تابلو ها

ما ساعت­های زیادی را در محیط­ های بسته مانند منزل و محل کار سپری می­کنیم. نوع چیدمان و رنگ­ها و عناصر موجود در فضای داخلی محیط زندگی ما می­تواند تاثیر زیادی در روحیات ما داشته باشد. رنگ­ها و طرح­های شاد و زنده و یا آرامش­بخش منجر به شادتر بودن و آرام­تر بودن ما می­شود. تابلو های مدرن و کلاسیک یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای بسته است. یک تابلو به یک دیوار سراسر سفید یا خاکستری جان می­دهد. و روح تازه­ای به فضای مورد نظر وارد می­کند. چه تابلو های مدرن و کلاسیک و امروزی یا قاب عکس عزیزانمان، نقش تابلو در دیزاین فضا انکار ناپذیر است.

art panels انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

نقش تابلو در دیزاین داخلی

تابلوها در فضاهای داخلی نقش مهمی دارند. یک تابلو که به درستی و متناسب با فضای مکان مورد نظر انتخاب شده باشد، می­تواند به نقطه عطف منزل یا محل کار شما تبدیل شود. معمولا اولین نقطه­ ای که یک فرد هنگام وارد شدن به یک فضا توجه می­کند، دیوارها و تابلوهای روی آن هستند. تابلو در تمامی نقاط خانه استفاده می­شود اما نشیمن خانه که مبل و مبلمان هم قرار دارد اولین مکانی است که شما برای آن به دنبال تابلو می­گردید. ما از نشیمن خانه بیشترین استفاده را می­بریم و بیشترین وقت را در آن می­گذرانیم.

در مکان های دیگر

تابلوها در قسمت نشیمن خانه روی دیوارهای بزرگ و بیشتر روی دیوار پشت کاناپه بزرگ استفاده می­شود. یکی دیگر از مکان­های مناسب برای تابلو، راه پله­ ها هستند. دیوار راه پله فضای زیادی برای تابلوهای کوچک با تعداد بیشتر دارد. دیوارهای اتاق خواب نیز مکان بعدی برای نصب تابلوهای دلخواه شماست.

Classic art panels انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

چه تابلویی و چه مکانی؟

یک تابلوی ارزان و معمولی که متناسب با دکوراسیون و شرایط خانه استفاده شود، تاثیر بسیار خوبی بر زیبایی بیشتر فضا خواهد داشت اما برعکس شما ممکن است از زیباترین و گران­ترین تابلو در طراحی داخلی استفاده کنید اما نتیجه دلخواه را نگیرید. با توجه به نقش تابلو در دیزاین داخلی، نکاتی کلی وجود دارد که با رعایت آن­ها هنگام انتخاب، خرید و نصب تابلوها می­توانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

Classic art panels 3 انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

انواع تابلوها

سبک­های گوناگونی در دیزاین فضاهای داخلی وجود دارد. دو مورد از تقسیم بندی­­های مهم، تابلوهای مدرن و کلاسیک می باشد. که دیزاین کلی آنها سبک کلاسیک و سبک مدرن هستند. تابلوهای نقاشی و هنری نیز از همین تقسیم بندی پیروی می­کنند.

تابلو کلاسیک

سبک هنری کلاسیک بیشتر از چیزهای طبیعی و یا شبه طبیعی الهام می­گیرد و معمولا از رنگ­های بژ، کرم، قهوه­ای یا زرشکی استفاده می­شود. تابلو کلاسیک معمولا شلوغ بوده و عناصر زیادی در آن وجود دارد. این سبک تابلوها مناسب فضاهای بزرگ و سبک دیزاین کلاسیک هستند.

Modern art panels انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

تابلو مدرن

تابلوهای سبک مدرن که مناسب سبک دکوراسیون مدرن هستند، انواع گوناگونی دارند. تابلوهایی با طرح های هندسی، طرح های انتزاعی یا آبستره، تابلوهایی عکاسی شده، تابلوهای نقاشی مدرن و تابلوهای دکوراتیو از انواع تابلوهای مدرن به شما می­روند.

Classic art panels 2 انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

قاب عکس

شاید زیباترین تابلو برای منزل شما قاب عکس عزیزانتان باشد. اختصاص دادن یکی از دیوارهای خانه و یا راهروها برای نصب قاب عکس­های اعضای خانواده و درست کردن دیوار خاطره­ها زیبایی دکوراسیون منزل را دو چندان می­کند.

Family picture انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

قاب تابلوها

برای قاب بندی تابلوهای کلاسیک معمولا از قاب­های چوبی و کنده کاری شده و بیشتر اوقات از رنگ طلایی برای قاب­ها استفاده می­شود. اما تابلوهای مدرن قانون خاصی برای قاب آنها وجود ندارد. بعضی از تابلوهای مدرن بدون قاب استفاده می­شوند و بعضی دیگر از قاب­های ساده و مینیمالیستی استفاده می­کنند. حتی در بعضی از تابلوهای مدرن از یک قاب بزرگ برای چند تابلوی کوچکتر استفاده می­شود.

هنگام خرید

هنگام خرید تابلو های مدرن و کلاسیک همیشه توجه کنید که محصول انتخابی شما با دکوراسیون و دیزاین منزلتان یا فضای مدنظرتان مطابقت داشته باشد.


instagram vista انواع تابلو های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.