مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

مبلمان استیل واقعا استیل نیست

آیا مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

به اندازه‌ای كه در افراد سراسر دنیا سلیقه متفاوت وجود دارد، مبل‌های مختلفی با اشكال مختلف و كاربری‌های گوناگون نیز تولید شده و می‌شوند. مبل استیل یكی از انواع مبلمان گران‌قیمت است كه بیشتر موردِ انتخابِ افراد باذوق، خوش‌سلیقه و مشكل‌پسند قرار می‌گیرد. ولی سؤال اینجاست كه آیا مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید ویژگی‌های مبلمان استیل را بشناسیم. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی پیرامون مبلمان استیل، دلیل نام‌گذاری، موارد استفاده و كاربری آن و همچنین دلیل گران قیمت‌بودن آن ارائه دهیم. بنابراین اگر شما از آن دسته افراد هستید كه این جزئیات برایتان مهم است یا قصد دارید مبلمان خریداری كنید و می‌خواهید اطلاعاتی در خصوص انواع مبلمان بدست آورید، مطالعه مقاله پیش رو به شما توصیه می‌شود. با ما همراه باشید!

خرید مبلمان استیل 1 مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

وجه تسمیه مبلمان استیل

مبلمان استیل با نام دیگر مبل سلطنتی نیز شناخته می‌شود. ولی چرا این نوع مبلمان را استیل نام‌گذاری كرده‌اند؟ آیا مبلمان استیل واقعاً استیل است؟ پاسخ این است كه مبلمان استیل كه مبل رسمی است، از جنس چوب با كیفیت و پارچه‌های مرغوب است ولی چون در زبان انگلیسی به این نوع مبل كه ظاهری جذاب، شیك و سلطنتی دارد، استایل گفته می‌شود، با تلفظ فارسی به شكل استیل در آمده‌است.

منبت‌كاری‌های ظریف و زیبا روی مبل استیل مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

ویژگی‌های مبلمان استیل چیست؟

 

به طوركلی ویژگی‌های مبلمان استیل به شرح زیر است:

 • استفاده از چوب‌های طبیعی با استحكام و پارچه‌های مرغوب در ساخت آن‌ها
 • دارای ارتفاع زیاد نسبت به سایر مبل‌ها
 • وزن سنگین‌تر نسبت به مبل راحتی
 • ظاهری رسمی و تشریفاتی
 • دارای دوام بیشتر به دلیل داشتن مرغوبیت كلاف و پارچه
 • جلوه بیشتر در اتاق پذیرایی
 • دارای ست 9 نفره كه دو صندلی میزبان دارد
 • ست ناهارخوری
 • گران‌قیمت بودن مبل استیل نسبت به سایر انواع مبل
 • مناسب برای میهمانی های مجلل، رسمی و تشریفاتی
 • نامناسب‌بودن برای استفاده روزمره داخل اتاق نشیمن

مبل استیل واقعا استیل نیست مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

ویژگی‌های مبلمان استیل به لحاظ بدنه و پارچه

دلیل سنگینی وزن مبلمان استیل، به وزن چوب به كاررفته در ساخت مبل استیل مربوط می‌شود. كلاف و بدنه این نوع مبل از چوب طبیعی از جمله چوب گردو، راش، توسكا، ممرز، توت و درختان جنگلی بادوام از این دست می‌باشد. از اینرو علاوه بر استحكام، از عمر بیشتری نیز برخوردار است. یكی دیگر از ویژگی‌های مبلمان استیل، پارچه به كاررفته در ساخت مبل است. پارچه‌ها معمولاً از جنس مخمل، ساتن مرغوب، ابریشم، چرم یا پوست اسبی هستند. پارچه‌های مبل استیل در طرح‌های ساده تا برجسته، كلاسیك تا مدرن ممكن است طراحی شوند. این پارچه‌ها معمولاً از جنس ضدآب، ضد گردوغبار و بادوام هستند كه امروزه این پارچه‌ها را با اسم نانو می‌شناسند.

از دیگر ویژگی‌های مبلمان استیل، منبت‌كاری‌های روی بدنه مبل است. این كار یكی از هنرهای دستی و سنتی ایرانی است. در حقیقت شكوه و زیبایی مبلمان استیل در گرو همین هنر است كه در قسمت دسته، پایه و تاج مبل به چشم می‌خورد.

 

انتخاب رنگ مبلمان استیل

غذاخوری هامین مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

از دیگر ویژگی‌های مبلمان استیل این است كه منبت‌كاری‌های روی بدنه دارای ظرافت است ولی بدنه مبل معمولاً تنوع رنگ چندانی ندارد. در واقع هرچه ظرافت منبت کار ها بیشتر باشد، ارزش مبلمان بیشتر است.  بدنه می‌تواند به رنگ سفید، كرم، بژ، قهوه‌ای، طلایی و رنگ چوب باشد. دو رنگ سفید و طلایی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در بین مشتریان ایرانی مبلمان استیل به حساب می‌آیند.

پارچه مبل نیز باید رنگ زیبا و متناسبی با بدنه داشته‌باشد. رنگ‌های سنگین و خنثی معمولاً بیشتر انتخاب می‌شوند. گرچه چوب های به كاررفته در ساخت مبلمان استیل از نوع مرغوب هستند، اما گاهی پیش می‌آید كه در اثر اصابت اجسام تیز یا سنگین رنگ بدنه آسیب می‌بیند. گاهی نیز رنگ مبل در نظر شما یكنواخت و خسته‌كننده می‌شود.

 

در چنین شرایطی امكان ترمیم رنگ مبل وجود دارد. پس جای نگرانی نیست! در این‌گونه موارد اگر مبلمان خود را دست متخصصانی كه در این امر مهارت دارند بسپارید، می‌توانید مبلی با رنگ ترمیم‌شده یا رنگ جدید تحویل بگیرید به طوری كه مانند گذشته دارای شكوه، زیبایی و ظرافت خود باشد. چنانچه جلا و درخشش مبل نیز در اثر مرور زمان از بین‌ رفته‌باشد نیز جای نگرانی نیست؛ زیرا با استفاده از روغن جلا می‌توان درخشش سابق مبل را به آن بازگرداند. فقط كافی است مبل خود را دست افراد متخصص و ماهر بسپارید!

 

راهنمای خرید مبلمان استیل

خرید مبلمان راحتی و کلاسیک مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

به طوركلی مبل‌ها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

 

 • مبلمان كلاسیك و نئوكلاسیك
 • مبل استیل و نیمه‌ استیل
 • مبلمان راحتی و چستر

هر یك از این مبلمان‌ها، شكل خاص و كارایی خاصی دارند. بنابراین به هنگام خرید مبلمان باید دقت كنید كه انتظار شما از مبلمان چیست و چه استفاده‌ای قرار است از آن بكنید. مثلاً اگر قرار است برای نشیمن و روبروی تی‌وال مبلی قرار دهید كه روی آن لم بدهید و تلویزیون تماشا كنید، قطعاً مبلمان استیل انتخاب مناسبی نیست.

این در حالی است كه انتخاب مبل راحتی در یك فضای رسمی كه میهمانی‌های رسمی و مجلل درآن برگزار می‌شود، یا در مكان‌هایی كه كنفرانس‌های مهم دولتی در آنجا برگزار می‌گردد، استفاده از مبل راحتی انتخاب بسیار نامناسبی است. بنابراین كارایی مبل اولین گزینه انتخاب و خرید محسوب می‌شود.

ست کنسول و آینه رادوین مبلمان استیل واقعاً استیل نیست؟

مورد دیگر توجه به تشك‌های مبل است. بعضی از مبل‌ها دارای تشك دوبل هستند و بعضی از آن‌ها دارای تشك‌های یك لایه. مزیت تشك‌های دوبل این است كه در اثر استفاده و فرسایش می‌توانند تعمیر شوند بدون این‌كه به استایل مبل تغییری وارد شود. همچنین می‌توان به راحتی رویه تشك دوبل را خارج و شستشو نمود. باید بدانید كه قیمت مبل‌هایی كه دارای تشك‌های دوبل هستند از مبل‌های دارای تشك یك لایه بیشتر است.

آیتم دیگری كه به هنگام خرید باید به آن توجه كنید، میزان بودجه‌ای است كه برای خرید مبل در نظر گرفته‌اید. هرچه چوب مبل و پارچه به كاررفته در آن از دوام، استحكام، زیبایی بیشتری برخوردار باشد و منبت‌كاری بیشتر و ظریف‌تری روی بدنه انجام شده‌باشد، قیمت مبل بالاتر است. بنابراین لازم است سطح خواسته‌های خود را با بودجه مورد نظر برای خرید مبل هماهنگ كنید.

طراحی مبل، رنگ پارچه، دوام پارچه، استحکام و ضدآب بودن پارچه، موارد دیگری هستند که بر قیمت نهایی مبل تأثیرگذارند. اگر در منزل شما به طور دائم از مبل استیل داخل پذیرایی استفاده می‌شود یا در جایی زندگی می‌کنید که گردوغبار زیاد است یا دارای فرزندان خردسالی هستید که ممکن است باعث کثیفی مبل شوند، انتخاب رنگ‌های تیره برای پارچه مبل گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شوند. در غیر این‌صورت رنگ‌های آبی و طلایی یا سبز اطلسی می‌توانند بسیار جذاب و شیک باشند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *