بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان

زاویه‌دار کردن وسیله در جهت شیب پله راه‌کاری مناسب برای حمل مبلمان

آشنایی با بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان

هنگامی كه قرار است اثاث‌كشی كنید، پس از بسته‌بندی وسایل، حمل آن‌ها مخصوصاً وسائل پر حجم و سنگین مانند مبلمان می‌توانند فرآیند اثاث‌كشی را به چالشی بزرگ تبدیل كنند؛ زیرا برخی آپارتمان‌ها و خانه‌ها دارای راهروها و پاگردهای كوچك هستند، برخی ورودی ها اجازه عبور اجسام بزرگ و حجیم را نمی‌دهند، برخی آپارتمان‌ها دارای پله‌های زیادی هستند و یا برخی وسایل نقطه اتكا و جای دست ندارند. به هرحال استفاده از بهترین روش‌های حمل‌ و‌ نقل مبلمان می‌تواند به شما كمك كند كه مبلمان سنگین را به شكل سالم، بی‌دردسر و با تحمل فشار كمتر جابجا كنید.

این كار نیاز به اطلاع از برخی ریزه‌كاری‌ها و خلاقیت‌ها دارد كه در این مقاله قصد داریم آن‌ها را معرفی كنیم؛ زیرا انجام كارهای بزرگ و جابجایی لوازم سنگین، همیشه نیاز به قدرت بدنی زیاد یا صرف انرژی بالا ندارد، بلكه فکر کردن و پیداكردن راه‌كارهای خلاقانه می‌تواند مسأله را به راحت‌ترین شكل حل كند. بنابراین اگر شما جزء افرادی هستید كه زیاد به جابجایی منزل می‌پردازید یا در شركت‌های حمل‌ و نقل اثاث منزل مشغول به فعالیت هستید، مطالعه مقاله حاضر و آگاهی از روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان می‌تواند برایتان مفید باشد. از اینرو تا پایان این متن با ما همراه باشید!

استفاده از دو نیروی انسانی برای حمل مبل به منظور سهولت جابجایی مبلمان 1024x683 بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
استفاده از دو نیروی انسانی برای حمل مبل به منظور سهولت جابجایی مبلمان

توصیه‌هایی برای روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان

خروج قسمت انتهایی مبل، راه‌كاری برای سهولت خارج‌كردن مبل از ورودی

برای این‌كه بتوانید وسایل سنگین و مبلمان را بدون ایجاد خرابی، خط‌ و خش و یا فشار بیش از حد واردكردن به بدن خود جابجا كرده و به جای دیگری انتقال دهید، استفاده از روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان به شما توصیه می‌شود. این روش‌ها به شرح زیرند:

 

 

 

 

تهیه پلان چیدمان مبلمان در منزل جدید

تهیه پلان برای مشخص نمودن جای وسایل درمنزل جدید بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
تهیه پلان برای مشخص نمودن جای وسایل درمنزل جدید

    برای این‌كه وقت و انرژی زیادی از حمل‌كنندگان وسایل و مبلمان گرفته نشود و هر مبل پس از انتقال سرجای خود قرار گیرد تا كار حمل‌ و نقل با سهولت و سرعت بیشتری انجام شود، یكی از بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان این است كه ابتدا پلان چیدمان مبلمان را در منزل جدید تهیه كنید و از حمل‌كنندگان درخواست كنید كه هر مبل را در جای خود قرار دهند تا مجبور نباشید بعداً به تنهایی مبلمان سنگین را داخل خانه جابجا كنید.

 

 

 

استفاده از تسمه‌های حمل اثاث

   یکی از ایده‌های خلاقانه جهت جابجایی مبلمان و وسایل سنگین و حجیم مانند یخچال، لباسشویی و نظایر آن، استفاده از تسمه‌های حمل اثاث است که باعث می‌شود دست نقطه اتصال بهتری با وسیله مورد نظر داشته‌باشد و وزن وسیله بین دو نفر تقسیم شود و جابجایی با سهولت بهتری صورت گیرد.

 

استفاده از چرخ‌های مخصوص باربری

یکی دیگر از روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان، استفاده از چرخ‌های مخصوص باربری است. چنانچه وسایل را خوب بسته‌بندی کرده‌باشید، برای حمل مبلمان به طبقات بالا، این ابزار روشی کارآمد محسوب می‌شود. برای این کار لازم است با طناب محکم وسیله را بسته و با تسمه به چرخ محکم کرده‌باشید. اگر امکان استفاده از آسانسور حمل اثاث نداشته‌باشید و راهروهای منزل شما باریک باشند، استفاده از یک سطح شیب‌دار می‌تواند جایگزین مناسبی برای چرخ باربری باشد.

 

استفاده از تسمه، روشی مناسب برای حمل وسایل سنگین و مبلمان 1 بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
استفاده از تسمه، روشی مناسب برای حمل وسایل سنگین و مبلمان

بسته‌بندی وسایل و مبلمان به روش درست

مبلمان‌های استیل و نیمه‌استیل که دارای حکاکی و تزئینات هستند، به هنگام جابجایی بسیار آسیب‌پذیرند. بنابراین بسته‌بندی درست و اصولی آن‌ها با پتو یا ملحفه‌های مناسب و بزرگ می‌تواند مانع از ایجاد خط‌وخش و تخریب در آن‌ها شود و به حمل‌کنندگان امکان دهد به تنهایی یا دو نفری به شیوه راحت‌تری آن‌ها را حمل کرده و در ماشین باربری قراردهند. اگر خودتان به این کار مهارت ندارید، آن را به کارکنان شرکت باربری بسپارید؛ چرا که برای این کار آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

بسته‌بندی وسایل و مبلمان بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
بسته‌بندی وسایل و مبلمان

 

جداسازی قطعات

یکی از راه‌کارهای مؤثر برای سبک‌کردن وسایل و کم‌کردن حجم آن‌ها، جداسازی قطعاتی است که قابلیت جداشدن دارند. بعضی از مبل‌ها نیز این قابلیت را دارند که از قسمت پایه‌ها، دستگیره‌ها، بالشتک‌ها یا پشتی جدا شوند. و پس از پایان جابجایی دوباره مونتاژ شوند. هر آنچه که سنگین یا دست‌ و پاگیر است جدا کنید. تا حمل و جابجایی مبلمان به صورت راحت‌تری انجام شود. یادتان باشد که پارچه‌ های مبل را با پتو و ملحفه حتماً بپوشانید تا پارچه آن‌ها در هنگام اثاث‌کشی کثیف یا دچار پارگی نشود.

 

حمل اثاث بلند و سنگین از بالا به پایین

یکی از بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان و وسایل بلند و سنگین این است. که به هنگام جابجایی در راه‌پله، از بالا به پایین حمل شود. بدین منظور، وسیله مورد نظر را با زاویه به عقب ببرید. و یک نفر از بالا و یک نفر از پایین، آن را حمل کند. زاویه قرارگیری وسیله، باید به اندازه زاویه شیب راه‌پله باشد تا وزن به صورت متعادل بین دو نفر تقسیم شود.

جداكردن قطعاتی كه قابلیت جداسازی دارند، یكی از روش‌های حمل مبلمان است بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
جداكردن قطعاتی كه قابلیت جداسازی دارند، یكی از روش‌های حمل مبلمان است

خروج قسمت انتهایی مبلمان

اگر ورودی كوچك و مبلمان حجیم است، بهتر است كه ابتدا مبل را به حالت عمودی درآورید. سپس قسمت انتهایی مبلمان را از درب خارج كنید. در این حالت حركت شما برای خروج از درب حالت ال به خود می‌گیرد. چرخش‌های بجا و مناسب با توجه به ابعاد راه‌پله و پاگرد، به شما امکان می‌دهد. حتی بزرگ‌ترین وسایل و مبلمان را حرکت داده و به طبقات بالا یا پایین حمل کنید.

لغزاندن وسایل با استفاده از پتو و صفحات پلاستیکی بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
لغزاندن وسایل با استفاده از پتو و صفحات پلاستیکی

درآوردن چارچوب درب

اگر مشاهده کردید که خارج‌کردن مبلمان از درب‌ها با دشواری انجام می‌شود و به اندازه 5 الی 10 سانتی‌متر فضای بیشتر، به سهولت جابجایی مبلمان شما کمک می‌کند، سعی کنید چارچوب درب‌ ها را خارج کنید و پس از اتمام جابجایی اثاث، دوباره آن‌ها را سر جای خود قرار دهید.

استفاده از راه‌کارهای خلاقانه راهی برای سهولت اثاث‌کشی به جای تحمل وزن اثاث بهترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان
استفاده از راه‌کارهای خلاقانه راهی برای سهولت اثاث‌کشی به جای تحمل وزن اثاث

لغزاندن وسایل با استفاده از پتو یا اسلایدهای پلاستیکی

یکی از مطلوب‌ترین روش‌های حمل‌ و نقل مبلمان یا وسایل سنگین در اثاث‌کشی، جابجایی آن‌ها به روش لغزاندن است. شرکت‌های باربری معمولاً پتوها و صفحات پلاستیکی برای چنین مواردی در اختیار دارند. از اسلایدهای پلاستیکی برای جابجایی راحت‌تر وسایل بر روی موکت و از پتو برای جابجایی وسایل بر روی سرامیک و پارکت استفاده کنید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *