.

با کیفیت ترین و شیک ترین مدل های مبلمان نئوکلاسیک

استقبال از خرید مبلمان نئوکلاسیک در حال حاضر بالاست. اغلب نمایشگاه ها و مجموعه های عرضه مبل، مبلمانی که طراحی میشود به این سبک را عرضه می کنند. اما قطعا مراکز و مجموعه های معتبر مراکزی هستند که می توانید خرید خود را با اطمینان از کیفیت بالا و قیمت مناسب کالا خریداری نمایید. برای خرید بهترین و شیک ترین مبلمان نئوکلاسیک با قیمت مناسب می توانید از خدمات ما در مجموعه مبل ویستا استفاده کنید.

مطالب بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *