مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است؟

مبلمان کلاسیک لیو - مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک

در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است صحبت نماییم.

مبلمان خارجی یا مبلمان ترک با کیفیت‌ و زیبا

افرادی که می خواهند مبلمان بخرند همیشه بین مبلمان ترک و یا مبلمان ایرانی مردد می باشند. اغلب افرادی که به سمت خرید مبلمان خارجی مثل مبلمان ترک می روند، کیفیت کار می باشد. البته بسیاری از افراد با علم به اینکه مبلمان خارجی کیفیت بالایی دارد، اما به دلیل نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش قید خرید مبل خارجی را می زنند.

اگر بر فرض مبلمان خارجی و یا مبلمان ترک را در این آشفته بازار پیدا کردید، می توانید مهمترین قوت این نوع مبلمان را در جنس پارچه آن ها دانست. در ساخت مبلمان ترک از متریال عالی استفاده شده است. همچنین استفاده از پارچه های خوشرنگ و با کیفیت نیز سبب افزایش زیبایی این نوع مبل ها گردیده است.

طراحی مبلمان ترک و یا مبلمان ایرانی مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است؟
طراحی مبلمان ترک و یا مبلمان ایرانی

مبلمان ترک یا مبلمان ایرانی کدام بهتر است

اگر بین انتخاب مبلمان ترک و مبلمان ایرانی مردد هستید، به این مورد توجه نمایید که کیفیت مهم است، ولی به تنهایی کارآمد نیست. خدمات پس از فروش و چندین‌مورد در انتخاب مبلمان تاثیرگذار است.

یکی از این موارد کیفیت چوبی می باشد که، متناسب با آب و هوای ایران استفاده شده است. مورد بعدی خدمات پس از فروش می باشد که در صورت خرابی مبلمان مورد نیازتان می شود. در ایران افراد علاقه مند هستند که از چوب راش و مبلمان تمام چوب استفاده کنند، ولی در جایی مثل ترکیه به دلیل آب و هوا از مبلمان های تمام چوب استفاده نمی شود.

زیرا به دلیل رطوبتی که در هوا وجود دارد، چوب ها به سرعت دچار پوسیدگی‌می شود.

در مبلمان ایرانی  به خواست مشتری مبلمان را تماما از چوب راش تهیه و تولید می کنند، زیرا خواست تمام مشتریان مبلمان تمام چوب است. همچنین به دلیل رطوبت نداشتن هوای ایران نیاز نیست که از مواد رزین و پلیمر در ساخت مبلمان ایرانی استفاده شود.

البته در ایران استفاده از رزین و پلیمر هزینه بالایی دارد، و بهتر است از همان چوب در ساخت مبلمان ایرانی استفاده شود.

مبلمان ترک یا مبلمان ایرانی کدام بهتر است مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است؟
مبلمان ترک یا مبلمان ایرانی کدام بهتر است

طراحی مبلمان ترک و یا مبلمان ایرانی

باید گفت طراحی مبلمان ترک و یا مبلمان ایرانی اصالت ندارد، و هیچ کدام از این دو دسته دارای اصالت نمی باشند. بیشتر این طراحی ها کپی از آثار ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی می باشد.

البته نمی توان تمام تولیدات را مشمول این قانون کرد، بسیاری از طراحی ها مبلمان نیز وجود دارد که، از اصالت بالایی برخوردار می‌باشند.

اما به دلیل طراحی های قوی دیگر کشور ها مبلمان ایرانی و مبلمان ترک شانس زیادی برای وارد شدن به بازار های اروپایی ندارند. ولی کشور ترکیه نسبت به ایران از نظر طراحی کمی جلوتر می باشد، بیشتر تولید کنندگان ایرانی نگاهی به تولیدات مبلمان ترک دارند، و از روی طراحی های آن ها کپی‌می‌کنند.

همین امر سبب جلوگیری از پیشرفت صنعت مبلمان ایرانی می گردد.

مبلمان خارجی یا مبلمان ترک با کیفیت‌ و زیبا مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است؟
مبلمان خارجی یا مبلمان ترک با کیفیت‌ و زیبا

بیشترین تفاوت در این دو نوع مبلمان

بیشترین تفاوت این دو نوع مبل در نوع پوشش آن ها می باشند. تفاوت آن در استفاده از پوشش پلی اورتان و پلی استر است. در کارهای‌ متوسط و رو به بالای مبلمان ایرانی از‌پوشش پلی استر استفاده می شود. اما در کشور ترکیه برای مبلمان ترک با کیفیت متوسط رو به بالا از پوشش بسیار خوب پلی اورتان استفاده می‌گردد.

البته در چندین نمونه شرکت های ایرانی نیز از پوشش پلی اورتان نیز در مبلمان خود، برای افزایش کیفیت استفاده می کنند.

 

تفاوت منبت کاری های مبل ترک و ایرانی

مبل های ترک به صورت دورو، یعنی پشت و رو منبت کار شده اند. البته در مبل های ایرانی نیز بعضی مواقع به خواست مشتری نیز از این روش استفاده می شود. از منبت پشت در پایه ها، دسته ها و… در مبلمان ترک نیز استفاده می شود. این کار برای زیبایی بیشتر مبلمان می باشد، همچنین سبب شکیل تر شدن طراحی و مبلمان نیز می شود.

در مبلمان ترک فقط از چوب راش گرجستان استفاده می شود، ولی در ایران هم از چوب راش گرجستانی و هم‌چوب راش ایرانی استفاده می شود.  همین امر در کیفیت مبلمان تاثیر بسزایی دارد. چوب راش ایرانی دارای گره می باشد که بسیار مشهود می باشد، و ما چوب راش گرجستانی بسیار یکدست و بدون‌گره است.

چوب راش ایرانی‌پس از رنگ شدن به علت وجود گره، رنگ را به خود می‌گیرد. و سبب نشان داده شدن گره ها بعد از رنگ‌ می شود.  تمام چوب راش گرجستانی پس از رنگ سطح صاف و صیقلی و یکدست می شود، که در زیبایی کار تاثیر دوچندانی دارد.

مبلمان سبک جدید لاویز محصول مبل ویستا مبلمان ایرانی یا مبلمان ترک کدام بهتر است؟
مبلمان سبک جدید لاویز محصول مبل ویستا

خدمات پس از فروش مبلمان ها

ممکن است در خرید مبلمان عجله کنیم، و یا ذوق زده شویم و به خدمات پس از فروش آن توجه نکنیم. خدمات پس از فروش و گارانتی بسیار در خرید مبلمان مهم می‌باشد. پس در زمان خرید حتما به این موارد توجه نمایید.

خرید مبلمان کلاسیک سبب می شود که شما هزینه زیادی انجام دهید، و تا سالیان سال از آن وسیله به صورت مدام استفاده نمایید، پس خدمات پس از فروش بسیار در این زمینه مهم می شود.

وسایلی که خدمات پس از فروش دارند، یعنی کالایی با ضمانت و اصیل است و شناسنامه دار می‌باشد.

یعنی صاحب برند آنقدر از‌محصول خود مطمئن بوده است که برای کالای خود تا چندین سال ضمانت ارایه کرده است. و کالای خود را تا چندین سال تضمین کرده است. پس در خرید مبلمان علاوه بر زیبایی آن در ابتدا به کیفیت و خدمات پس از فروش توجه نمایید.

در بالا تفاوت مبلمان ایرانی و مبلمان ترک را برشمردیم، حال انتخاب با شما می‌باشد که با توجه به نوع نیاز و بودجه و سلیقه خود کدام نوع از مبلمان را انتخاب کنید. مبلمان رکن اصلی خانه می باشد که باید با دیگر وسایل همخوانی داشته باشد. با انتخاب درست مبلمان میتوانید زیبایی فضای منزل خود را دو چندان نمایید.

پس با توجه به موارد بالا می توانید بین مبلمان ترک و مبلمان ایرانی انتخاب کنید و بهترین تصمیم را با توجه به زیبایی و کیفیت آن بگیرید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *