چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی

چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در کنار مبلمان راحتی

چیدمان مبلمان کلاسیک و راحتی

چیدمان مبل کلاسیک در کنار مبلمان راحتی، به خصوص زمانی که فضا کوچک باشد می تواند به یک چالش تبدیل شود. اگر در فکر چگونگی این چیدمان هستید و نمی توانید از این فکر خارج شوید، بدانید که تنها نیستید! در زندگی مدرن امروزی، اغلب مردم ترجیح می دهند به تنهایی زندگی کنند یا خانواده کوچکی داشته باشند. آنها غالبا در آپارتمان های با متراژ پایین زندگی می کنند. از این رو در بیشتر موارد در مورد دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل منزل دچار مشکل می شوند.

بزرگترین مشکل خانه های کوچک این است که با تزیین نادرست می توانند بسیار خفه کننده و کوچکتر به نظر برسند. این مشکل یک مشکل متداول برای این نوع خانه و آپارتمان ها محسوب می شود؛ به خصوص در مورد فضایی که تلویزیون و مبلمان در آن قرار می گیرند. در این فضا اعضای خانواده و مهمان ها بیشتر وقت خود را در طول روز گذرانده و ساعت ها در آن می نشینند و صحبت می کنند.

بنابراین ترفندهای چیدمان اصولی مبل در فضای کوچک کدامند؟ ایده های کاربردی برای دکوراسیون سالن های کوچک چه می تواند باشد؟ چگونه می توان در فضای کوچک یک آپارتمان هم مبلمان راحتی داشت و هم مبلمان کلاسیک؟ چیدمان مبل کلاسیک در کنار مبلمان راحتی چگونه باید باشد؟

دکوراسیون داخلی و چیدمان مبل چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی
دکوراسیون داخلی و چیدمان مبل

انتخاب و چیدمان مبل، بحرانی ترین نکته در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

در انتخاب و خرید مبل برای فضاهای کوچک، اولین نکته این است که به سراغ مبل های گوشه ای کوچکتر بروید. مبل های چند تکه و بزرگ فضای زیادی را اشغال می کنند. البته مبلمان گوشه ای یا “ال” در دسته مبلمان راحتی قرار می گیرند؛ اما فراموش نکنید که اگر مبلمان راحتی شما فضای کمتری را اشغال کند، دستتان برای چیدمان مبل کلاسیک نیز بازتر خواهد بود. این نوع مبلمان راحتی با ساختار جمع و جور خود نفسی تازه به دکوراسیون منزل می دهند. این نکته باعث می شود حداکثر استفاده را از فضای سالن کوچک خود نمایید.

علاوه بر این در انتخاب مبلمان تا حد امکان از خرید مبلمان بزرگ خودداری کنید. هر چه کف سالن بازتر باشد، جلوه آن جادارتر خواهد بود. بنابراین هم در مورد مبلمان راحتی و هم در مورد نوع کلاسیک باید مبلمان دارای پایه را ترجیح دهید.

رنگ روشن و ایجاد فضایی وسیع تر!

 

چیدمان مبلمان کلاسیک و راحتی چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی
چیدمان مبلمان کلاسیک و راحتی

هنگام دیزاین سالن کوچک آپارتمان خود، در نظر داشته باشید که از تاثیر مسلم رنگ ها می توانید به نفع خود استفاده کنید. رنگ های روشن فضا را وسیع تر نشان می دهند. در حالی که رنگ های تیره، تاثیر نور روز را کاهش داده و ظاهری تنگ تر و باریک تر به وجود می آورند.

بنابراین می توانید رنگ کف، دیوارها و مبلمان را روشن انتخاب کنید تا حسی عمیق به فضا ببخشید. اگر در ترکیب رنگ ها مشکل دارید می توانید دیوارها را سفید رنگ کنید. این رنگ همه پسند بوده و دلچسب تر نیز به نظر می رسد. رنگ سفید توانایی پخش موثر نور را دارد و با رنگ های دیگر به خوبی ترکیب می شود.

چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در کنار مبلمان راحتی

 

چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی
چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی

وقتی فضای سالن شما کوچک است، انتخاب مبل کلاسیک 7 نفره نسبت به انتخاب مبلمان 9 نفره گزینه معقول تری می باشد. ست های 9 نفره در آپارتمان کوچک شما به گونه ای جلوه خواهند کرد که گویا اثاثیه را به زور در آن جای داده اید! حال پس از انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک 7 نفره به سراغ نحوه چیدمان آن می رویم.

چیدمان مبل کلاسیک در فضای محدود به خصوص اگر علاوه بر آن، مبلمان راحتی نیز در فضا وجود داشته باشد، دقت زیادی را می طلبد. هر نوع مبلمانی برای قرار گرفتن در فضاهای با متراژ کوچک، در حالت های محدودی می تواند چیده شود. به عبارتی در چیدمان مبلمان کلاسیک و راحتی در کنار هم، آن هم در یک فضای محدود بایستی به نقشه خانه و سبک دکوراسیون منزل دقت نمود تا بتوان بهترین ایده ها را اجرا کرد.

دکوراسیون داخلی منزل شما اگر یک پذیرایی کوچک به شکل L دارید می تواند به این صورت باشد که آن را توسط فرش های کوچک به دو بخش تقسیم کنید. فرش ها نیز باید متناسب با فضا و به رنگ روشن باشند. در هر یک از این قسمت ها دو ست مبلمان راحتی و کلاسیک قرار دهید. این کار را به گونه ای انجام دهید که وسیله های دیگری چون تلویزیون نیز در مکان ایده آلی قرار گیرند.

چیدمان مبل در مورد سالن های مربعی نیز می توانید به این صورت باشد که مبل های راحتی و کلاسیک خود را کنار هم و در دور تا دور سالن بچینید. در سالن های مربع و مستطیلی شکل، برای شلوغ دیده نشدن فضا بهتر است مبل ها در وسط سالن قرار نگیرند. با چینش آنها در کنار دیوارها و همچنین قرار دادن میز تلویزیون به موازات مبلمان در کنار دیوار، می توانید فضایی را به وجود آورید که آزادی عمل کافی را در آن داشته باشید.

مبلمان ساده تر برای جلوگیری از جلوه نامرتب فضا

چیدمان مبل در کنار نوع و طراحی مبل اهمیت می یابد. هم در مورد مبلمان راحتی و هم در مورد مبلمان کلاسیک اگر فضای خانه شما کوچک است به سراغ مبل های زرق و برق دار و استیل بزرگ نروید. قطعا این مدل ها در فضای کوچک منزل شما جلوه خوبی نخواهند داشت. مبل های استیل بزرگ برای فضاهای با متراژ بالا طراحی شده اند. آنها می توانند تنها در فضاهای به اندازه کافی جادار جلوه خوبی را به نمایش بگذارند. پس اگر می خواهید فضای کوچک آپارتمان شما وسیع تر و مرتب تر به نظر برسد به سراغ طرح های درشت نروید.

مبلمان ساده تر برای جلوگیری از جلوه نامرتب فضا چیدمان مبل کلاسیک 7 نفره در فضای کوچک در کنار مبلمان راحتی
مبلمان ساده تر برای جلوگیری از جلوه نامرتب فضا

 

ایده جذابی که در این مورد می تواند وجود داشته باشد آن است که هنگام انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک طرح های نیمه استیل را بر مبلمان استیل ترجیح دهید. طرح های نیمه استیل ترکیبی از مبلمان راحتی و استیل هستند که در فضاهای کوچک جلوه بهتری را به نمایش می گذارند.

همچنین توجه داشته باشید که مبلمان کلاسیک 7 نفره می تواند در دو نوع وجود داشته باشد. در نوع اول، ست مبلمان شامل یک کاناپه بزرگ سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است. در حالی که در نوع دوم مبل دو نفره وجود ندارد. ست نوع دوم، شامل یک کاناپه سه نفره در کنار 4 مبل تک نفره می شود. برای فضاهای کوچک توصیه ما این است، مبلمان کلاسیکی را خریداری نمایید که طراحی آن از نوع دوم (مبل های 3 + 1 + 1 + 1 + 1 نفره) باشد.

جهت خرید بهترین و شیک ترین مبلمان کلاسیک متناسب با فضای منزل خود می توانید از خدمات ما در مجموعه مبل ویستا استفاده نمایید.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *