تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی

قیمت و خرید، تازیخچه صنعت مبلمان کلاسیک ایتالیا

آیا تاریخچه مبلمان ایتالیایی و سبک ایتالیایی را می شناسید؟

تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا

در قرن 15 میلادی که دوره تولد هنر های روم نیز نامیده می‌شود دچار تحول شد. علاقه به سبک کلاسیک موجب شد صنعت مبلمان ایتالیا تحت تاثیر هنر یونان و روم باستان قرار گیرد. صنعت مبلمان ایتالیایی در این قرن از امپراتوری روم الهام می گرفتند. قطعات بزرگتر و در عین حال باشکوه تر طراحی می شدند.

در صنعت مبلمان ایتالیا در قرن 15 از نقوش مختلفی مانند گلدان، صدف، حیوانات و … استفاده می کردند.

در قرن 16 میلادی تغییرات چشمگیری در صنعت مبلمان ایتالیا ایجاد شد. قطعات ساخته شده برای مبلمان ظریف تر بودند. از طرح های عربی دکوتیک برای ساخت الهام می گرفتند.

سبک های باروک و روکوکو

در صنعت مبلمان ایتالیایی در قرن 17 سبک های باروک و روکوکو پدید آمدند. سبک و طرح در این قرن از اروپای غربی الهام گرفته شد. سرویس مبلمان در اندازه های بزرگ ساخته می شد. از نقوشی مانند اشکال نامنظم، تزئینی، حیوانات، صدف، گل و … برای تزیین استفاده می کردند.

مبلمان هامین مبل ویستا به سبک ایتالیایی تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی
مبلمان هامین به سبک ایتالیایی

در قرن 18 میلادی در صنعت مبلمان ایتالیا از سبک ‌های امپراتوری و نئو کلاسیسم بیشتر استفاده شد. طرح ها و اشکال هندسی جایگزین اشکال پیچیده و منحنی شدند. نقوش امپراتوری ساده و بیشتر به شکل هندسی طراحی می شدند. در این قرن سبک ایتالیا، یونان، روم و … با هم ترکیب شدند.

صنعت مبلمان ایتالیا در قرن 19 با استفاده از چند سبک احیا شد. سبک هایی مانند رنسانس، گوتیک و روکوکو را می توان نام برد. مجدداً طراحان از نقش های شرقی و باستانی الهام گرفتند. منبت کاری بر روی آج فیل انجام می شد. آن ها را در ساخت مبل به کار می بردند.

در حال حاضر سبک کلاسیک در صنعت مبلمان ایتالیا به عنوان جدیدترین سبک شناخته می شود. سبک کلاسیک یک سبک بسیار زیبا و ظریف است.

تاریخچه مبلمان کلاسیک ایتالیایی 1024x576 تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی
تاریخچه مبلمان کلاسیک ایتالیایی

 

شرکت برتر مبلمان ایتالیایی

شرکت مدینس گاستون (medeness coston):

در زمینه تولید مبلمان کلاسیک بسیار شناخته شده است. یک شرکت برتر مبلمان ایتالیایی در سطح جهان است. محصولات آن هنر دست است که توسط منبت کاران بر روی چوب نقش زده می شوند.

شرکت ورساچه (Versace):

یک برند معتبر در زمینه مد و فشن است. در حوزه تولید مبلمان نیز فعالیت دارند.

شرکت مینوتی (Minotti):

یک شرکت برتر مبلمان ایتالیایی است که بروزترین مبلمان را به سبک مدرن تولید می کنند.

شرکت ‌فندی کاسا (fendi casa):

در زمینه مبلمان محیطی برای فضای باز به سبک مدرن فعالیت می کنند. طرح های منحصر به فرد و بی نظیری را تولید می‌کنند.

شرکت مبلمان تروساردی (Trussardi):

در زمینه تولید مبلمان با متریال چرم فعالیت دارند. از متریال های گران قیمت استفاده می کنند. ظرافت سبک کلاسیک را در تولیدات خود حفظ کرده اند.

شرکت پلیفرم (Poliform):

محصولات خود را بر اساس سبک مدرن و معاصر طراحی و تولید می کنند.

شرکت اِدرا (Edra):

در توسکانی ایتالیا افتتاح شد. این برند در زمینه تولید مبلمان مدرن فعالیت دارد.

برند ناتوزی (Natuzzi):

در زمینه تولید مبلمان مدرن با متریال چرم جزو پیشتازان در صنعت مبلمان ایتالیا محسوب می شود. شعبه های متعددی در کشور های مختلف مانند امارات متحده عربی، آمریکا، هند و … افتتاح کرده است.

شرکت سمانیا (Semania):

در زمینه تولید مبلمان به سبک مدرن جزو سرآمدان در صنعت مبلمان ایتالیا به شمار می آیند. ظرافت، زیبایی و در عین حال سادگی را برای تولیدات خود در نظر می گیرند.

غذاخوری به سبک ایتالیایی تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی
غذاخوری به سبک ایتالیایی

مبلمان ایتالیایی کلاسیک در صنعت مبلمان ایتالیا

سبک کلاسیک به آن سبک عتیقه نیز گفته می شود. به عنوان جدیدترین سبک مبلمان در ایتالیا شناخته می شود. مبلمان ایتالیایی کلاسیک ترکیب سبک روکوکو و باروک می باشد. تکنیک های رنسانس و قرن هجدهم با ترکیب فناوری مدرن در این سبک استفاده می شود.

منبت های مبلمان ایتالیایی

مبلمان ایتالیایی کلاسیک از نقوش مجلل و منبت کاری شده با چوب هایی به رنگ روشن ساخته می شوند. حاشیه آن با نقش های بسیار پیچیده طراحی شده اند.

در ساخت مبلمان ایتالیایی کلاسیک از نقش و طرح های بسیار ظریف و زیبا استفاده می شود. نقش ها با دقت فراوان کنده کاری می شوند. به دلیل استفاده از نقوش ظریف، مبل ایتالیایی با این ویژگی شهرت خود را جهانی کرده است. نقوش منبت کاری شده در کنار پیچیدگی دارای جزئیات بسیار ظریف هستند. از متریال های بادوام (ویژگی این سبک) مانند چوب ماهون، راش، گردو استفاده می شود.

در صنعت مبلمان ایتالیا به سبک کلاسیک از هنر دست نجاران و منبت کاران استفاده می‌ شود. به عبارت دیگر نقش های ظریف توسط منبت کار ماهر بر روی چوب کنده کاری می شود. در این سبک از پارچه های گران قیمت مانند ابریشم، مخمل ساده و طرحدار و … استفاده می شود.

مبل لینوس به سبک ایتالیا تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی
مبل لینوس به سبک ایتالیا

مبلمان ایتالیایی در ایران

مبل ایتالیایی در ایران بسیار پرطرفدار است و علاقه مندان خاص خود را دارد. مبلمان ایتالیایی کلاسیک طراحی منحصر به فردی دارند. ظرافت و کیفیت چاشنی کار شده است. در نتیجه نظر علاقه مندان به سبک کلاسیک را به خود جلب می کند.

شرکت های معتبر یا تاجران بزرگ از برند های معتبر نمایندگی فروش مبلمان ایتالیایی در ایران را دریافت می کنند. انواع مبل ایتالیایی اورجینال، باکیفیت، فاخر در انواع سبک ها را به بازار داخل عرضه می کنند. محصولاتی که می تواند نظر هر بیننده ای را در نگاه اول به خود جلب کند. ظرافت و زیبایی در سبک کلاسیک می تواند یک دکوراسیون ناب را خلق نماید.

مشتریان عزیز می توانند به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند و زیباترین ها را انتخاب نمایند. این نمایندگی ها دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

افرادی هستند که در زمینه قاچاق مبلمان فعالیت دارند. محصولات بی‌کیفیت سایر کشور ها را با نام برند های ایتالیایی به فروش می رسانند. بنابراین سعی کنید از نمایندگی های مجاز و معتبر خرید نمایید.

مبلمان ایتالیایی در ایران تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی

قیمت مبل ایتالیایی

قیمتهای مبل ایتالیایی در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت مبل ایتالیایی به نوع متریال به کار رفته در ساخت مبلمان وابسته است. هر چقدر چوب استفاده شده مرغوب تر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت.

استفاده از پارچه های لاکچری و گران بر قیمت محصول نهایی تاثیر می گذارد. پارچه هایی مانند ابریشم، مخمل ساده یا طرح دار، چرم مصنوعی یا طبیعی را می توان نام برد.

قیمت مبلمان با توجه به نوع کنده‌ کاری هایی که بر روی متریال انجام می شود متفاوت است. ممکن است هنر دست منبت کاران باشد یا توسط دستگاه حکاکی شده باشند. محصولاتی که با هنر دست ساخته شده باشند گران تر هستند. هنر دست مزیتی است که آن را به یک کالای لاکچری تبدیل کرده است.

حمل و نقل ، قیمت ارز و … نیز بر قیمت مبلمان ایتالیایی در ایران تاثیر می گذارند.

نهار خوری بیواند به سبک ایتالیایی تاریخچه صنعت مبلمان ایتالیا و بهترین سبک ایتالیایی
نهار خوری بیواند به سبک ایتالیایی

صنعت مبلمان ایتالیا بهترین مبلمان را در سطح دنیا تولید می کنند. صنعت مبلمان ایتالیا در تمامی سبک ها (مدرن، کلاسیک و …) حرف اول را در تولید می زند.

درباره مبل ویستا

شرکت مبل ویستا تولید کننده انواع مبلمان کلاسیک ،مبلمان آوانگارد، مبلمان راحتی،مبل استیل، مبل سلطنتی، سرویس خواب و … می باشد. باکیفیت ترین و بهترین ها را در زمینه مبلمان منزل برای سلیقه های مختلف تولید می کند.

بنابراین برای تمام سلیقه ها دنیایی از طرح و رنگ را تولید کرده است. با انتخاب مبل ویستا برای طولانی مدت از انتخاب و دکوراسیون خود راضی خواهید بود. بهترین ها لایق شما مشتریان گرامی است.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *