انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

قیمت و خرید درب های کلاسیک و مدرن

درب چوبی کلاسیک

دنیای کلاسیک و مدرن با هم فرق دارد و این موضوع در طراحی انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن کاملاً احساس می شود! شما چه دوست دارید؟ درب های کلاسیک با رنگ های گرم، ساده و آرامبخش یا درب های مدرن با ساختاری لوکس و هارمونی به روز و پر منبت؟

درب های کلاسیک و مدرن 7 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز
درب های کلاسیک و مدرن

انواع درب چوبی کلاسیک

دسته بندی های مختلف از انواع درب چوبی کلاسیک وجود دارد:

1- انواع درب چوبی از نظر جنس:

معمولاً از چوب های نرم و سخت برای تولید درب کلاسیک استفاده می شود اما چوب راش و روس و همینطور بلوط گزینه های رایج تری هستند. در سبک های لوکس تر نیز از چوب گردو استفاده می شود. معمولاً جنس به کار رفته برای این درب ها بی نظیر است.

درب های کلاسیک و مدرن 10 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

2- انواع درب چوبی کلاسیک از نظر طراحی:

در مورد طراحی درب های کلاسیک شرایط بسیار متنوعی دیده می شود. نوع درب ها از جنس تمام چوب و یا روکش چوب است بنابراین انتخاب با خودتان است. یکی از ویژگی های بارز در طراحی درب های چوبی کلاسیک برجستگی و قاب های فریم شده است. از سوی دیگر تونیکه های چوبی و لوکس و همینطور منبت کاری نیز برای آن اجرا می شود. دستگیره های رزگلد و برنجی از شاخص های مهم سبک کلاسیک هستند. درب ها از نظر طراحی به سبک های زیر تقسیم شده اند:

  • درب کلاسیک قاب دار: این مدل از درب ها به صورت بک قاب، دو قاب و گاه بیشتر طراحی می شوند.
  • درب کلاسیک با دستگیره کروم: آنچه که سبب مشخص شدن ساختار کلاسیک برای درب ها می شود دستگیره های طلایی و کروم است و قوس و جزییات مخصوصی دارد. این درب ها معمولاً به رنگ های فندقی و عسلی هستند.

درب های کلاسیک و مدرن 9 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

3- انواع درب چوبی کلاسیک با رنگ بندی کامل:

در مورد رنگ بندی این درب ها معمولاً رنگ طبیعی چوب یعنی فدقی، گردویی، ماهاگونی و عسلی دیده می شود. از سوی دیگر تکنیک جناقی در این سبک از درب ها بسیار وجود دارد و حالت لوکسی به کار بخشیده است. رنگ سفید نیز برای سبک های مینیمال اجرا می شود اما بیشتر در لیست انواع درب چوبی مدرن قرار می گیرد.

درب های کلاسیک و مدرن 14 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز
درب های کلاسیک و مدرن
درب های کلاسیک و مدرن 13 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز
درب های کلاسیک و مدرن
درب های کلاسیک و مدرن 11 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز
درب های کلاسیک و مدرن

درب های کلاسیک و مدرن 12 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

راهنمای انتخاب بهترین درب ورودی کلاسیک

اگر قصد دارید از انواع درب چوبی برای ورودی منزل خود استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که از مدل های رومی با نقوش و رگه های چوبی بی نظیر کمک بگیرید. این درب ها در ترکیب رنگ های عسلی و فندقی بی نظیر هستند. و به صورت کاملاً حرفه ای منبت کاری شده اند. چوب بلوط بهترین انتخابی است که با لایه های برجسته خود جلوه بی نظیری به منزل شما می دهد.

درب های کلاسیک و مدرن 8 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

انواع درب مدرن سال 2021

در مورد درب های چوبی مدرن شرایط کمی فرق می کند. معمولاً این درب ها ساختاری دو بخشی دارند و مهمترین موضوع در مورد یک دکوراسیون مدرن، طراحی غیر تکراری است! در صورتی که در مورد درب های کلاسیک سبک های تکراری و یا سنتی نیز اجرا می شد. دقت کنید که بسیاری از درب های مدرن معمولاً از نظر طراحی بیشترین زمان و هزینه را به خود اختصاص می دهند. چون جدیدترین ایده های روز برای اجرای این درب ها اجرا می شود و هرچه این ایده ها قوی تر باشد موقعیت اجرایی درب ها بیشتر و بهتر خواهد بود. دقت کنید که درب های مدرن معمولاً ساختار لوکس و اعیان نشینی را با خود همراه دارند.

مثال:

بگذارید یک مثال ساده بزنیم! در مورد درب های چوبی مدرن، استفاده از آینه و آینه کاری حرفه ای بسیار دیده می شود. یعنی چوب با متریال دیگری ترکیب شده است. این در حالی است که گاه از فلز برای زیباتر شدن کار استفاده می شود. دنیای صنعتی یک رکن مهم اصلی برای طراحی درب های مدرن محسوب می شود. به طوری که جلوه صنعتی به منزل بخشیده شو.

رنگ و سبکی که برای دستگیره این درب ها استفاده می شود. اغلب به صورت سیلور و یا استیل است و این موضوع به شکل کاملاً مشهودی در درب های مدرن چوبی رویت شده است. برخی از سبک ها هستند که در سه موقعیت جدا از هم طراحی می شوند. یعنی قسمت بیرونی درب با بخش داخلی فرق می کند. البته که این درب ها بر اساس مدل بندی خاص خود اجرا شده اند.

درب های مدرن گاه بسیار ساده هستند و گاه از برجستگی های خاصی بهره می برند و این موضوع کاملاً سلیقه ای است. این درب ها بر اساس سبک و مدل بندی که دارند ارزیابی می شوند. البته که درب های مدرن می توانند ساختاری چند بخشی نیز داشته باشند.

درب های کلاسیک و مدرن 4 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

درب های کلاسیک و مدرن 2 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

درب های کلاسیک و مدرن 1 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

درب های کلاسیک و مدرن 3 انواع درب چوبی کلاسیک و مدرن با طرح های شگفت انگیز

هوشمندانه انتخاب کنید!

در صورتی که هنوز نمی دانید سبک مدرن را انتخاب کنید یا کلاسیک، پیشنهاد ما این است که در ابتدا وضعیت دکوراسیون منزل خود را مشخص کنید. اگر از وسایل منزل کلاسیک استفاده می کنید یک درب ورودی چوبی کلاسیک فندقی با دستگیره های کروی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این در حالی است که اگر به دنبال یک شکل مدرن برای منزل خود هستید. می توانید از درب چوبی مدرن به رنگ سفید کمک بگیرید. این درب ها هم ساختار بی نظیری دارند و هم از نظر ارگونومی در وضعیت استانداردی به سر می برند.

دقت کنید که بسیاری از درب های ورودی معمولاً باید بزرگتر از سایر درب ها باشد. بنابراین اجرای طرح های لوکس برای درب ورودی جلوه بیشتری می گذارد.

نکته مهم

یک نکته مهم در خصوص درب چوبی این است که هر یک از سبک های آن به نسبت سبک دیگر متفاوت است. یعنی برخی دارای نقش و نگارهای بیشتر هستند. و برخی بسیار ساده طراحی شده اند در این زمینه بهتر است در نظر داشته باشید که دقیقاً به دنبال چه هستید هر طرحی که فکر می کنید جذاب تر است را انتخاب کنید.

شما می توانید ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید. تا جدیدترین مدل از انواع درب چوبی را با کمک شما طراحی و اجرا نماییم. هر آنچه در ذهن خود دارید به ما بگویید تا خرید برایتان دلچسب تر باشد و رضایت کامل و کافی داشته باشید. درب های چوبی دنیای بی نظیری دارند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *