دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن

دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن و شیک

دکوراسیون آشپزخانه

امروزه بیشتر افراد دکوراسیون آشپزخانه مدرن را برای چیدمان آشپزخانه خود در نظر می گیرند. اولین قدم برای ساخت و طراحی آشپزخانه انتخاب سبک و چیدمان است. مدرن، کلاسیک، سنتی و … سبک هایی هستند که می توان برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. هر سبک علاقه مندان خاص خود را دارد.

تناژ های رنگی خنثی

اگر دکوراسیون آشپزخانه مدرن دوست دارید باید رنگ مورد علاقه را برای چیدمان انتخاب کنید. تناژ های رنگی خنثی برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن مناسب هستند. رنگ ‌هایی مانند خاکستری تیره و روشن، مشکی، سفید، سرمه ای و … جلوه ای بی نظیر را در آشپزخانه خلق می کنند.

می توانید از یک رنگ برای چیدمان آشپزخانه استفاده کنید. همچنین می توانید دو رنگ مورد علاقه تان (غالب و مغلوب) را به صورت ترکیبی برای دکوراسیون در نظر بگیرید.

در سبک مدرن کابینت ها ساده انتخاب می شوند. برای کف آشپزخانه سرامیک ساده یا طرح پارکت (چوب) گزینه های مناسبی هستند. 

دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
دکوراسیون-آشپزخانه-جدید-به-سبک-مدرن
انواع سرامیک های طرح دار در دکوراسیون آشپزخانه مدرن تضاد بصری ناخوشایندی را ایجاد می کند.

اصلی ترین مولفه در انتخاب رنگ در نظر گرفتن متراژ است. بنابراین توصیه می کنیم رنگ دکوراسیون را با توجه به متراژ محیط انتخاب کنید. اگر متراژ محدود است از رنگ های خنثی با تناژ روشن و اگر متراژ زیاد باشد از رنگ تیره تر نیز می توانید استفاده کنید.

انتخاب میز و صندلی برای متراژ محدود عاقلانه نیست. پس بهتر است از صندلی اُپن استفاده کنید. پیشنهاد می شود برای متراژ بزرگ تر میز‌ و صندلی با طرح ساده انتخاب کنید.

در دکوراسیون آشپزخانه مدرن سقف را به هیچ عنوان دیزاین نکنید. در دکوراسیون مدرن سقف یکدست است و با لامپ های کوچک نورپردازی می شود. می توانید لوستر ساده ای را بالای میز نصب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه جدید دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
دکوراسیون آشپزخانه جدید
 دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید به چند نکته توجه کنید.

از تمام فضا برای جا دادن لوازم آشپزخانه استفاده کنید. کابینت ‌ها را به گونه ای طراحی کنید که مکانی خالی نباشد.

برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن در ابعاد کوچک از تناژ های روشن استفاده کنید. رنگ روشن فضا را بزرگتر نشان می دهد. رنگ سفید (انعکاس نور در فضا) را در دکوراسیون به عنوان رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک روز دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک روز

نکته

بعد استفاده از نورپردازی در آشپزخانه کوچک است. می توانید لامپ های ریسه ای را بالای کابینت ها نصب کنید. استفاده از لامپ های Led برای نورپردازی در سقف مناسب هستند.

کفپوش هایی با تناژ رنگی روشن یا سنگ مرمر ساده بهترین گزینه هستند.

استفاد از آینه و شیشه (مقاوم و نسوز) در دکوراسیون فضا را زیباتر می کند. می توانید دیوارپوش آینه ای را برای فضای بین کابینت و پشت اجاق گاز در نظر بگیرید. انعکاس نور در این فضا جلوه ای چشم نواز ایجاد می کند.

در دکوراسیون آشپزخانه مدرن و کوچک بهتر است اُپن حذف شود تا فضا بزرگ تر شود. میز و صندلی را حذف کرده و به جای آن صندلی های پایه دار (اُپن) انتخاب کنید.

هیچ گونه لوازم اضافی را روی سطح کابینت قرار ندهید.

با رعایت این نکات می توانید آشپزخانه ای کوچک، مدرن و منحصر به فرد را خلق کنید.

چیدمان آشپزخانه به سبک مدرن دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
چیدمان آشپزخانه به سبک مدرن

چیدمان آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن در متراژ بزرگ و کوچک باید چند نکته مهم را رعایت کنید، از جمله:

نصب هود به تهویه مناسب آشپزخانه کمک می‌کند.

لوازم برقی، ادویه جات و … را روی کابینت ها قرار ندهید. فضای بصری را شلوغ می کند.

بدترین گزینه برای آشپزخانه پرده پارچه ای است. نیم پرده یا پرده کرکره ای به رنگ روشن گزینه های مناسبی هستند.

هیچ گاه اجاق گاز، یخچال و سینک را کنار هم در یک ردیف قرار ندهید. بهتر است هر کدام در یک ضلع از آشپزخانه قرار بگیرند. به طور مثال بهتر است سینک در ضلعی که پنجره دارد قرار گیرد.

دکوری ها و لوازم تزئینی اضافی را وارد دکوراسیون آشپزخانه مدرن نکنید.

می توانید از چند ظرف کوچک دکوری برای تزیین استفاده کنید. استفاده از گلدان طبیعی گزینه مناسبی است.

سعی کنید تمام لوازم را درون کابینت ها جا دهید.

ارتفاع کابینت ها در ردیف بالا و پایین باید استاندارد باشند (حدود ۸۰ سانتیمتر).

از متریال های بادوام را برای ساخت کابینت، سرامیک و … استفاده کنید. زیرا مقدار چربی در آشپزخانه زیاد است و باید به طور مدام آن ها را تمیز کنید.

از لوستر کوچک و در عین حال ساده برای روشنایی استفاده کنید. هارمونی ویژه ای با دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایجاد می کند.

 دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
سبک جدید با دکوراسیون جدید دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
سبک جدید با دکوراسیون جدید

انواع سبک برای چیدمان آشپزخانه

انواع سبک برای چیدمان آشپزخانه وجود دارد. هر فرد با توجه به سلیقه خود می تواند یک سبک خاص را برای آشپزخانه خود انتخاب کند.

1- آشپزخانه به سبک روستیک:

رقیب سبک کلاسیک شناخته می شود. از اِلمان های پر رنگ در این سبک استفاده می ‌شود. به طور مثال از متریال هایی مانند آجر، سنگ و .. در ساخت آشپزخانه استفاده می کنند.

 2- سبک مینیمال:

فضای آشپزخانه بسیار خلوت است. از عناصر تزئینی و دکوری خبری نیست. تمام اجزا به ساده ترین شکل ممکن در کنار هم قرار می گیرند. از یک رنگ (اغلب رنگ ‌های روشن) برای دکوراسیون و اجزا استفاده می شود.

 2- سبک کلاسیک:

برعکس سبک مدرن است. در آن از دکوری های خاص برای زیباتر کردن فضا استفاده می شود. کابینت ها، سرامیک کف و … با طرح و نقوش سنتی مزین شده اند.

3-سبک مدرن:

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بسیار پرطرفدار است. در این سبک از شلوغی در چیدمان اجتناب می شود. کابینت ها بسیار ساده انتخاب می شوند. در دکوراسیون آشپزخانه مدرن از رنگ‌ های خنثی مانند طوسی، خاکستری، سرمه‌ای، سفید و … استفاده می شود. از تزیینات ساده مانند گلدان طبیعی یا دکوری های ساده می توان استفاده کرد.

4- سبک تلفیقی:

در این سبک دکوراسیون، عناصر و جزئیات به صورت تصادفی انتخاب می شوند. هیچگونه محدودیتی در انتخاب رنگ، ‌طرح و لوازم وجود ندارد. از عناصر و سبک های مختلف در چیدمان استفاده می شود. هر شخص بنا به سلیقه و انتخاب خود می تواند جزئیات یا لوازم مختلف را به دکوراسیون اضافه کند. در کل  چیدمان این سبک حس خوشایندی را ایجاد می کند.

دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن 2 دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن
دکوراسیون آشپزخانه جدید به سبک مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن و جدید

هنگامی که در مورد دکوراسیون آشپزخانه مدرن صحبت می‌کنید عوامل مختلفی باعث می شود یک دکوراسیون مدرن و جذاب خلق شود. مدیریت فضا، طراحی‌کابینت، رفت و آمد آشپزخانه، رنگ و سبک در دکوراسیون آشپزخانه مدرن مهم هستند.

با رعایت بعضی نکات می توان چیدمان را جذاب تر نشان داد. به طور مثال:

اگر فضای شما بزرگ است می‌توانید از سینک دو کاسه استفاده کنید.

می توانید از فضای بین پیشخوان آشپزخانه و یخچال برای ساخت کمد یا انبار کشویی استفاده کنید. انتخاب کشو برای زیر کابینت ها نظم خاصی را در آشپزخانه به وجود می آورد.

به طور مثال وقتی به دنبال یک شیء کوچک در آشپزخانه هستید نیازی نیست تمام کابینت ها را جستجو کنید.

نورپردازی در بالای و پایین کابینت ها آشپزخانه را روشن تر می کند. به عبارتی نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن یک ضرورت است. علاوه بر روشنایی زیبایی را نیز به آشپزخانه هدیه می دهد.

با توجه به متراژ و ارتفاع آشپزخانه می توانید نورپردازی مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال چراغ های فرورفته سقفی برای سقف کوتاه و لوستر های ساده و جذاب برای سقف های بلند مناسب هستند. نورپردازی جذاب زبان گویای یک سبک مدرن است.

برای روح بخشیدن به آشپزخانه می توانید از دو یا سه گلدان طبیعی استفاده کنید.

امیدواریم که مطالب مبل ویستا برای شما مفید باشد. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید (اینستاگرام، تلگرام، آپارات، فیسبوک، یوتیوب، پینترست )

مطالب بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *