رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان

رنگ پیشنهادی شركت پنتون به عنوان رنگ سال 2022

معرفی ترندترین رنگ سال 2022

رنگ به عنوان عنصری مهم در ارتباط محسوب می‌شود كه می‌تواند بر تعاملات، احساسات و ایده‌های ما تأثیرگذار باشد. رنگ آبی – بنفش به عنوان رنگ سال 2022 می‌تواند دیدگاه ما را به روی امكانات وسیعی كه در اختیارداریم گسترش و خلاقیت، هیجان، پویایی، شادی و افزایش قدرت تخیل را در ما افزایش دهد.

برای این‌كه بدانید رنگ سال 2022 چه چیزی است و كدام رنگ ترند سال 2022 محسوب می‌شود، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. اما در اینجا ذكر یك نكته لازم به نظر می‌رسد و آن این است كه در انتخاب رنگ سال 2022، علاوه بر نگاه شما به مد و ترند، لازم است مدل مبل مورد نظرتان را نیز در نظر بگیرید و رنگی را انتخاب كنید كه با مدل مبل و استفاده‌ای كه قرار است از آن بكنید، هم‌خوانی داشته‌باشد. شاید لازم باشد قبل از پرداختن به معرفی رنگ سال 2022، شرحی پیرامون تِرِند و مد ارائه دهیم تا دید بهتری نسبت به این دو مقوله پیدا كنید و با در نظر گرفتن حوزه وسیع‌تری از اطلاعات اقدام به خرید مبل همخوان با رنگ مبل سال 2022 نمایید. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و مطالب خوب آن را از دست ندهید!

انتخاب جسورانه رنگ آبی بنفش برای مبلمان به عنوان پرطرفدارترین رنگ سال 2022 رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
انتخاب جسورانه رنگ آبی – بنفش برای مبلمان به عنوان پرطرفدارترین رنگ سال 2022

 

ترندترین رنگ سال 2022

قبل از شرح كامل در رابطه با مبلمان‌های سال جدید و تِرِندترین رنگ سال 2022، لازم است توضیحی پیرامون ترند و مد ارائه دهیم. در حقیقت مد كه در صنعت پوشاك، كیف وكفش، لوازم خانگی، مبلمان، دكوراسیون، فشن و دیگر زمینه‌ها خود را به شكل‌های گوناگون نشان می‎دهد و طیف وسیعی از مخاطبان را با خود همراه می‌كند، مدل، سبك یا رنگی است كه فراگیر و رایج می‌شود و همه تمایل دارند از آن تبعیت كنند.

ترند ؟

ترند نیز به نوعی همان مفاهیم را منتقل می‌كند و ما امروزه با گسترش رشد و پیشرفت اینترنت در ابعاد مختلف زندگی خود با حجم وسیعی از كاربرد این لغت در مقوله‌هایی مانند توئیت، خبر، پارچه، سبك آرایش، دكوراسیون و مبلمان و دیگر حوزه‌ها روبرو هستیم. با این‌حال تفاوت ظریفی بین این دو واژه وجود دارد. مد چیزی است كه رایج و مرسوم شده و طیف وسیعی از افراد از آن استفاده می‌كنند، در حالی كه ترند چیزی است كه در آینده‌ای نزدیك قرار است مد شود.

مفهوم دقیق ترند رنگ

این واژه وقتی مفهوم دقیق‌تری به معنای اصلی كلمه پیدا می‌كند كه مثلاً در شرف ورود به سال نو، لباس‌ها، لوازم آرایش، لوازم منزل، مبلمان و خلاصه همه وسایل و ضروریات زندگی امروزی ما به نوعی در حال تغییر و همراهی با چیزی هستند كه به زودی مد خواهد شد. بنابراین وقتی می‎گوییم ترندترین رنگ سال 2022، منظور ما دقیقاً رنگی است كه در سال جدید مبلمان، دكوراسیون و طیف وسیعی از ابزار و وسایل زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مخاطبان بسیاری پیدا می‌كند و این امر می‌تواند منطقه‌ای، كشوری یا حتی جهانی باشد.

البته این امكان نیز وجود دارد كه چیزی ترند بشود و طرفدار زیادی پیدا كند ولی مد نشود. با این‎حال در صنعت مبلمان و دكوراسیون، رنگ سال 2022 می‌تواند ترند یا مد شود. برای بدست‌آوردن اطلاعات بیشتر در این خصوص، ادامه مقاله را در مبلمان ویستا مطالعه كنید.

رنگ آبی – بنفش یا وری پری شركت پنتون به عنوان رنگ سال 2022 رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
رنگ آبی – بنفش یا وری پری شركت پنتون به عنوان رنگ سال 2022

پركاربردترین رنگ سال 2022

شركت پَنتون به عنوان یك شركت تخصصی ارائه‌دهنده رنگ واقع در كارلاستادت ایالت نیوجرسی آمریكا، سامانه‌ای برای تطبیق درست رنگ‌ها ایجاد كرده است تا مردم با مراجعه به آن و انتخاب كد مربوطه، براحتی رنگ مورد نظر خویش را پیدا كنند. شركت‌هایی كه در زمینه چاپ، پارچه، پلاستیك، دكوراسیون داخلی،  مبلمان و نظایر آن فعالیت دارند، از این سامانه به طور تخصصی استفاده می‌كنند. شركت پنتون همچنین به عنوان یك شركت كه به طور غیررسمی رنگ سال را پیشنهاد می‌دهد، در جهان شهرت دارد.

 

سال گذشته رنگ خاكستری و رنگ زرد، به عنوان رنگ سال انتخاب شده بودند؛ زیرا در شرایطی كه همه‌گیری كرونا باعث ركود كاری، خانه‌نشینی، كسالت و افت روحیه مردم و همچنین عدم فعالیت بسیاری از شركت‌ها، تولیدی‌ها و فعالیت‌های روزمره مردم سراسر دنیا شده‌بود، نیاز به هیجان، انگیزه و شور احساس می‌شد كه رنگ زرد بازنمایی‌كننده این حالات و احساسات است. در مقابل استفاده از رنگ خاكستری در كنار آن باعث می‌شد توانایی تطبیق و ست‌شدن برای استفاده در همه حوزه‌ها در این رنگ افزایش یابد و شورو هیجان به حالت تعادل برسد.

 

 رنگ سال 2022 رنگ آبی-بنفش (Very Pery)

این شركت برای رنگ سال 2022، رنگ آبی – بنفش را كه در زبان انگلیسی نام آن را Very Pery انتخاب كرده‌اند، در فرهنگ ایرانی با نام یاسی شناخته می‌شود. رنگ آبی – بنفش كه تداعی‌كننده طراوات و همیشه سبزی گل پریوش است، تركیبی از رنگ سرد آبی و رنگ گرم بنفش و قرمز است كه تركیب ایجادشده دارای تعادل و ملایمتی است كه در عین‌حال كه آرامش رنگ آبی را انتقال می‌دهد، شور و هیجان رنگ قرمز را نیز در خود نهفته دارد.

چرا انتخاب رنگ آبی – بنفش ؟

دلیل انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال 2022، این بوده‌است كه به دلیل افت روحیه تمام مردم دنیا در مواجهه با بیماری كرونا  طی یكی دو سال اخیر كه به صورت فرسایشی ادامه یافته، نیاز به ایجاد انگیزه، شور و شوق، هیجان، خودباوری، اشتیاق و از همه بیشتر آرامش احساس می‌شده است. از آن‌جایی كه تأثیر رنگ‌ها را بر حالت روحی – روانی افراد نمی‌توان نادیده یا كم‌اهمیت انگاشت، شركت پنتون پس از انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسید كه رنگ آبی – بنفش را به عنوان رنگ سال 2022 پیشنهاد دهد.

بنابراین همان‌طور كه در سطور بالا به آن اشاره شد، بر اساس آنچه كه شركت پَنتون پیشنهاد می‌دهد، ترندترین رنگ سال 2022 برای مبلمان، رنگ‌ آبی – بنفش است. استفاده خلاقانه از این رنگ‌، به نوعی شجاعت و جسارت ایجاد تحول در دنیای دیجیتال و مدرن امروزی را در ما افزایش می‌دهد؛ بنابراین می‌توان گفت این رنگ‌ها به صورت تكی یا تركیبی با رنگ‌های روشن‌تر و خنثی برای استفاده در مبلمان، رنگ ترند سال 2022 می‌باشد.

استفاده خلاقانه از رنگ آبی بنفش در مبلمان به عنوان یكی از پرطرفدارترین رنگ سال 2022 رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
استفاده خلاقانه از رنگ آبی – بنفش در مبلمان به عنوان یكی از پرطرفدارترین رنگ سال 2022

 

  نکته مهم

در اینجا ذكر یك نكته لازم به نظر می‌رسد و آن این است كه شما نباید لزوماً این رنگ را برای مبلمان خود انتخاب كنید. حتی اگر مبلمان شما دارای رنگ‌های متضاد یا مكمل با این رنگ باشد، می‌توانید از رنگ آبی – بنفش به عنوان رنگ سال 2022 برای پوشش دیوار، كاغذ دیواری یا سایر اجزای دكوراسیون منزل خود بهره ببرید. حتی می توانید برای مبلمان باغ یا حیاط و تراس خود از این رنگ استفاده كنید. نكته مهم این است كه این رنگ ویژگی‌های دو رنگ آبی سرد به عنوان نماد آرامش و قرمز گرم به عنوان نماد شور و سرزندگی را در خود دارد كه تركیب این دو رنگ به عنوان یك رنگ تلفیقی در رنگ آبی – بنفش هر دو منظور را تأمین می‌كند.

استفاده از رنگ آبی – بنفش در مبلمان باغی به منظور كاربرد در تراس و باغ رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
استفاده از رنگ آبی – بنفش در مبلمان باغی به منظور كاربرد در تراس و باغ

تاثیر رنگ سال در صنعت مبلمان و دکوراسیون

تأثیر رنگ‌ها در صنعت مبلمان و دكوراسیون به عنوان جزئی مهم از زندگی امروزی رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
تأثیر رنگ‌ها در صنعت مبلمان و دكوراسیون به عنوان جزئی مهم از زندگی امروزی

هر رنگ که ترکیبی از نور و امواج است. طیف خاصی از فرکانس را صادر می‌کند. و می‌تواند در راستای ارتعاشات مغز ما یا در جهت مخالف آن قرار گیرد. بنابراین در ایجاد حس آرامش و خلق بالا یا ایجاد حس غم و اندوه می‌تواند بسیار نقش داشته‌باشد. پس از آن‌جایی که رنگ‌ها تأثیرات مستقیم و عمیقی بر حالات روانی، خلق‌وخو، احساس امنیت یا پریشانی و افسردگی ایجاد می‌کنند. باید اثر آن‌ها را در فضای داخلی منزل و محل کار، انتخاب مبلمان و دکوراسیون داخلی مد نظر قرار دهیم. و از اثر آن‎ها غافل نشویم.

 

تأثیر رنگ‌ها در صنعت مبلمان و دكوراسیون به عنوان جزئی مهم از زندگی امروزی2 رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
تأثیر رنگ‌ها در صنعت مبلمان و دكوراسیون به عنوان جزئی مهم از زندگی امروزی2

بنابراین اگر نیازهای افراد خانواده ایجاب می‌کند که حس آرامش بیشتری در خانه القا شود. باید به دنبال رنگ‌هایی باشیم که چنین حسی را انتقال می‌دهند. اگر دچار بیماری‌های روحی و افسردگی هستیم، رنگ‌هایی که حس بودن در طبیعت و شادی را القاء می‌کنند، گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. از اینرو انتخاب رنگ آبی – بنفش توسط شركت پنتون انتخابی آگاهانه و هوشمندانه است كه می‌تواند هر دو هدف را محقق سازد.

 

مبلمان آبی بنفش رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
مبلمان آبی – بنفش

دکوراسیون رنگ سال در صنعت مبلمان

انتخاب رنگ مناسب در صنعت مبلمان و دکوراسیون از این جهت اهمیت دارد. که ما هر روزه با مبلمان، وسایل داخل منزل سروکار داریم. و هر روز چشم‌مان به رنگ دیوارها و همه اجزای موجود در داخل خانه می‌افتد. پس برای انتخاب رنگ سال 2022، لازم است شرایط خود و نیازهایمان را در اولویت قرار دهیم. و انتخاب‌هایمان را بر اساس این اولویت‌ها تعیین کنیم.

 

البته لازم به ذکر است که همه رنگ‌ها بر روی همه افراد تأثیرات مشابهی ندارند. و این امر بستگی به عواملی از جمله جنسیت، سن، نژاد و تجارب شخصی زندگی افراد دارد. رنگ‌ها می‌توانند ایجادکننده حس اشتیاق، گرمی، حرارت، هیجان، تهییج، تحریک جنسی، افزایش اشتها، شجاعت، خشونت، مهربانی، استحکام، غم و اندوه، افسردگی، بزهکاری، همدلی، تعهد و سایر حالات و خلق‌وخوها شوند و دقیقاً به دلیل تأثیر مهمی که دارند لازم است برای استفاده در صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی با دقت نظر بیشتری مورد استفاده قرار گیرند.

استفاده از رنگ آبی – بنفش برای دیوار و رنگ روشن به رنگ طبیعت برای مبلمان انتخابی هوشمندانه برای القاء حس آرامش در منزل رنگ سال 2022 چیست و ترند رنگ سال 1401 و نحوه ست کردن با مبلمان
استفاده از رنگ آبی – بنفش برای دیوار و رنگ روشن به رنگ طبیعت برای مبلمان انتخابی هوشمندانه برای القاء حس آرامش در منزل

مطالب بیشتر

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *