آشنایی با روش های دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان

انواع دکوراسیون اتاق کودک

کودکان از مهم ترین اعضای خانواده هستند که باید با توجه به گروه سنی آنها، دکوراسیون اتاق های آنها را نیز طراحی کرد. خانواده ها از نظر وضعیت مالی متفاوت هستند و سعی می کنند با صرف هزینه های کم و زیاد این اتاق ها را تزیین کنند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی بپردازیم. خیلی از افراد بر این باور هستند که برای دکور و تزیین اتاق خواب کودک باید از وسایل گران قیمت و یا افراد دکوراتور استفاده کنند. در صورتی که اینگونه نیست و می توان با استفاده از ابزار ارزان قیمتی مانند: کاغذهای رنگی، توپ های رنگارنگ، پارچه های نمدی و رنگی، ریسه های رنگی و … اتاق های خواب کودکان را با توجه به سن و جنسیت آنها تزیین کرد.

در این میان افراد می توانند روی تزیین دیوارها و یا سقف اتاق خواب آنها مانور بیشتری بدهند. اگر اتاق خواب ها دارای پنجره نیز می باشند می توانند با استفاده از پرده های رنگی که در طراحی آنها از شخصیت های کارتونی استفاده شده است، جنبه تزیینی اتاق خواب را بیشتر کنند و جلوه بیشتری به اتاق خواب بدهند.

دکوراسیون اتاق خواب کودک 3 آشنایی با روش های دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی
دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان

تاثیر توپ و بادکنک بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

انواع توپ و بادکنک رنگی در خانه هایی که دارای کودکان قد و نیم قد می باشند، وجود دارد. پدر و مادرها می توانند با استفاده از این وسایل ارزان قیمت ایده های تزیینی زیادی را ایجاد کنند.

افراد می توانند با این توپ ها و بادکنک های رنگی انواع حیوانات را بسازند. و یا با استفاده از سلیقه خود آنها را به شکل گل و گیاه در بیاورند. و از سقف و دیوارها آویزان کنند.

تاثیر نورپردازی بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

خانواده ها می توانند با صرف هزینه های کم و زیاد نسبت به نورپردازی اتاق خواب کودک خود اقدام کنند. خیلی از افراد با صرف مقداری هزینه از نورهای رنگی و شب خواب های استیکر مانند استفاده می کنند. و آنها را در حالت های مختلف بر روی سقف ها و یا دیوارهای اتاق خواب ها نصب می کنند.

در این میان برخی از افراد نیز با صرف هزینه های کمتر از ریسه های رنگی و شکل دادن آنها به گونه های خاص استفاده می کنند. و طرح های خلاقانه زیادی را ایجاد می کنند. و فضای اتاق را طوری تنظیم می کنند که حس آرامش بیشتری به افراد می دهد.

تاثیر کاغذهای رنگی بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

امروزه در اتاق همه کودکان و یا لوازم تحریر فروشی ها، انواع کاغذهای رنگی با طرح های مختلف یافت می شود. مادران و خانواده های با سلیقه می توانند با استفاده از این کاغذهای رنگی استیکر های مختلف، شکل های ماه و ستاره، حیوانات ریز و درشت و رنگی را درست کنند و آنها را به شکل های گوناگون به دیوارهای اتاق ها بچسبانند و یا توسط نخ و طناب از سقف آویز نمایند.

در این میان برخی از افراد با استفاده از استیکرهای ماه و ستاره شبنما در سقف و دیوار ها خواب خوبی را برای کودکان خود در شب فراهم می کنند. همچنین برخی از خانواده ها نیز با استفاده از همین کاغذها ریسه های رنگی مختلفی را درست می کنند. و در فاصله میان دیوارها نصب می کنند.

گفتنی است برخی از خانواده ها برای کودکان بالای هفت سال خود که دیگر دل از اسباب بازی ها و استیکرهای رنگی کنده اند، با استفاده از کاغذهای کادو، وسایل اتاق خواب مانند انواع میزهای تحریر، کمدهای لباس و … را کادو می کنند و طرح های زیبایی را می سازند.

دکوراسیون اتاق خواب کودک 4 آشنایی با روش های دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی
دکوراسیون اتاق خواب کودک

تاثیر استفاده از عروسک ها و اسباب بازی ها بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

دختران و پسران در سنین مختلف کودکی هر کدام نیازمند یکی سری از اسباب بازی های خاص هستند، دختران عموما به اسباب بازی های عروسکی و شخصیت های کارتونی دخترانه علاقه دارند. پسران نیز به اسباب بازی هایی همچون ماشین و موتور علاقه مند می باشند و دوست دارند که فضای اتاقشان پر از پوسترهای شخصیت های قهرمانان باشد.

خانواده ها می توانند با استفاده از همین اسباب بازی ها و علاقه مندی های دختران و پسران اتاق های آنها را بچینند. و با آویزان کردن اسباب بازی ها از در و دیوار، چسباندن پوسترهای رنگی سه بعدی به سقف و دیوارها، خرید ملحفه ها و روتختی های حاوی شخصیت های کارتونی و … اتاق های کودکان خود را تزیین کنند.

تاثیر رنگ آمیزی بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

خیلی از افراد نیز با استفاده از رنگ شاد اقدام به رنگ آمیزی اتاق های کودکان و ایجاد نقش های عروسکی بر روی دیوارها و سقف های آنها می کنند. البته درست است که این مورد می تواند اتاق را بسیار زیبا کند. اما ممکن است بعد از مدتی برای کودک تکراری شود. و او دیگر میلی به استفاده از اتاق خواب خود نشان ندهد. پس بهتر است استفاده از این ایده تزیینی را کمتر مورد توجه قرار داد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک 1 آشنایی با روش های دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی
دکوراسیون اتاق خواب کودک

تاثیر آویزهای چوبی و شیشه ای بر دکوراسیون اتاق کودک با ایده های تزیینی

امروزه خیلی از هنرمندانی که وظیفه چینش و تزیین اتاق های کودکان را بر عهده دارند. با استفاده از چوب، شیشه، طناب و …. فضایی را برای آویز کردن اسباب بازی های ریز و درشت پلاستیکی، سفالی و … فراهم می کنند. افراد می توانند با استفاده از این آویزها در گوشه اتاق خواب و یا سقف، زیبایی دوچندانی به اتاق خواب هدیه کنند.

کلام آخر

امروزه بسیاری از خانواده ها سعی می کنند با استفاده از اسباب بازی های بزرگ و گرانقیمت شارژی و برقی اتاق های کودکان خود را تزیین کنند. بسیاری از افراد نیز سعی می کنند با استفاده از بازی های فکری اتاق های کودکان خود را تزیین کنند. تا مغز آنها نیز در هنگام بازی به خوبی پرورش یابد.

اما سنین سه تا ده سال بهترین محدوده سنی برای شادابی یک کودک می باشد. و اتاق های رنگی می تواند بهترین حس را برای آنها ایجاد کند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *