چند ویژگی مهم چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک

انتخاب مبل برای چیدمان مبلمان مدرن

اگر برای چیدمان آپارتمان مدرن دچار تردید هستید و فکر می کنید ایده های شما برای چیدمان کم است ما ترکیب جالبی از ایده های مدرن و کلاسیک را با شما در میان می گذاریم!

 

چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک

هیچ اشکالی ندارد که آپارتمان شما مدرن است! شما می توانید ایده های کلاسیک را اجرا کنید تا هماهنگی لازم ایجاد شود. سبک دکوراسیون کلاسیک در منزل بی نظیر است. در این سبک، جنس چوب مهمترین رکن است پس همین حالا به دنبال یک کتابخانه چوبی به رنگ فندقی باشید و یک کنج خوب در پذیرایی برای آن پیدا کنید.

چیدمان مبلمان مدرن 1024x683 چند ویژگی مهم چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک
چیدمان مبلمان مدرن

پیشنهاد ما این است که برای چیدمان آپارتمان مدرن از مبلمان چوبی استفاده کنید. مبلمان قلب منزل محسوب می شود به طوری که باید بیشترین دقت در انتخاب آن صورت بگیرد. می توانید از مبلمان پارچه ای مخمل با پایه های چوبی تیره و روشن استفاده کنید تا فضای صمیمی و گرمی در منزل شما ایجاد شود.

اگر به دنبال ایده های کلاسیک برای چیدمان آپارتمان مدرن هستید، به نورپردازی اهمیت دهید! معمولاً نوع نورپردازی برای دکوراسیون کلاسیک نباید چندان غمناک به نظر برسد پس از رنگ های تیره استفاده نکنید و سعی کنید بیش از دو رنگ نور برای فضای داخل منزل استفاده نکنید.

در سبک کلاسیک مقداری شلوغی طبیعی به نظر می رسد اما اگر فکر می کنید منزل شما کوچک است سعی کنید از تجمل گرایی دوری کنید و رنگ و بافت و طرح وسایل را مدنظر قرار دهید. چیدمان مدرن و ایده آل برای منازل کوچک استفاده از مبلمان و میز ناهارخوری ست است تا محیط داخلی را منظم تر نشان دهد.

 

ایده های کلاسیک برای چیدمان آپارتمان مدرن 1024x587 چند ویژگی مهم چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک
ایده های کلاسیک برای چیدمان آپارتمان مدرن

چیدمان آپارتمان مدرن با اشکال انتزاعی

اشکال انتزاعی برای چیدمان آپارتمان مدرن بی نظیر است و به نوعی فصل مشترک سبک مدرن و کلاسیک است. مثلاً از تزیینات اضافی دوری کنید و رنگ های غلیظ را وارد میدان نکنید. می توانید از مبلمان و پرده پارچه ای استفاده کنید که بدون نقش و جزییات هستند به این ترتیب آرامش خاصی در منزل شما احساس می شود.

سادگی باید در تمام عناصر خانه شما دیده شود، چه خوب است برای کاغذ دیواری از سبک های خلوت اما برجسته استفاده کنید.

می دانیم که در سبک کلاسیک، تجمل اهمیت زیادی دارد اما این روزها سبک مدرن نیز به سمت تجمل رفته است رنگ های طلایی و نقره ای در هر دو سبک دیده می شود.

می توانید بوفه کوچکی در منزل خود استفاده کنید و وسایل لوکسی در آن بچینید اما مراقب باشید که افراط نداشته باشید باید حد وسط مدرن و کلاسیک را رعایت کنید.

در صورتی که چیدمان آپارتمان مدرن بالای 80 متر مدنظر باشد دست شما در اجرای سبک کلاسیک باز است. می توانید از وسایل بزرگ و پرزرق و برق استفاده کنید. مبلمانی با پارچه های گلدار و شلوغ انتخاب کنید و تابلوهای بزرگ و خاص به دیوار نصب کنید.

ستون ها بخش های مهمی در سبک کلاسیک هستند که با آینه کاری های خاص اجرا می شوند. از ستون ها کمک بگیرید.

در مورد سقف ها می توانید طبق سلیقه خود طراحی خاصی برای آن داشته باشید، نورپردازی های خطی سبک مدرنی هستند اما جلوه بی نظیری به منزل شما می دهد.

اشکال انتزاعی برای چیدمان آپارتمان مدرن چند ویژگی مهم چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک
اشکال انتزاعی برای چیدمان آپارتمان مدرن

اشکال منحنی را جدی بگیرید!

در هر دو سبک مدرن و کلاسیک یک سری فصل مشترک وجود دارد. مثلاً اشکال منحنی مطرح است که کمک می کند حد وسط هر دو سبک رعایت شود. می توانید یک سری دکوری ها با اشکال مکعبی و گوشه دار استفاده کنید. این ایده را برای پرده ها نیز اجرا کنید.

 

ترکیب سبک مدرن و کلاسیک

در چیدمان آپارتمان مدرن هم سبک مدرن قابل قبول است. و هم کلاسیک چون اجرای منزل شما کاملاً به روز است و احتمالاً متراژ بالایی دارد. در این صورت می توانید در برخی بخش های پرده از پارچه های گل دار استفاده کنید. و قسمت دیگر را ساده در نظر بگیرید. می توانید میزهای مربعی مدرن استفاده کنید. و در کنار آن مبل های چوبی کلاسیک در نظر بگیرید تا تعادل بی نظیری برای منزل شما شکل بگیرد.

فرش های ایرانی بهترین انتخاب کلاسیک برای چیدمان آپارتمان مدرن هستند که در کنار دکوری های طلایی جلوه خاصی خواهند داشت.

 

یک بخش غافلگیر کننده در منزل اجرا کنید!

بگذارید ایده جالبی را با شما در میان بگذاریم. برای اینکه بتوانید فضای داخلی منزل را به شکل کاملاً خاص چیدمان کنید یک ضلع دیوار را به شکل خاصی بچینید. مثلاً از بشقاب های قدیمی گل سرخ روی دیوار استفاده کنید. و یا کاغذ دیواری براق با رنگ عجیب انتخاب کنید. مهم نیست که به سایر بخش های منزل سازگار است یا نه مهم این است که اصل غافلگیری در منزل شما اجرا شده است. چنین جریانی کمک می کند تا بتوانید بهترین جلوه را به منزل خود ببخشید.

 

چیدمان آپارتمان با مبلمان منحنی و راحتی چند ویژگی مهم چیدمان آپارتمان مدرن با ایده های کلاسیک
چیدمان آپارتمان با مبلمان منحنی و راحتی

یک موضوع مهم دیگر در خصوص جلوه های خاص در داخل آپارتمان استفاده از لوسترهای مخصوص است. لوسترهایی که به زیبایی منزل شما کمک زیادی میکند سعی کنید در انتخاب لوستر در ابتدا برای نوع مدرن و کلاسیک تعیین و تکلیف کنید. سبکی که به صورت کلاسیک طراحی شده است معمولاً برای خانه های کوچک مناسب نیستند. اما سبک های مدرن برای همه نوع فضا اجرا می شوند و جلوه بی نظیری دارند. منزل خود را با لامپ نور باران نکنید. بهتر است یک سری لامپ های مخصوص در منزل اجرا کنید که ساختار بهتری به منزل شما ببخشد. رنگ های شاد معمولاً دوره ای هستند و لامپ سفید و زرد بهترین انتخاب محسوب می شوند.

کلام آخر

دو نکته مهم در چیدمان آپارتمان مدرن را در نظر بگیرید:

1- از شلوغی زیاد بپرهیزید: اینکه فکر کنید هرچه تعداد تابلوهای روی دیوار بیشتر باشد. یعنی منزل شما جذاب تر است اشتباه کرده اید! بهتر است با خودتان روراست باشید. شلوغی بی از اندازه ذهن را مشغول می کند و مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

2- به رنگ ها اهمیت دهید: در سبک های مدرن، رنگ های حالت نود دارند. و سفید و سیاه رنگ های اصلی در این سبک هستند. در خصوص سبک کلاسیک دست شما در انتخاب رنگ ها بیشتر باز است پس هوشمندانه انتخاب کنید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *