بهترین چیدمان دکوراسیون با پارکت تیره

دکوراسیون با پارکت تیره

دکوراسیون با پارکت تیره، چه مبلمانی برای پارکت و کفپوش تیره مناسب است؟

یکی از مهم‌ترین جزئیاتی که باید در هنگام انتخاب مبلمان به آن توجه داشته باشید، وجود تناسب بین رنگ آن با کف منزل است. اگر کف‌پوش‌ خانه شما تیره است، مبلمان شما باید چه رنگی باشند؟ آیا می‌توان از هر مبلی در دکوراسیون با پارکت تیره استفاده کرد؟ ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که بهترین مبلمان را برای منازلی با کف‌پوش تیره خریداری کنید.

رنگ مناسب برای مبلمان در منازلی با کف‌پوش تیره

اگر کف‌پوش منزل شما تیره است، شما می‌توانید تقریبا هر رنگی را برای مبلمان خود انتخاب کنید، اما برای انجام این کار باید برخی اصول را رعایت کنید. در انتخاب رنگ مبل مناسب پارکت تیره سه عامل مهم موثر هستند که اولی سلیقه شما، دومی تناسب آن با رنگ دکوراسیون داخلی منزل و کف‌پوش و سومی نوع دکوراسیون منزل شما است. به‌طورکلی شما می‌توانید روی کف‌پوش تیره، مبلمانی با رنگ‌های زیر قرار دهید:

 • چوب تیره
 • چوب متوسط
 • چوب روشن
 • سفید
 • خاکستری
 • طوسی
 • زرد
 • آبی
 • قهوه‌ای
 • بنفش
 • مشکی
 • چندرنگ
گذاشتن مبل سفید روی کف‌پوش و پارکت تیره 800x600 بهترین چیدمان دکوراسیون با پارکت تیره
گذاشتن مبل سفید روی کف‌پوش و پارکت تیره

کدام رنگ برای مبلمان بهتر است؟

ما در این مطلب بهترین رنگ مبل برای تکمیل دکوراسیون با پارکت تیره را معرفی می‌کنیم، اما این نکته را فراموش نکنید که برای انتخاب نباید تنها رنگ کف‌پوش را مدنظر بگیرید. از دیگر عوامل مهم که می‌تواند تاثیر چشمگیری در انتخاب شما داشته باشد، می‌توان به رنگ دیوار، فضای مدنظر و ابعاد اتاق اشاره کرد.

اگر می‌خواهید فضای اتاق خود را روشن کنید، بهتر است از مبلمان با رنگ روشن استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید فضای دنج خود را از دست ندهید، مبلمان تیره انتخاب بهتری برای شما است. درصورتی‌که از پارکت تیره برای کف منزل خود استفاده کرده‌اید، استفاده از رنگ‌های چوب در کنار رنگ پارکت، زیبایی بیشتری به فضای شما می‌بخشد.

نباید در انتخاب مبلمان رنگ پایه و دسته مبل را فراموش کنید. اگر رنگ دسته و پایه مبل به‌خوبی در فضا مورداستفاده قرار بگیرند، زیبایی خاصی به آنجا می‌بخشند؛ به همین دلیل باید به سلیقه خود اعتماد کنید.

خرید مبلمان با چوب تیره روی کف‌پوش تیره

خرید مبلمانی با چوب تیره باعث می‌شود که بین کف منزل و مبلمان شما انسجام ایجاد شود. انتخاب چنین مبلمانی می‌تواند یک گزینه مناسب برای نشیمن باشد. به دلیل اینکه این رنگ با محیط هماهنگی دارد، باعث می‌شود شما تمرکز بیشتری داشته باشید و چشمان شما دیرتر خسته شوند.

استفاده از چوب با رنگ ملایم

اگر تمایل دارید مبلمان شما در دکوراسیون با پارکت تیره حالت برجسته و چشم‌نواز داشته باشد، استفاده از چوب با رنگ ملایم بهترین گزینه برای مبل مناسب پارکت تیره است. این نوع چوب کنتراست رنگی خوبی با محیط ایجاد کرده و در مقابل کف‌پوش تیره زیبایی بیشتری دارد. معمولا استفاده از چنین پایه‌های مبلی برای روی کف‌پوش تیره توصیه می‌شود.

انتخاب چوب روشن برای مبلمان روی کف‌پوش تیره

آخرین نوع چوبی که می‌توانید برای مبلمان روی کف‌پوش تیره استفاده کنید، چوب با رنگ روشن است. همان‌گونه که متوجه شده‌اید شما می‌توانید با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خود، در فضایی با کف‌پوش تیره از همه چوب‌ها برای مبلمان استفاده کنید. استفاده از چوب روشن باعث می‌شود در رنگ مورداستفاده در فضا، تعادل ایجاد شود.

استفاده از مبلمان سفید روی کف‌پوش تیره

اولین رنگی که احتمالا برای مبل مناسب پارکت تیره در ذهن شما تداعی می‌شود، مبلمان سفید، طوسی و خاکستری هستند. قرار گرفتن مبلمان با رنگ‌های ذکرشده در کنار کف‌پوش تیره، کنتراست بی‌نظیری ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگ، دکوراسیون منزل شما را به‌سوی مدرنیته هدایت کرده و ظاهری تمیز به آن می‌بخشد. پایه برای این رنگ مبلمان بهتر است چوب رنگ روشن باشد.

درصورتی‌که رنگ سفید، طوسی و خاکستری را برای مبلمان خود انتخاب کنید، می‌توانید از توجه به رنگ دیوار صرف‌نظر کنید. در تکمیل رنگ دکوراسیون خود در کنار کف‌پوش تیره و مبل با رنگ روشن، می‌توانید از انواع رنگ استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال استفاده از کوسن‌های رنگی باعث شاداب شدن فضای داخلی اتاق شما می‌شود. به‌بیان‌دیگر انتخاب مبلمان با رنگ روشن، یک پالت رنگ همه‌کاره برای شما فراهم می‌کند.

استفاده از رنگ زرد در کنار کف‌پوش تیره

یکی از رنگ‌هایی که ممکن است بهترین گزینه برای مبلمان در دکوراسیون با پارکت تیره تبدیل باشد، زرد است. اگر از کف‌پوش تیره برای پوشاندن کف منزل خود استفاده کرده‌اید و می‌خواهید با کمک مبلمان فضای داخلی را روشن کنید، رنگ زرد می‌تواند در این کار به شما کمک کند.

اگر برای دکوراسیون خود تصمیم دارید از مبلمان زرد استفاده کنید، بهتر است پایه‌های آن چوب تیره باشد. به دلیل اینکه چوب تیره به رنگ کف‌پوش نزدیک است، کمتر نظر افراد را به خود جلب می‌کند؛ به همین دلیل تضاد رنگ مبل با کف‌پوش بیشتر در نظر افراد می‌نشیند. این امر سبب می‌شود دکوراسیون شما زیباتر از حالت معمول به نظر رسیده و حالتی برجسته به مبل دهد.

مبلمان زرد کنار کف‌پوش تیره 800x533 بهترین چیدمان دکوراسیون با پارکت تیره
مبلمان زرد کنار کف‌پوش تیره

کدام رنگ تیره برای مبل کنار کف‌پوش تیره مناسب است؟

رنگ قهوه‌ای، بنفش، آبی کاربنی یا سایر رنگ‌های شبیه آن را برای انتخاب مبل مناسب پارکت تیره به شما توصیه می‌کنیم. به دلیل اینکه بین رنگ انتخابی و کف‌پوش تضاد وجود ندارد، لطافت بیشتری در فضا ایجاد می‌شود. شما می‌توانید برای لوازم مورداستفاده در این محیط، از سایر طیف‌های رنگ مبل خود استفاده کنید و زیبایی بیشتری به آنجا ببخشید. درصورتی‌که رنگ دیوارها روشن است، بهتر است طیف‌های تیره را انتخاب کنید.

مبلمان سیاه کنار کف‌پوش تیره

اگر تمایل دارید میز و صندلی یا مبلمان سیاه‌روی کف‌پوش تیره استفاده کنید، با محدودیت روبه‌رو نیستید. شما می‌توانید مبلمان و کف‌پوش موردعلاقه خود را داشته باشید، تنها کافی است یک فرش روشن زیر مبل خود پهن کنید. ایجاد یک تضاد رنگ در فضا با کمک فرش روشن می‌تواند زیبایی مدنظر را به منزل شما ببخشد.

مبلمان رنگی و پارکت تیره

نیازی نیست همیشه تنها از یک رنگ برای مبلمان خود استفاده کنید. درصورتی‌که در تولید مبلمان انتخابی شما دو یا چندرنگ استفاده‌ شده باشد، بازهم می‌تواند به یکی از بهترین انتخاب‌ها تبدیل شود. با توجه به این موضوع که کدام رنگ‌ها کنار یکدیگر زیبایی بیشتری دارند، می‌توانید چندرنگ برای مبل و دکوراسیون خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

ممکن است داشتن دکوراسیون با پارکت تیره یکی از علایق شما باشد، اما در خرید لوازم داخلی منزل با تردید مواجه باشید. خرید مبل مناسب پارکت تیره یک امر حساس و تخصصی است به همین دلیل شما باید با همه اصول آن آشنا باشید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *