ترفندهای خانه شیک؛ دکوراسیون با رنگ سرخابی

دکوراسیون با رنگ سرخابی خانهتان را بزرگ‌تر نشان میدهد

دکوراسیون با رنگ سرخابی چطور از این رنگ در چیدمان خانه استفاده کنیم؟

تغییر دکوراسیون منزل یا حتی تغییرات جزئی در محیط اطرافتان تأثیر زیادی بر روحیه و حس مثبت شما به زندگی دارد. این حس خوب، بعد از خرید لباس یا حتی یک دسته گل هم به سراغتان می‌آید.

اگر از رنگ‌های سنتی و رنگ سال، رایج و تکراری خسته شده‌اید یا به سرتان زده است این بار سراغ دکوراسیون با رنگ سرخابی بروید، این مطلب مختص شماست. کمتر کسی سراغ دکوراسیون سرخابی منزل می‌رود؛ اما این رنگ تنوع جالبی به محیط خانه شما می‌دهد.

ما قصد داریم نکاتی را درباره این رنگ زیبا در بخش‌های مختلف خانه به شما بیاموزیم. بهترین راهکارها و راهنمایی‌های لازم برای استفاده از این رنگ جادویی و منحصربه‌فرد را برایتان آماده کرده‌ایم.

اگر قصد این را دارید این رنگ را انتخاب کنید، اما در انتخابش شک دارید این مطلب برای شماست.

دکوراسیون با رنگ سرخابی ترفندهای خانه شیک؛ دکوراسیون با رنگ سرخابی
دکوراسیون با رنگ سرخابی

3 روش ساده در استفاده از رنگ سرخابی در اتاق پذیرایی

راستش را بخواهید، در رنگ سرخابی کم لطفی شده است. دکوراسیون با رنگ سرخابی، بیشتر از آنچه فکرش را بکنید کاربردی، شیک و خاص است. پذیرایی خانه‌تان را در نظر بگیرید، تغییراتی که رنگ سرخابی می‌تواند ایجاد کند را متصور شوید:

  1. از یک کاناپه به رنگ سرخابی استفاده کنید؛ به شرطی که بقیه وسایلتان را به رنگ‌های خنثی انتخاب کرده باشید؛ رنگ‌هایی مثل سرمه‌ای، طوسی، آبی روشن. سعی کنید این رنگ‌های خنثی طرح‌های شلوغ و رنگارنگی نداشته باشند. پذیرایی اولین اتاقی است که بعد از یک روز طولانی کاری در آن استراحت می‌کنید. با طرح‌های ساده‌تر این اتاق را آرامش بخش‌تر و دلچسب‌تر می‌کنید.
  2. اگر انتخاب روزنامه دیواری به رنگ سرخابی برایتان قدمی بزرگ و جسورانه‌ای است، کاناپه یا فرش‌هایی به رنگ خنثی انتخاب کنید. در دکور کوسن‌ها یا آباژور از سرخابی کمک بگیرید. از پتوی روی مبلی سرخابی استفاده کنید. این کار به ملایم کردن طیف رنگی اتاقی که دکوراسیون با رنگ سرخابی دارد، کمک می‌کند. علاوه بر آن تعادل بسیار چشم‌نوازی به همراه دارد.
  3. روزنامه دیواری طرح دار با رنگ غالب سرخابی یا تماماً سرخابی هم انتخاب مبتکرانهای است. می‌توانید یک دیوار خیلی بزرگ یا بخش ورودی پذیرایی یا دیوار پشت تلویزیون را با این رنگ نقاشی کنید. این رنگ حس بی‌روحی و کسلی را از چشمان شما دور می‌کند.

رنگ‌های مکمل رنگ سرخابی

رنگ سرخابی در واقع ترکیبی از رنگ‌های بنفش و قرمز است. این رنگ تا حدودی شامل طیف رنگی قرمز و آبی می‌شود. در دکوراسیون با رنگ سرخابی بسته به میران رنگ قرمزی که با آن ترکیب شده است، دکور شما به‌صورتی نزدیکتر است. این کار نه تنها هارمونی رنگی اتاق شما را به هم می‌زند، بلکه چشم‌‌ها را پس از مدتی کوتاه خسته‌ می‌کند. چند تکنیک ساده برای همراه‌کردن رنگ سرخابی در اتاق استفاده از قالیچه سرخابی است. وسائل دکوری مثل مجسمه، تابلوهای نقاشی یا روبالشتی های سرخابی انتخابی دقیق به حساب می‌آیند.

 

دکوراسیون با رنگ سرخابی؛ مواردی که نباید فراموش کنید

رنگ‌های طیف طوسی، سرمه‌ای، آبی روشن و صورتی از مکمل‌های رنگ سرخابی هستند. طیف رنگی طوسی و سرمه‌ای، سبکی خنثی و مینیمالیستی دارند. استفاده از رنگ سرخابی در کنار این رنگ‌ها به هرچه بیشتر مدرن کردن خانه‌تان کمک می‌کند.

رنگ‌های متضاد این رنگ مثل سفید یا طلایی و نقره‌ای هم مکمل‌های جذابی هستند.

روشهایی برای بهتر شدن دکوراسیون با رنگ سرخابی ترفندهای خانه شیک؛ دکوراسیون با رنگ سرخابی
روشهایی برای بهتر شدن دکوراسیون با رنگ سرخابی

استفاده از آیتم هایی به رنگ سرخابی در دکوراسیون

اضافه کردن رنگ سرخابی به اتاق خواب

شاید عاشق رنگ سرخابی شده باشید، اما دقت کنید! از این رنگ بیش از اندازه در اتاق خواب استفاده نکنید. تعادل را حفظ کنید و زیاده‌روی نکنید. بیش از اندازه از رنگ سرخابی در دکوراسیون منزل استفاده نکنید! این کار نه تنها هارمونی رنگی اتاق شما را به هم می‌زند، بلکه چشم‌ها را پس از مدتی کوتاه خسته می‌کند.

مثلاً اگر دیواری کوچک در اتاق خواب را به این رنگ کردید، از سرخابی کردن پرده‌ها و روتختی اجتناب کنید. سعی کنید اگر بخش بزرگی از اتاق خوابتان را به رنگ سرخابی درآورده‌اید، بخش‌های دیگر را با رنگ‌های خنثی دکور کنید. این نکته مهم ترین مسئله هنگام انجام دکوراسیون با رنگ سرخابی است، این مورد را حتما در ذهن داشته باشید.

 

یک تکنیک ساده برای همراه کردن رنگ سرخابی در اتاق استفاده از قالیچه سرخابی است. وسائل دکوری مثل مجسمه، تابلوهای نقاشی یا روبالشتی های سرخابی انتخابی هنرمندانه است.

سرخابی جلب توجه زیادی می‌کند. فرض کنید وارد اتاقی شده‌اید که در آن تمام وسایل در طیف سرمه‌ای یا طوسی باشد؛ در یک گوشه از اتاق یک کوزه به رنگ سرخابی یا گل‌هایی با این رنگ قرار داشته‌باشد. قطعاً توجه شما را جلب خواهد‌کرد.

دکوراسیون با رنگ سرخابی خانهتان را بزرگ‌تر نشان میدهد

انتخاب جسورانه رنگ سرخابی به شما کمک زیادی می‌کند؛ از این جهت که فضای اتاق شما را بزرگ‌تر نشان‌می‌دهد. این رنگ به‌خصوص در آپارتمان‌های شهری کوچک، متراژ خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین برای خانه‌های نسبتاً کوچک با خانواده‌های پرجمعیت انتخابی هوشمندانه است؛ به این شکل که همراه کردن اتاق با رنک سرخابی اتاق خواب‌های کوچک را جادار‌تر نشان می‌دهد.

آیا دکوراسیون با رنگ سرخابی مناسب سرویس بهداشتی است؟

رنگ سرخابی در سرویس بهداشتی حس‌‌و‌حال لوکس و شاهانه‌ای را منتقل می‌کند. می‌توانید از کاشی‌هایی با طرح‌های رنگی یا ترکیبات رنگی سرخابی استفاده کنید. دیوار پشت روشویی یا دیوار پشت حوله خشک‌کن را به رنگ سرخابی ساده تغییر دهید. اگر تنوع را دوست دارید و رنگ کردن دیوارها یا انتخاب کاشی به رنگ سرخابی برایتان ریسک است، از حوله، جای صابون، لیوان مسواک‌ها یا مایع شوینده با عطر میوه‌ها یا گل‌های سرخابی صورتی استفاده کنید.

 رنگ سرخابی؛ شخصیتی شاداب به آشپزخانه شما می‌دهد

اگر زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می‌کنید، استفاده از این رنگ در افزایش روحیه و ارتقا آن کمک شایانی به شما خواهد کرد. به تأثیر هر مکمل رنگ سرخابی در دکوراسیون نگاهی بیندازید:

  • طوسی: جلوه‌ای کلاسیک و ترکیبی بی‌نقص با سرخابی
  • رنگ سفید: روشنایی هر چه بیشتر آشپزخانه شما و سبکی مدرن
  • رنگ چوب: ایجاد فضایی آرامش بخش در آشپزخانه
  • رنگ‌های سبز و آبی: انتخابی برای خاص پسندها
  • رنگ‌های تیره: دلگیر شدن و تاریکی آشپزخانه

کلام آخر

در این مطلب، نگاهی به راهنمای دکوراسیون منزل به رنگ سرخابی داشتیم. راهکارهایی برای استفاده از این رنگ جذاب در قسمت‌های مختلف خانه ارائه دادیم؛ به تأثیر سرخابی در بزرگ‌تر نشان داد فضا پرداختیم. با قوانین ترکیب این رنگ با رنگ‌های دیگر در دکوراسیون خانه سرخابی آشنا شدیم. اکنون حدس می‌زنید این رنگ انتخابی مناسبی برایتان باشد؟

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *